s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Yamaha MusicCast RX-V81 nowe amplitunery

news |
niezdefiniowano - Yamaha MusicCast RX-V81 nowe amplitunery

Yamaha wprowadza nowe modele zaawansowanych amplitunerów do kina domowego

Najnowsze amplitunery wielokanałowe Yamaha zaskakują wyposażeniem i funkcjonalnością. Możemy korzystać z klasycznych odtwarzaczy DVD/Blu-ray jak również z materiałów udostępnionych w domowej sieci, podobnie jak z tysięcy internetowych stacji radiowych, serwisów streamingowych i utworów zgromadzonych w pamięci USB. Technologia Bluetooth pozwala przesyłać muzykę ze smartfonu lub tabletu. Unikatowa technologia Yamahy, Compressed Music Enhancer, udoskonala jakość skompresowanych plików muzycznych.
Nowe amplitunery można natychmiast podłączyć do sieci MusicCast, czyniąc wszystkie podłączone źródła łatwo dostępnymi w całym domu. I na odwrót, każde inne urządzenie w systemie multi-room może stać się centralnym źródłem, dzięki czemu sygnał audio może być odtwarzany z fantastycznym dźwiękiem przestrzennym poprzez mocny amplituner znajdujący się w salonie. Co więcej, urządzenia Yamahy, takie jak soundbary, mikrofony i systemy audio, a także konstrukcje innych producentów wyposażone w Bluetooth, również mogą być wykorzystywane do odtwarzania dźwięku. Obsługa systemu za pomocą smartfonu lub tabletu jest bardzo prosta dzięki bezpłatnej aplikacji Yamaha MusicCast dostępnej na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android.

Yamaha wprowadza jednocześnie kilka modeli zróżnicowanych cenowo, a co za tym idzie różniących się możliwościami. Najtańszą propzycję stanowi model RX-V381. Urządzenie gwarantuje świetną jakość w przystępnej cenie, która jest szczególnie zachęcająca dla osob zaczynających swoją przygodę z kinem domowym.
MusicCast RX-V481 i MusicCast RX-V581 to modele wyższe dla bardziej wymagających użytkowników, które wyróżniają się bezprzewodową wszechstronnością - z Wi-Fi, Apple AirPlay i Bluetooth urządzenia te już w standardzie wyposażone są we wszystkie najnowsze technologie bezprzewodowe. Dzięki temu zapewniają pełną kontrolę i możliwość przesyłania dźwięku ze smartfonu lub tabletu. Wykorzystując MusicCast stają się one częścią systemu multi-room Yamahy i kompatybilne są ze Spotify oraz Juke. Ponadto amplitunery obsługują formaty dźwięku wysokiej rozdzielczości, takie jak DSD 2,8 MHz/5,6 MHz, FLAC/WAV/AIFF 192 kHz/24 bity oraz Apple Lossless 96kHz/24 bit.
Za sprawą MusicCast RX-V681 i MusicCast RX-V781 Yamaha wchodzi w strefę high-end. Te modele świetnie sprawdzą się zarówno w kinie domowym, jak również do słuchania muzyki w stereo. Yamaha wykorzystała do ich budowy wysokiej klasy wyselekcjonowane komponenty. Amplitunery te obsługują formaty Dolby Atmos i DTS:X. MusicCast RX-V681 dostarcza 150W na kanał, a MusicCast RX-V781 aż 160.
Nowy tryb Eco Yamahy redukuje zużycie prądu w wielokanałowych amplitunerach o co najmniej 20 procent. Funkcję tę można z łatwością aktywować w menu i jednocześnie zagwarantować, że pracujące urządzenie jest niezwykle wydajne energetycznie.
INFO www.audioklan.pl