kino domowe

SERIA GŁOŚNIKÓW INFINITY CLASSIA

news |

Pełen zestaw głośników do wykorzystania w zestawach audio i kina domowego charakteryzujący się współczesną stylistyką i znakomitą

Pełen zestaw głośników do wykorzystania w zestawach audio i kina domowego charakteryzujący się współczesną stylistyką i znakomitą wydajnością i zapewnia wiele możliwości instalacji

Firma Infinity Systems wprowadza na rynek nowej serii głośników Classia. Obejmuje ona cztery modele, które charakteryzują się połączeniem wyjątkowej, eleganckiej stylistyki ze znakomitą jakością dźwięku i wieloma opcjami instalacji. Głośniki wykorzystują zaawansowane technologie, miedzy innymi membrany zrealizowane w CMMD (Ceramic Metal Matrix Diaphragm), które gwarantują wyjątkową jakość dźwięku w różnorodnych systemach domowych.
Głośniki Classia są następcami renomowanej serii Infinity Beta. Charakteryzują się ulepszoną stylistyką, opierającą się na połączeniu eleganckiej, wąskiej obudowy z zaokrąglonymi krawędziami, znanymi z głośników Infinity Cascade.
Seria Infinity Classia obejmuje następujące modele:
C205, dwudrożny monitor (głośnik wysokotonowy 1', głośnik niskotonowy 5 1/4), do umieszczenia na półce.
CC225, dwudrożny głośnik centralny (1-calowy głośnik wysokotonowy, dwa głośniki niskotonowe 5 1/4), do zawieszenia na ścianie.
C336, trójdrożna kolumna wolnostojąca (głośnik wysokotonowy 1", głośnik średniotonowy 4", trzy głośniki niskotonowe 6 1/2, podwójne złącza).
C255ES, dwudrożny głośnik surround (dwa głośniki wysokotonowe 1", dwa głośniki niskotonowe 5 1/4), do zawieszenia na ścianie,.
PSW8, subwoofer aktywny 8" (200mm) o mocy 150 W.
PSW310W, bezprzewodowy subwoofer o mocy 400W, wyposażony głośnik basowy 10" (250mm) oraz dwa radiatory pasywne o średnicy 10" (250 mm).Wyjątkowa jakość dźwięku i wszechstronność instalacji
Wszystkie membrany w głośnikach z serii Classia wykorzystują sprawdzoną technologię Infinity CMMD. Dzięki temu zapewniają bardzo wysoką jakość dźwięku, znacznie lepszą od modeli konwencjonalnych. Membrany CMMD są produkowane poprzez obustronne pokrycie rdzenia aluminiowego materiałem ceramicznym o nazwie alumina. Ta technologia pozwala wytworzyć bardzo lekkie i sztywne membrany.
Wszystkie głośniki z serii Classia są wyposażone w tweeter z kopułką CMMD z pasmem przenoszenia wykraczającym poza 40 kHz. Zapewnia to czysty, otwarty i wyrazisty dźwięk w zakresie wysokich częstotliwości, a także wyjątkową jakość odtwarzania przy zastosowaniu nawet najbardziej wymagających źródeł programowych o wysokiej rozdzielczości. Głośnik wysokotonowy działa w połączeniu z firmowym falowodem CAI (Constant Acoustic Impedance), który gwarantuje łagodne brzmienie, większą skuteczność i lepsze zgranie z głośnikami średniotonowymi i niskotonowymi.
Ponieważ w głośnikach z serii Infinity Classia wykorzystano jedynie membrany CMMD, wszystkie modele uzupełniają się brzmieniowo, zapewniając jednolite brzmienie wszystkich kanałów, w dowolnej konfiguracji kina domowego lub zestawu audio. Głośniki z serii Classia zapewniają wyjątkowy dźwięk w każdych warunkach, charakteryzują się naturalną reprodukcją zarówno wokalu jak i instrumentów, łagodną równowagą tonową w osi i poza osią, szerokim zakresem dynamicznym i precyzyjnym odwzorowaniem pola dźwiękowego.
Głośnik surround Classia C255ES to wszechstronne urządzenie zapewniające efekty surround, które umożliwia zastosowanie ustawień monopolarnych, dipolarnych i bipolarnych. Dodatkowo model C255ES może funkcjonować jako dwa niezależne głośniki w jednej obudowie. Został on wyposażony w nową, wyjątkowo zwartą obudowę, która umożliwia zastosowanie go w wielu systemach domowych.
Jego wszechstronność umożliwia skonfigurowanie optymalnej reprodukcji dźwięku w dowolnym systemie kina domowego 5.1, 6.1 lub 7.1, a także dostosowanie jego brzmienia do dowolnej ścieżki dźwiękowej lub nagrania muzycznego.
Podobnie jak wszystkie głośniki Infinity, także i modele z serii Classia zostały opracowane z myślą o zastosowaniu w różnych rodzajach pomieszczeń. Dzięki temu gwarantują one doskonały dźwięk w każdym rodzaju otoczenia i przy dowolnym ustawieniu. Wszystkie modele zostały opracowane z wykorzystaniem najwyższej jakości części i technologii konstrukcyjnych. Ich obudowy są solidne i sztywne, znakomicie pasują do stosowanych kolorów mebli oraz gwarantują najwyższą jakość dźwięku. Wszystkie modele (oprócz C255ES) są ekranowane magnetycznie.
Seria Classia zapewnia wiele różnych opcji umieszczenia poszczególnych modeli głośników. Pozwala stosować montaż naścienny (modeli C225 i C255ES), umożliwia też ustawienie głośników na podłodze lub na półce. Głośnik centralny CC225 jest wyposażony w uchwyty ścienne, a głośnik surround C255ES ma w tylnej części otwory umożliwiające zawieszenie na ścianie. Model CC225 jest również dostosowany do umieszczenia na półce.
Głośniki z serii Infinity Classia znakomicie spełniają różnorodne wymagania użytkowników domowych. Doskonale nadają się do zastosowania zarówno w zaawansowanych kompaktowych systemach audio i kina domowego, jak i w dużych systemach w których użytkownik pragnie uzyskać potężny, przestrzenny dźwięk przy odtwarzaniu ścieżek filmowych.
Głośniki z serii Classia będą dostępne w sprzedaży już w czerwcu w dwóch wersjach kolorystycznych: błyszczącej czarnej i drewnopodobnej wiśniowej, z czarno-srebrnym wykończeniem i czarnymi maskownicami.

Większość modeli z linii Infinity Classia (poza bezprzewodowym subwooferem PSW310) będzie dostępna w sprzedaży już w czerwcu.

Sugerowane ceny detaliczne:
C205 - 899 zł / szt.
C336 - 1799 zł / szt.
CC225 - 1299 zł / szt.
C255ES - 1299 zł / szt.
PSW8 - 1399 zł / szt.
PSW310 - 2899 zł / szt.

INFO http://www.rb.com.pl