hi-fi

HiFiMAN Edition S

news |
HiFiMAN Edition S

Edition S to najtańsze słuchawki nauszne w ofercie HiFiMAN-a i jedyne wyposażone w przetworniki dynamiczne

W dotychczasowej ofercie HiFiMAN-a brakowało lekkich i stosunkowo tanich, jak na produkt audiofilski, słuchawek nausznych. Edition S skutecznie wypełnia tę lukę, wyznaczając nowy standard dla słuchawek przenośnych. Dzięki efektywności na poziomie 113dB oraz 18-omowej impedancji Edition S mogą być bezproblemowo wysterowane przez każde przenośne źródło sygnału słuchawkowego – jak odtwarzacze przenośne czy smartfony – bez wyraźnie zauważalnych skaz w brzmieniu! 50mm przetworniki dynamiczne dostrojone są w sposób, który pozwala im dostarczać brzmienie zbliżone do referencyjnego.

Edition S to pierwsze w historii firmy słuchawki i jedyne w tej cenie łączące w sobie dobrodziejstwa konstrukcji otwartej oraz zamkniętej. Dzięki montowanym na magnes klipsom zasłaniającym przetwornik szerokie możliwości regulacji brzmienia leżą od tej pory w rękach użytkowników. Po zdjęciu klipsów możemy otrzymać dźwięk bardziej przestrzenny i szerszą scenę muzyczną, a przy tym uszy będą lepiej wentylowane. Z kolei założenie klipsów pozwoli na odsłuch w miejscach, gdzie hałas nie pozwala na korzystanie z konstrukcji otwartych.Oddzielnym elementem ergonomii jest pałąk. Jeden z pierwszych prototypów Edition S został odrzucony na etapie projektowania z uwagi na niejednakową siłę nacisku, jaką pałąk wywierał na głowę słuchającego. Ta niedogodność została w odpowiednim momencie dostrzeżona i naprawiona. W finalnej wersji produktu nacisk został równomiernie rozłożony na każdym miejscu przylegania słuchawek. Asymetryczne nausznice, podobnie jak w HE-1000, dostosowane są do kształtu ludzkiego ucha. Dzięki temu mogą być wykorzystywane w długich sesjach odsłuchowych.

Każdy egzemplarz Edition S jest wyprodukowany według najbardziej rygorystycznych standardów, które odpowiadają za jakość flagowych modeli: HE-1000 i Edition X. Nowoczesny i elegancki wygląd jest zasługą pracy biura projektowego HiFiMAN-a mieszczącego się w Bostonie.

Przy wadze jedynie 248g Edition S mogą być z łatwością przenoszone i przechowywane w dołączonym przenośnym, twardym pokrowcu. Aby zwiększyć wygodę, Edition S wyposażono w pilot sterujący smartfonami, działający na systemach iOS i Android. Pilot pozwala na regulację głośności oraz odtwarzanie i zatrzymywanie muzyki. Kabel wyposażony jest w mikrofon.

Najważniejsze cechy HiFiMAN Edition S:
• 50mm przetwornik dynamiczny o skuteczności 113dB i impedancji 18 omów
• Konstrukcja obudowy przetwornika przygotowana od odsłuchu otwartego lub zamkniętego – regulowana za pomocą klipsów zamocowanych na magnesach
• Lekki i wygodny pałąk równomiernie rozkładający nacisk na całą powierzchnię głowy
• Asymetryczne hybrydowe (połączenie perforowanej skóry i weluru) nausznice, zainspirowane nausznicami z modeli HE-400i oraz HE-560
• Kabel z mikrofonem i uniwersalnym sterowaniem dla iOS/Android/Windows
• Waga całości to mniej niż 250 gramów
• Cena detaliczna: 1.345 zł

INFO www.hifiman.pl