hi-fi

Wilson Benesch Discovery II

news |
Wilson Benesch Discovery II

Wilson Benesch, brytyjski producent najwyższej jakości zestawów głośnikowych prezentuje najnowszy model kolumn z serii Geometry - Discovery II

Discovery II to dwu i pół drożne kolumny podstawkowe skonstruowane z kompozytu włókien węglowych połączonych z precyzyjnie obrobionymi elementami metalowymi. Specjalna konstrukcja zintegrowanej z obudową podstawy kolumny, zapobiega powstawaniu wibracji.

Pierwotne Discovery okazały się jednymi z najbardziej popularnych produktów w historii Wilson Benesch, zbierając liczne nagrody przyznawane na całym świecie. Przy projektowaniu Discovery II zastosowano najwyższej klasy oprogramowanie typu CAD/CAM firmy Dassault pozwalające na tworzenie projektów kolumn w trzech wymiarach, precyzyjne obrabiarki sterowane komputerowo (CNC) oraz specjalne narzędzia do wytwarzania i obróbki kompozytów włókien węglowych. Dlatego też można bezapelacyjnie stwierdzić, iż Discovery II to wysoce wyrafinowany produkt brytyjskiej myśli technologicznej.W każdej z kolumn Discovery II zamontowano cztery głośniki. Głośnik wysokotonowy to rewolucyjny 25mm hybrydowy węglowo-jedwabny przetwornik Wilson Benesch Semisphere Silk-Carbon Hybrid Dome Tweeter. W zakresie reprodukcji średnich częstotliwości zastosowano 170 mm przetwornik Tactic II a w celu uzyskania jak najlepszych niskich tonów zdecydowano się na zastosowanie firmowej konfiguracji izobarycznej - Isobaric Tactic. Konfiguracja izobaryczna w Discovery II polega na akustycznym sprężeniu dwóch 170 mm przetworników skierowanych frontami do siebie, ustawionych w bliskiej odległości od siebie.

Pasmo przenoszenia Discovery II osiąga zadziwiający wynik jak na konstrukcję podstawkową i wynosi 43Hz - 30kHz +- 3dB. Szeroki zakres pasma przenoszenia to ważna sprawa ale kluczowym zagadnieniem jest sposób jego prezentacji. W tej dziedzinie Discovery II doskonale odtwarza niskie tony dzięki fenomenalnej konfiguracji izobarycznej, a także oferuje jednocześnie wyborne wysokie tony reprodukowane przez hybrydowy węglowo-jedwabny tweeter. Discovery II prezentuje dźwięk w sposób naturalny, wysoce szczegółowy, z niezrównaną dynamiką i świetnym basowym ,,wykopem". Wszystko to przy zachowaniu perfekcyjnej jednorodności i otwartości dźwięku w szerokim paśmie częstotliwości.

W konstrukcji zwrotnicy zdecydowano się na rozwiązania minimalistyczne, preferowane przez inżynierów Wilson Benesch. Zastosowano więc zwrotnice pierwszego oraz drugiego rzędu wykonane z użyciem kondensatorów polipropylenowych i cewek powietrznych. . Okablowanie bazuje na srebrzonej miedzi, terminale głośnikowe wykonane są ze stopu miedzi pokrytego rodem i akceptują także kable bi-wire.

Ścianki boczne zostały wykonane z włókien węglowych, składających się z wielu warstw kompozytu. Do wykończenia obudowy wykorzystywane są polimery o wysokim połysku oraz forniry naturalne ręcznie nakładane przez specjalistów z Bentley Motors.

Duży wybór dostępnych opcji wykończenia obudowy pozwoli dopasować kolumny do indywidualnych wymagań każdego klienta, projektanta wnętrz lub architekta.

Podstawki pod głośniki są oferowane w komplecie z kolumnami. Cena pary głośników zależnie od wykończenia wynosi od 74500 zl do 77500 zl.

Dostepne wersje wykończenia:
Standardowa polimerowa: Titanium, Regal Silver, Black Satin
Drewniana satynowa: Oak, Maple, Natural Cherry
Drewniana na wysoki połysk: Zebrano, Walnut, Ebonised Walnut, Red Tulip, Red Birds Eye,White Gloss, Birds Eye, Burr Walnut

Specyfikacja Wilson Benesch Discovery II

• Efektywność: 89 dB/2,83V
• Impedancja: 6Ω nominalna (4Ω minimalna)
• Częstotliwości zwrotnicy: 500Hz, 5kHz
• Pasmo przenoszenia: 43Hz - 30kHz
• Objętość obudowy: 15 litrów
• Wymiary (SWG): 230x1100x400 mm
• Waga: 30 kg/szt.

INFO www.hificlub.pl