hi-fi

Klipsch Heritage Wireless

news |
Klipsch Heritage Wireless

Amerykańska firma Klipsch wprowadza do swojej oferty trzy konstrukcje bezprzewodowe w serii Heritage - The One, The Three i The Sixes

Nieco starodawny wygląd nowych urządzeń, nawiązujący do lat 50., czyli początków funkcjonowania firmy Klipsch na rynku audio łączy się z zastosowaniem najnowszych rozwiązań bezprzewodowych, a w modelu "The Three" nawet z wykorzystaniem jeszcze ciepłej technologii DTS Play-Fi.

W modelu "The One", wykończonym naturalnym fornirem i ozdobionym miedzianymi regulatorami, zastosowano wzmacniacze o łącznej mocy 30W (50W moc szczytowa) i obudowę zamkniętą. Dwa głośniki pełnopasmowe o średnicy 57 mm wspomagane są głośnikiem niskotonowym o średnicy 114mm. Mimo niewielkich gabarytów zewnętrznych głośnik dysponuje bardzo szerokim pasmem przenoszenia wynoszącym: 56 Hz- 20kHz przy spadku na krańcach zaledwie o 3dB. "The One" współpracuje z urządzeniami wyposażonymi w Bluetooth i posiada wejście analogowe realizowane przy użyciu łącza miniplug 3.5mm.Większy i mocniejszy model "The Three" wyposażony jest w algorytm DTS Play-Fi, najnowszej bezprzewodowej formy komunikowania się między urządzeniami. Wystarczy ściągnąć na smartfon, tablet czy PC, darmową aplikację i można rozkoszować się muzyką reprodukowaną przez "The Three" w dowolnym miejscu mieszkania czy domu, w którym dostępna jest sieć Wi-Fi. W bezprzewodowej sieci multiroom mogą współpracować urządzenia wyposażone w DTS Play-Fi pochodzące od różnych producentów.

Za bardzo wysoką jakość dźwięku odpowiedzialny jest rozbudowany system akustyczny składający się z trzech wzmacniaczy o łącznej mocy ciągłej wynoszącej 60W, trzech głośników i dwóch membran biernych. Za przetwarzanie sygnału elektrycznego w akustyczny odpowiedzialne są dwa głośniki pełnopasmowe o średnicy 57 mm oraz głośnik niskotonowy (133.4 mm) wyposażony w długą cewkę, co umożliwia mu swobodną pracę z bardzo dużymi wychyleniami membrany. Wspierają go, w reprodukcji basu, dwie membrany bierne o średnicy również 133,4 mm. System zaczyna pracować od 45 Hz, a górny zakres reprodukowanych dźwięków sięga 20kHz (przy spadku zaledwie -3dB). Głośnik pozwala uzyskać dźwięk o natężeniu aż 106dB z odległości 0,5m.

Model Klipsch "The Three" wyposażony jest w wejścia: analogowe (RCA i miniplug 3.5mm), gramofonowe (RCA), USB typ "B" (dekodowanie plików 192 kHz/24-bit z PC) i można mu także dostarczyć pliki muzyczne, wykorzystując bezprzewodową technologię Bluetooth. Urządzenie wyposażone jest w pilota zdalnego sterowania. Głośnik wykończony jest naturalnym fornirem w dwóch wybarwieniach: Walnut i Ebony i ozdobiono go miedzianymi regulatorami.

Trzecia konstrukcja, już dwukolumnowa, to model "The Siexes", który może zastąpić rozbudowany tradycyjny wzmacniacz połączony z parą wysokosprawnych monitorów. Dostępne są także: wejście cyfrowe – USB typ "B"(dekodowanie plików 192 kHz/24-bit z PC) i wejście optyczne, a także Bluetooth. Miłośnicy analogowego brzmienia mogą skorzystać z wejścia "Phono" i połączyć aktywne kolumny bezpośrednio z gramofonem. Dostępne jest także wyjście subwooferowe.

W największym Klipschu pracują tytanowe, calowe kopułki wysokotonowe oraz zdolne do dużych wychyleń niskośredniotonowce o średnicy membrany 165 mm. Do zasilania zestawów głośników, wykorzystano wzmacniacz o mocy ciągłej 2x100W co pozwala wykrzesać z kolumn aż 106dB w odległości 1m. Pasmo przenoszenia wynosi 40Hz-20kHz przy spadku zaledwie 3dB. Obie kolumny wykończone są naturalnym fornirem, a w jednej z nich wbudowany jest dwukanałowy wzmacniacz i ta też może pochwalić się eleganckimi miedzianymi manipulatorami. Dostępne jest wyjście na zewnętrzny subwoofer. Głośniki wykończone są naturalnym fornirem w dwóch wybarwieniach: Walnut i Ebony.

INFO www.klipschloudspeakers.pl