s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Samsung KS9500 najlepszy w teście HDR

news |
niezdefiniowano - Samsung KS9500 najlepszy w teście HDR

W bezpośredniej konfrontacji najnowszych topowych telewizorów, pod względem jakości z HDR zwyciężył Samsung KS9500

W Wielkiej Brytanii odbyło się wielkie porównanie topowych telewizorów. Eksperci oceniali przede wszystkim jakość obrazu z poszerzonym zakresem tonalnym. Zwycięzcą okazał się najmocniejszy model Samsunga. Tym samym ekrany LCD wygrały z telewizorami OLED.
Hdtvtest.co.uk to portal prowadzony przez jednego z najlepszych ekspertów w branży RTV na świecie Vincenta Teoha. To on co roku we współpracy z niezależnym sklepem oraz uniwersytetem w Leeds organizuje testy porównawcze telewizorów. Na spotkaniach zbiera się grupa ekspertów, która ocenia obraz z wybranych topowych egzemplarzy. W sobotę 23 lipca 2016 roku 22 osoby oceniały 4 najlepsze dostępne w tej chwili modele na rynku.

W tym swoistym konkursie pod uwagę wzięto 75-calowy model Sony XD94, oraz 65-calowe Samsung KS9500, Panasonic DX900 oraz LG OLED E6. Oceniano jakość obrazu HDR, czyli najlepszego jaki obecnie udaje się uzyskać. Telewizor Samsunga zdobył 9 głosów, Panasonic 6 głosów, 4 głosy przypadły LG OLED E6, a 3 otrzymał Sony XD94.
Wyniki te pokazują, że telewizory OLED mimo wszystko nie radzą sobie tak dobrze z technologią HDR 4K, jak robią to topowe telewizory LCD. Także Sony XD94 nie wypadł najlepiej, ale japoński producent wkrótce do sklepów wprowadzi model ZD9 z udoskonalonym system podświetlania, który z oczywistego powodu nie brał udziału w tym teście porównawczym.
Technologia OLED wypada lepiej przy standardowym obrazie. Aż 18 osób wybrało ekran LG przy takim porównaniu, pozostałe 4 stwierdziły, że lepiej radzi sobie Samsung.
Wciąż nie ma telewizora idealnego, nie ma też jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, która technologia jest lepsza. Każdy z modeli ma swoje zalety i wady. Pewne jest jednak to, że różnica miedzy obecnymi ekranami LCD LED z tylnym podświetlaniem, a ekranami LCD nie jest duża. Za to w dalszym ciągu pozostaje znaczna różnica cenowa między relatywnie niedrogimi LCD a drogimi OLED-ami.
Źródło: Hdtvtest.co.uk