s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

EISA dla Trinnov Audio Altitude32

news |
niezdefiniowano - EISA dla Trinnov Audio Altitude<sup>32</sup>

Trinnov Audio Altitude32 zdobywcą nagrody EISA Best Product 2016-2017 w kategorii Europejski Produkt High-End Kina Domowego

W 2003 roku grupa utalentowanych inżynierów zajmujących się zagadnieniami trójwymiarowej reprodukcji dźwięku oraz aktywnej korekcji akustyki, a przy tym miłośników brzmienia najwyższej jakości, założyła firmę Trinnov Audio. Do niedawna produkowane przez nich urządzenia były stosowane w profesjonalnych systemach kinowych oraz studiach filmowych na całym świecie.
W 2013 roku inżynierowie Trinnov Audio wykorzystując unikalne technologie opracowali specyfikację Altitude32 - referencyjnego procesora kina domowego klasy high end. Rok później urządzenie zostało zaprezentowane na targach CEDIA. Okazją ku temu była pierwsza na świecie demonstracja domowej wersji systemu Dolby Atmos z użyciem więcej niż 12 kanałów.

Po kolejnych dwóch latach intensywnej pracy udało się stworzyć pierwszy procesor kina domowego klasy high end obsługujący wszystkie formaty dźwięku 3D: Dolby Atmos, DTS-X oraz Auro-3D z obsługą nawet 32 kanałów. Jednocześnie, dzięki zastosowaniu technologii Trinnov Optimizer, Altitude32 oferuje zaawansowaną korekcję i optymalizację akustyki pomieszczenia.
Teraz Trinnov Audio odbiera cenioną nagrodę przyznawaną przez EISA: Altitude32 został właśnie uhonorowany tytułem Best Product 2016-2017 w kategorii Europejski Produkt High-End Kina Domowego 2016-2017.
Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (EISA) skupia najważniejsze branżowe magazyny poświęcone zagadnieniom rejestracji i odtwarzania obrazu i dźwięku. Panel ekspertów co roku przyznaje nagrody produktom, które wyróżniają się na tle rynkowej oferty.
Oto, co powiedział prezydent EISA Paul Miller o Altitude32
"Najbardziej wymagający entuzjaści kina domowego nie muszą szukać dalej – Trinnov Audio Altitude32, zdolny obsłużyć 32 kanały, nie jest zwykłym procesorem wielokanałowym. Zaawansowana, w pełni zindywidualizowana optymalizacja akustyczna pozwala "uszyć" dźwięk na miarę posiadanego zestwu głośników oraz pomieszczenia, dla różnych formatów, w tym Dolby Atmos, DTS:X, Auro 3D. Altitude32 zapewni filmowym ścieżkom dźwiękowym nadzwyczajną czystość, skalę i namacalność źródeł pozornych. Przewidziano możliwość aktualizacji oprogramowania z myślą o przyszłych formatach. Obsługa urządzenia jest intuicyjna i możliwa za pomocą podłączonego do sieci komputera, smartfona lub tabletu."
Richard Stevenson, redaktor magazynu Home Cinema Choice – brytyjskiego członka EISA – recenzował Altitude32. Oto jego konkluzje:
"Jak podsumować test Altitude32? Nie ma obecnie bardziej elastycznego procesora kina domowego. Jego możliwość natychmiastowej zmiany różnych formatów dźwięku jest zaskakująca. Brzmienie jest zawsze precyzyjne, mocne i dojrzałe. Tak, jest drogi. Ale najlepsze rzeczy często są drogie."
Jochen Schmitt testował Altitude32 w lipcowym numerze niemieckiego magazynu Heimkino. Zakończył swój artykuł następująco:
"Stworzony przez francuską firmę Trinnov Audio procesor Altitude32 jest wybitnym urządzeniem wprowadzającym profesjonalne standardy do domowego kina. Opracowana przez firmę Trinnov technologia Optimizer działa perfekcyjnie i pozwala na instalację nawet najbardziej złożonych systemów. To nasza nowa referencja."
I w końcu garść cytatów ze świeżego testu Altitude32 w amerykańskim magazynie Widescreen Review, którego autorem jest Doug Blackburn:
"Altitude32 czyni brzmienie muzyki tak wciągającym, że krótki test odsłuchowy zamienił się w trzygodzinne święto. Zamiast ocenić kilka ścieżek z wybranych do testów albumów, przesłuchałem je wszystkie w całości."
"Filmowe ścieżki dźwiękowe brzmią równie imponująco. Niezależnie od formatu są wspaniałe. Czy to 5.1, 7.1, Atmos, DTS:X, czy Auro-3D."
"Jeżeli Altitude32 mieści się w Twoim budżecie, nie zastanawiaj się. Połączenie precyzji i czystości dźwięku z elastycznością obsługi i stabilnością sprawia, że Altitude32 jest ofertą nie do pobicia."
INFO www.soundclub.pl