kino domowe

STACJONARNE NAGRYWARKI BLU-RAY PIONNERA

news |

Po długiej i ostrej batalii pomiędzy standardami zapisu optycznego HD DVD umarło i rawdopodobnie nic już nie jest w stanie go wskrzesić.

Po długiej i ostrej batalii pomiędzy standardami zapisu optycznego HD DVD umarło i prawdopodobnie nic już nie jest w stanie go wskrzesić. W związku z tym, po dość długim zastoju spowodowanym wahaniem przed wybraniem właściwego formatu, coraz więcej producentów elektroniki użytkowej kieruje swój wzrok w stronę Blu-ray.
Tym razem Pioneer poinformował, iż pragnie do końca roku zaprezentować własną zewnętrzną nagrywarkę BD-R (podłączoną do telewizora a nie komputera). Na miejsce premiery urządzenia jak to często bywa wybrany został kraj Kwitnącej Wiśni. Póki co brak szczegółowych informacji dotyczących specyfikacji, jak i ceny. Wiadomo tylko, że w pracach nad nowym urządzeniem ma być zaangażowana także firma Sharp.

Według firmy Fuji Chimera Research Institute wzrost zapotrzebowania w Japonii na odtwarzacze Blu-ray ma wzrosnąć osiemnastokrotnie, do poziomu 3,6 mln sztuk w roku 2012.

Źródło http://www.cdrinfo.pl