hi-fi

McIntosh MB50

news |
McIntosh MB50

Zasłużony amerykański producent elektroniki audio rozszerzył swoją ofertę o bezprzewodowy odtwarzacz strumieniowy McIntosh MB50

MB50 to wysokiej jakości odtwarzacz strumieniowy wykorzystujący najnowszy standard bezprzewodowej transmisji dźwięku DTS Play-Fi, który został opracowany przez ekspertów słynnej firmy DTS, INC. Play-Fi pozwala na przesłanie dźwięku w jakości nawet 24-bity/192kHz. Jest to standard otwarty, co oznacza, że można w nim łączyć urządzenia różnych producentów, ale obsługiwane są one za pomocą jednej aplikacji.

MB50 to jedyne (poza bezprzewodowym głośnikiem RS100) urządzenie wykorzystujące standard DTS Play-Fi, spełniające normy jakości dźwięku firmy McIntosh.

Muzyka jest obecnie tworzona, przechowywana oraz dystrybuowana na wiele różnych nowoczesnych sposobów. Niezbędnym stało się wygodne przesyłanie i sterowanie dostępnymi zasobami muzycznymi. MB50 spełnia takie wymagania dzięki możliwości odtwarzania wszystkich ulubionych nagrań znajdujących się w osobistej bibliotece multimedialnej i w serwisach internetowych.MB50 może z łatwością pełnić funkcję centrum odtwarzania plików muzycznych strumieniowanych bezprzewodowo z sieci internetowej. Aby cieszyć się bezprzewodowym odtwarzaniem muzyki z Internetu wystarczy podłączyć MB50 do posiadanego systemu audio i do osobistej sieci Wi-Fi, a następnie ściągnąć odpowiednią aplikację na urządzenia pracujące pod mobilnymi systemami Apple i Android lub komputerowym systemem Windows. Aplikacja automatycznie indeksuje całą dostępną na dysku muzykę, umożliwiając również odsłuch z serwerów sieciowych. Poza możliwością uzyskania dostępu do osobistej biblioteki plików dźwiękowych, aplikacja obsługuje także muzyczne serwisy streamingowe: Tidal, Spotify, Amazon Prime Music, Deezer, KKBox, Pandora, QQMusic, Rhapsody, SiriusXM i Songza.

Posiadasz inne systemy audio w swoim domu i pragniesz przesyłać muzykę bezprzewodowo także do niego? Nie ma problemu, po prostu podłącz po jednym z MB50 do każdego swojego systemu audio a możliwym stanie się przesyłanie muzyki do wszystkich z nich. Jeśli dysponujesz kilkoma mobilnymi urządzeniami (np.: telefon komórkowy, tablet, laptop) na których zainstalowano aplikację sterującą MB50, możliwym będzie jednoczesne przesyłanie różnej muzyki do każdego z systemów muzycznych.

Dwa analogowe i dwa cyfrowe wyjścia sygnału łączą MB50 z pozostałymi komponentami posiadanego systemu muzycznego. Gniazda wyjściowe umożliwiają wyprowadzenie sygnału w postaci analogowej za pomocą pary XLR lub pary gniazd RCA, a w postaci cyfrowej za pomocą jednego złącza koaksjalnego i jednego optycznego. Para gniazd wejściowych RCA oraz dwa wejściowe gniazda cyfrowe (koaksjalne i optyczne) umożliwiają podłączenie odtwarzacza płyt CD, przekształcając wtedy MB50 w mini-przedwzmacniacz.

Dwie anteny Wi-Fi zapewniają mocny sygnał bezprzewodowy pozwalający na bezproblemowe przesyłanie dźwięku. MB50 może zostać podłączony do posiadanej sieci Ethernet za pomocą opcjonalnego adaptera USB-Ethernet.

Rozmiary MB50 pasują idealnie do zintegrowanego systemu audio MXA70 jak i do wzmacniacza słuchawkowego MHA100, dzięki czemu można stworzyć doskonały zestaw hi-fi umożliwiający wysokiej jakości streaming.

Cena odtwarzacza strumieniowego McIntosh MB50 wynosi 9600 zł.

Specyfikacja McIntosh MB50
• Pasmo przenoszenia: ±0,5dB od 20Hz do 20kHz
• THD: 0,005%
• Dynamika: 98dB
• Stosunek sygnału do szumu: 100dB
• Wyjścia analogowe: 2V RCA, 4V XLR
• Wejścia: 1 para analogowych gniazd RCA, 1 cyfrowe gniazdo optyczne, 1 cyfrowe gniazdo koaksjalne, 1 gniazdo USB umożliwiające podłączenie sieci Ethernet (poprzez zastosowanie opcjonalnego adaptera USB-Ethernet)
• Wyjścia: 2 analogowe (1 XLR, 1 RCA), 1 koaksjalne, 1 optyczne
• Obsługa serwisów streamingowych: Tidal, Spotify, Pandora, Deezer, Amazon Prime Music, KKBox, QQMusic, SiriusXM, Rhapsody, Songza
• Wymiary (SWG): 292x89x394mm
• Waga: 3,9 kg

INFO www.hificlub.pl