kino domowe

Pioneer VSX-831

news |
Pioneer VSX-831

Nowy amplituner Pioneer VSX-831 - wstąp do świata nowoczesnego kina domowego z innowacyjnymi funkcjami sieciowymi

Nowy model zapewnia dostęp do wielu nowych funkcji, takich jak automatyczna kalibracja dźwięku do warunków akustycznych pomieszczenia (MCACC), wparcie dla najnowszych funkcji sieciowych, jak Google Cast, TuneIn, Deezer oraz TIDAL. Ponadto amplituner posiada dwuzakresowy odbiornik Wi-Fi, nowy przetwornik DAC 384kHz/32 bit i jest kompatybilny z technologią Multiroom Audio. VSX-831 oferuje dostęp do zaprojektowanego od nowa graficznego interfejsu użytkownika, funkcji HDCP 2.2 i HDR.Poniżej prezentujemy najważniejsze cechy amplitunera kina domowego Pioneer VSX-831.

Mocny i dynamiczny dźwięk
• 5.1-kanałowy amplituner zapewnia czyste brzmienie i moc 130 W/kan. (6Ω, 1 kHz, THD 1%).

Nowy przetwornik DAC
• VSX-831 wyposażony jest w wysokiej klasy przetwornik DAC 384kHz/32bit (AK4458) stworzony przez AMK. Przetwornik zapewnia czystą i subtelną reprodukcję dźwięku, osiągniętą dzięki zastosowaniu unikatowych filtrów minimalizujących zakłócenia.

MCACC – idealna akustyka dla perfekcyjnego dźwięku surround
• System Pioneer MCACC (wielokanałowy system kalibracji akustycznej) został stworzony we współpracy z ekspertami studiów nagraniowych, aby zapewnić automatyczne dostosowywanie parametrów do warunków akustycznych pomieszczenia. Specjalny mikrofon umożliwia systemowi automatyczną korekcję w oparciu o rozmiary głośników, ich odległość i rozmieszczenie. Profesjonalna korekcja sprawia, że amplituner zapewnia wierną oryginałowi reprodukcję dźwięku przestrzennego.

Kontrola fazy
• To innowacyjne rozwiązanie pozwala na pozbycie się przesunięć między dźwiękiem subwoofera a dźwiękiem z głównych kolumn przednich. Funkcja poprawia synchronizację dźwięków, czyniąc basowe efekty bardziej dynamicznymi, a jednocześnie poprawiając brzmienie średnich i wysokich częstotliwości.

Kompatybilność z sygnałem wideo 4K Ultra HD
• VSX-831 oferuje wsparcie dla sygnału video 4K/60p/4:4:4 24-bit z technologią HDCP 2.2, czyniąc go kompatybilnym z najnowszymi filmami oraz platformami cyfrowymi 4K Ultra HD. Ponadto VSX-831 jest kompatybilny z technologią HDR, która rozszerza zakres kontrastu, zapewniając żywy i realistyczny obraz, na przykład podczas scen z oślepiającym słońcem.
• VSX-831 posiada także wbudowany skaler wideo, który podnosi rozdzielczość materiałów wideo Full HD do rozdzielczości 4K, dzięki czemu można w pełni wykorzystywać potencjał nowoczesnych telewizorów.

Google Cast
• Funkcja ta jest po raz pierwszy dostępna w amplitunerach Pioneer. Google Cast jest technologią znaną z Chromecast, pozwalającą na łatwe słuchanie muzyki, radia czy podcastów wybranych na urządzeniu mobilnym. Można kontrolować odtwarzanie z aplikacji mobilnej na dowolnym, kompatybilnym urządzeniu – iPhonie, iPadzie czy na smartfonie lub tablecie z systemem Android. Kompatybilne aplikacje: g.co/cast/audioapps.

Multiroom
• Kolejna nowość w amplitunerach Pioneer – wsparcie dla technologii Fire Connect stworzonej przez Blackfire. Dzięki niej możliwe będzie udostępnienie muzyki z każdego źródła podłączonego do amplitunera do kompatybilnych głośników umieszczonych w dowolnym miejscu domu – a wszystko przez sieć Wi-Fi. Funkcja będzie dostępna za kilka miesięcy, po aktualizacji oprogramowania amplitunera.

Radio internetowe i muzyka online
• Nieograniczony dostęp do muzyki, sportu i wiadomości – wszystko to dzięki internetowym serwisom muzycznym, takim jak Spotify, Tidal, TuneIn czy Deezer.

Wbudowany odbiornik dwuzakresowy Wi-Fi oraz Bluetooth
• Wysokiej rozdzielczości pliki muzyczne można teraz odtwarzać bezprzewodowo, poprzez Wi-Fi, dzięki dwuzakresowemu odbiornikowi 5GHz (11a/n) + 2,4GHz (11b/g/n), który zapewnia szybszą transmisję z minimalnymi zakłóceniami.
• Można także odtwarzać muzykę z kompatybilnych smartfonów, tabletów i komputerów przez technologię Bluetooth.

Wsparcie dla wysokiej jakości plików audio
• Można odtwarzać wysokiej rozdzielczości pliki FLAC, WAV, AIFF oraz Apple Lossless w jakości 192kHz/24-bit, a także pliki DSD (2,8/5,6MHz).

Pozostałe
• Nowy, uproszczony pilot sterowania.
• Możliwość sterowania za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne.
• AirPlay.

Model VSX-831 jest dostępny w kolorze czarnym oraz srebrnym. Cena detaliczna: 2899 zł.

INFO www.pioneer.pl