s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Premiera LG OLED TV 4K

news |
niezdefiniowano - Premiera LG OLED TV 4K

Na premierze w Warszawie firma LG Electronics zaprezentowała najnowszą linię telewizorów OLED TV 4K na rok 2016

Na polski rynek trafiły już kolejne modele telewizorów w technologii OLED wyróżniające się obrazem o niebywałej jakości - idealnej czerni, perfekcyjnych kolorach i wręcz nieskończonym kontraście – a wszystko to wspierane przez dwa dostępne obecnie standardy technologii HDR Dolby Vision i HDR10. W związku z tym, że żaden z tych standardów nie uzyskał zdecydowanej przewagi, więc w telewizorach LG dostępny jest jeden i drugi.
W odróżnieniu od najpopularniejszych na rynku wyświetlaczy LCD, matryca OLED jest w stanie sterować światłem pojedynczych pikseli, dzięki czemu możliwe jest odwzorowanie idealnej czerni, a co za tym idzie zapewnienie nieskończonego kontrastu. Jest to możliwe dlatego, iż każda dioda jest źródłem światła, natomiast w przypadku matrycy LCD musi być ona podświetlana, co powoduje powstawanie poświaty. Natomiast emitujące światło diody organiczne pozwalają uzyskać ostry obraz o wyraźnych detalach nawet w zaciemnionych scenach.

Największym atutem matrycy OLED jest niesamowity kontrast. Wolna od poświaty występującej w wyświetlaczach LCD matryca zapewnia atramentową czerń stanowiącą idealne tło dla uwypuklenia innych kolorów. Co więcej, kontrast miedzy jasnymi a ciemnymi obszarami zwiększa opracowana przez LG funkcja ULTRA Luminance, pozwalając na uzyskanie żywego obrazu HDR, natomiast funkcja Contrast Maximizer dodatkowo zwiększa głębię obrazu uwydatniając różnice między pierwszoplanowymi obiektami a tłem.
Nowe telewizory LG OLED dysponują 10-bitową matrycą, dzięki czemu są w stanie wyświetlić miliard kolorów, które precyzyjne odwzorują najsubtelniejsze detale oraz całą gamę odcieni różnych barw. Modele z linii na 2016 rok są kompatybilne z najnowszą rekomendacją BT.2020, co oznacza, że będą w stanie wyświetlać treści najwyższej jakości także w przyszłości. Ponadto wszystkie mają certyfikat Ultra HD Premium wprowadzony przez UHD Alliance.
Podczas konferencji mogliśmy podziwiać nieskazitelnie czysty obraz nasycony żywymi kolorami zapierającymi dosłownie dech w piersiach. Zaprezentowano m.in. sceny z przestrzeni kosmicznej, gdzie zalety matryc OLED uwidoczniły się w pełnej krasie – niesamowite kolory na perfekcyjnie czarnym tle głębokiego kosmosu robiły niesamowite wrażenie.
Oglądając tak wspaniałe możliwości telewizorów z matrycami OLED nasuwa się pytanie - dlaczego inni producenci nie rozwijają tej technologii? Otóż do niedawna zachodziły obawy o żywotność matryc OLED. Jednak wygląda na to, że uporano się z tym problemem i teraz rozwój technologii produkcji sprawił, że udało się przedłużyć żywotność matryc OLED. Jak podaje producent, zwiększono żywotność paneli OLED do 100.000 godzin. Oznacza to, że konsumenci mogą cieszyć się jakością taką samą jak w dniu zakupu telewizora, oglądając ulubione treści przykładowo ok. 8 godzin dziennie przez 30 lat. Żeby tak jeszcze udało się obniżyć ceny modeli OLED to byłoby świetnie. Obecnie modele z matrycami OLED są znacznie droższe niż te w technologii LCD.
Najnowsza linia telewizorów OLED LG pod względem audio została zaprojektowana we współpracy z firmą Harman/Kardon. Dzięki temu w kwestii jakości dźwięku telewizory te osiągnęły bardzo wysoki poziom. Zapewniają czysty dźwięk bogaty w szczegóły i wolny od zniekształceń oraz pogłosu. Listwa głośnikowa telewizorów LG OLED została wyposażona w dodatkowe głośniki niskotonowe, które zapewniają wręcz kinowe wrażenia pod względem niskich składowych – basu.
Serie LG OLED TV B6 i E6 są już dostępne, natomiast serie C6 i LG OLED SIGNATURE G6 trafią do sprzedaży w sierpniu br.
Ceny poszczególnych modeli: OLED 65G6V – 32.999zł OLED 65E6V – 29.999zł OLED 65C6V – 24.999zł OLED 65B6V – 24.999zł OLED 55E6V – 21.999zł OLED 55C6V – 16.999zł OLED 55B6V – 15.999zł
INFO www.lge.pl