hi-fi

Xaviana Premio

news |
Xaviana Premio

Na początku września zaplanowana jest premiera nowych monitorów Xavian Premio

Premio ma według zapewnień producenta zapewnić jakość zbliżoną do modelu Orfero w bardziej przystępnej cenie. Oprócz tego mają mieć mniejsze wymagania jeśli chodzi o wzmacniacz i ustawienie w pomieszczeniu odsłuchowym. Kolumny mają też wyższą efektywność i wyposażono je w podwójny tunel BR (twin reflex) z wylotem na przedniej ściance.Premio wykorzystuje przetworniki AudioBarletta, czyli własnej marki Xaviana. Niskośredniotonowy głośnik o rozmiarze 175 mm ma specjalnie impregnowaną papierową membranę, miękką kopułkę przeciwpyłową i odlewany kosz. Cewka ma średnicę 50mm. Producent zadbał o duży zakres wychyleń membrany. Głośnik wysokotonowy o rozmiarze 29mm ma cewkę nawiniętą płaskim drutem aluminiowym i miękką impregnowaną kopułkę. W układzie magnetycznym znajduje się wysoki pierścień miedziany. Zastosowano labiryntową komorę za kopułką.

Topologia zwrotnicy jest w firmowej nomenklaturze określona terminem Fase Zero. Zastosowano podzespoły pasywne firmy Mundorf. Obudowę wykonano z litego orzecha o grubości 23 mm, a oprócz tego na ściankach jest duża ilość bitumicznego materiału tłumiącego. Do połączenia służy pojedyncza para terminali Xavian.

Cena kolumn Xavian Premio została ustalona na 17.490 złotych za parę.

Specyfikacja Xavian Premio:
• Efektywność: 87 dB/2,83V
• Impedancja nominalna: 8Ω
• Pasmo przenoszenia: 36Hz - 30kHz (-3dB na osi)
• Zalecana moc wzmacniacza: 50-300W
• Częstotliwość podziału: 2.490 Hz
• Wymiary (SxWxG): 230x386x276 mm
• Masa: 13 kg

Polska premiera odbędzie się w dniach 24-25 września w ramach dwudniowych spotkań z cyklu AUDIOFIL, odbywających się już od kilku lat we Wrocławiu. Ich organizatorem jest Piotr Guzek Impresariat. Tym razem do spotkania dojdzie w Sali Konferencyjnej (I p) Hotelu Qubus przy ul. św. Marii Magdaleny 2.

Można będzie także posłuchać i zobaczyć wszystkie inne modele z nowej serii Epica i Natura, a także porozmawiać z twórcą marki Xavian Panem Roberto Barletta, który będzie gościem specjalnym tego spotkania.

INFO www.mojeaudio.pl