hi-fi

Polk Audio Omni S6

news |
Polk Audio Omni S6

Firma Rafko wprowadza na polski rynek nowy głośnik bezprzewodowy Omni S6 wyposażony w technologię Play-Fi, prosto z laboratoriów DTS

Omni S6 to głośnik, który zapewnia dźwięk o dużej dynamice, zbliżony do tego, co możemy usłyszeć z klasycznego zestawu stereo w podobnym zakresie cenowym. W przeciwieństwie do podłogowych kolumn głośnikowych, Omni S6 zajmuje niewiele miejsca i łączy w sobie wzmacniacz oraz odtwarzacz strumieniowy sterowany aplikacją dla iOS-a oraz Androida. Wszystko to pozwala mu wypełnić wysokiej jakości dźwiękiem każde pomieszczenie o średniej wielkości (do 25 m kw.), a przy tym gwarantuje natychmiastowy dostęp do ulubionej muzyki z poziomu smartfona, zużywa niewiele prądu i nie wymaga dodatkowych kabli, ponieważ łączy się z domową siecią za pomocą Wi-Fi.Omni to bezprzewodowy wielostrefowy system audio oparty o łączność Wi-Fi oraz standard przesyłu dźwięku prosto z amerykańskich laboratoriów firmy DTS – największego światowego potentata w produkcji kodeków audio. Za jakość generowanego dźwięku odpowiadają technologie Polk Audio – rozwijane od ponad 40 lat, oparte o ok. 60 rozwiązań chronionych patentami, które gwarantują unikalny dźwięk – niedostępny dla urządzeń innych producentów.

Omni pozwala na słuchanie muzyki w każdym pomieszczeniu w domu. Bez kabli, bez płyt CD, bez pilotów. Wystarczy smartfon, tablet lub laptop, darmowa aplikacja oraz urządzenie z serii Omni, np. aktywny głośnik S2 lub S6 podłączony do prądu albo S2R z wbudowanym akumulatorem. Ale to nie koniec możliwości: Omni to także wzmacniacz stereo gotowy do połączenia z kolumnami stereo, odtwarzacz strumieniowy z przetwornikiem DAC do połączenia z klasycznym wzmacniaczem lub aktywnymi monitorami oraz system kina domowego 3.1: soundbar z subwooferem. A to wszystko podłączamy do sieci w trzech wygodnych krokach: instalujemy aplikację Polk Audio, a następnie uruchamiamy ją (co pozwala automatycznie odnaleźć oczekujące na połączenie urządzenia). Ostatni krok to wpisanie klucza sieci Wi-Fi, z jakiej Omni będzie korzystało.

Bezpłatna aplikacja Polk Audio pozwala na słuchanie muzyki ze wszystkich popularnych źródeł cyfrowych: radia internetowego, Spotify, Deezera, TIDAL-a, plików z komputera, smartfona, tabletu.

Jeden użytkownik może kontrolować kilka stref. W praktyce każdy domownik może posiadać w swoim pokoju głośnik lub inne urządzenie Omni, na które niezależnie bezprzewodowo wysyła muzykę, lub jeden domownik może sterować kilkoma urządzeniami naraz z jednego smartfona/tabletu.

Podstawowa funkcjonalność aplikacji:
• przełączanie stref
• grupowanie głośników (także w tryb stereo) i urządzeń
• odtwarzanie plików audio z komputerów, laptopów, tabletów, smartfonów i innych urządzeń DLNA
• odtwarzanie radia internetowego, w tym wszystkich polskich stacji (np. Trójka)
• obsługa usług streamingowych: Deezer, Spotify, Tidal i in.
• wyświetlanie okładek albumów w katalogach
• wyświetlanie muzyki wg katalogów, artystów, tytułów albumów, tytułów utworów, gatunków i wielu innych, np. sortowanie alfabetyczne
• płynna regulacja głośności, także bez konieczności przełączania się między strefami
• przewijanie i pauzowanie utworów
• kino domowe 5.1 z bezprzewodowo podłączonymi surroundami
• krytyczny tryb odsłuchowy dla przesyłania danych 24/96

Cena Polk Audio Omni S6 wynosi 1.799 zł

INFO www.polkaudio.rafko.pl