kino domowe

Onkyo TX-RZ710 i TX-RZ810

news |
niezdefiniowano - Onkyo TX-RZ710 i TX-RZ810

Solidne amplitunery 7.2 z THX Select2 oferujące pełną gamę połączeń bezprzewodowych

Firma Onkyo zapowiedziała wprowadzenie na rynek dwóch amplitunerów w średnim zakresie cenowym modeli: TX-RZ710 i TX-RZ810. Oba urządzenia posiadają certyfikat THX Select2 i potrafią bardzo efektywnie wzmacniać sygnał audio poczynając już od 5 Hz, co pozwoli wykorzystać pełen potencjał reprodukcji basu drzemiący w Twoich kolumnach głośnikowych. Produkty serii RZ zbudowane są tak by zapewnić potężną moc, zdolną do wysterowania dowolnych głośników.
Certyfikat THX Select2 to gwarancja, że ścieżka dźwiękowa zostanie odtworzona w Twoim domu dokładnie tak samo jak miałoby to miejsce w kinie. Nowe amplitunery wyposażone są w dekodery dźwięku przestrzennego Dolby Atmos i DTS:X, co w połączeniu z potężną mocą którą dysponują sprawi, że emocje związane z oglądaniem filmu w domu będą silne, a efekty dźwiękowe przerosną Twoje oczekiwania.

Oba modele posiadają masywne transformatory zasilające dużej mocy i modyfikowane kondensatory filtrujące (2x15000µF – TX-RZ810). Dzięki takiemu uzbrojeniu wzmacniacze potrafią dostarczyć potrzebnej energii z fenomenalną szybkością, dynamiką i dokładnością.
By ograniczyć wzajemne zakłócenia, TX-RZ810 wykorzystuje oddzielne obwody wzmocnienia sygnału analogowego i przetwarzania cyfrowego, a także masę w formie solidnych miedzianych szyn. Wzmacniacze końcowe wykonane są tak, by nie dokonywały przesunięcia fazowego sygnału, a górna częstotliwość krańcowa została przesunięta daleko poza zakres odsłuchowy. W połączeniu z technologią AccuReflex – częścią systemu kalibracyjnego AccuEQ – gwarantuje to, że tak stereo jak i trójwymiarowy dźwięk przestrzenny odtwarzane będą z zapierającą dech w piersiach czystością.
Nowe urządzenia Onkyo wyposażone są w aż osiem wejść HDMI i dwa wyjścia z których jedno może być wykorzystane w Zone 2 (drugie pomieszczenie) i transmitować sygnał wizyjny inny niż wykorzystywany jest w pomieszczeniu głównym. Porty są zgodne z High Dynamic Range, przestrzenią kolorów 4:4:4 i HDCP 2.2.
Dzięki technologii FireConnect, oba amplitunery mogą dystrybuować bezprzewodowo muzykę do innych pomieszczeń, w których umieszczone będą przystosowane do tego głośniki. Przesyłane mogą być sygnały zarówno analogowe i cyfrowe. Do głośników dopiętych do wyjść wzmacniaczy Zone 2 i umieszczonych w dodatkowym pomieszczeniu, dzięki przetwornikowi D/A dla drugiej strefy, mogą być przesyłane sygnały ze źródeł także cyfrowych. Znacznym ułatwieniem w zintegrowaniu najnowszych Onkyo z sieciami multiroomowymi będą porty RS-232C i trigger 12V. W modelu TX-RZ810 znajduje się dodatkowo wyjście pre-out 7.2 pozwalające na podłączenie zewnętrznych wzmacniaczy mocy, co niewątpliwie spodoba się audiofilom.
Pełną bezprzewodową łączność z urządzeniami mobilnymi zapewniają technologie: Google Cast, Airplay, Wi-Fi i Bluetooth. Możliwe jest także proste korzystanie z portali internetowych jak: Spotify, TIDAL, Deezer, a także z plików Hi-Res, płyt gramofonowych i stacji radiowych AM/FM.
Obsługa najnowszych amplitunerów Onkyo jest intuicyjna i bardzo prosta. Wymagający miłośnicy kina domowego i stereofonii z pewnością docenią dynamiczny i czysty dźwięk oferowany przez najnowsze amplitunery Onkyo. Oba produkty są gotowe by przekształcić codzienną rozrywkę we wspaniały spektakl, na który warto było czekać.
Niektóre z przedstawionych funkcji będą dostępne latem, po wypuszczeniu przez Onkyo aktualizacji firmware.
INFO www.onkyo.pl