hi-fi

Master & Dynamic MW60

news |
Master & Dynamic MW60

Nowy model bezprzewodowych słuchawek Master & Dynami MW60 wyglądem wyraźnie wpisuje się w firmową stylistykę

Stworzona w 2013 roku, amerykańska firma Master & Dynamic, przebojem wdarła się na niezwykle zatłoczony rynek wysokiej jakości słuchawek stereofonicznych. Nie mogąc konkurować z rynkowymi gigantami pokroju AKG, czy Sennheisera, historią i dorobkiem konstrukcyjnym, szefowie Master & Dynamic postanowili położyć nacisk na jak najwyższą jakość wykończenia i doskonale dostrojony ciepły, wręcz analogowy dźwięk, podparty znakomitym, mięsistym basem.

Poprzednie modele słuchawek przewodowych Master & Dynamic zostały niezwykle entuzjastycznie przyjęte i bardzo dobrze ocenione zarówno przez użytkowników, jak i recenzentów, otrzymując wiele branżowych nagród na całym świecie.Nowy model bezprzewodowych słuchawek MW60, działających w technologii Bluetooth, wyglądem wyraźnie wpisuje się w firmową, niebanalną stylistykę Master & Dynamic. Tak samo, jak w przypadku dwóch pozostałych modeli słuchawek nausznych (MH40 i MH30), MW60 mają niemalże "pancerną" konstrukcję, która – jak twierdzi firma – ma zapewnić wiele lat bezawaryjnego użytkowania. Szkielet słuchawek oraz wszystkie elementy narażone na obciążenia eksploatacyjne wykonano ze stali nierdzewnej. Pałąk jest pokryty od zewnątrz skórą bydlęcą, natomiast jego wewnętrzna część i muszle słuchawek zostały pokryte najwyższej jakości, delikatną skórą jagnięcą. Nauszniki można zdjąć w celu wyczyszczenia lub wymiany. Jako, że mamy do czynienia z modelem bezprzewodowym, producent zadbał także o jak najwyższą jakość przesyłanego sygnału, dzięki wykorzystaniu czułej, aluminiowej anteny zewnętrznej tego samego rodzaju, jaka montowana jest we wszystkich telefonach Apple, począwszy od modelu iPhone 3GS. Dźwięk dostarczają własnej konstrukcji przetworniki neodymowe, o średnicy 45mm. Słuchawki są wyposażone również w przewód połączeniowy o długości 1,25m.

Poniżej cytat z recenzji amerykańskiego portalu WIRED:
"[...] Master & Dynamic stworzył nowy, bezprzewodowy model działający w technologii Bluetooth – MW60. Redakcja WIRED zdobyła prototyp słuchawek i poddała go wyczerpującym testom: MW60 zaliczyły tor z przeszkodami z murowanych ścian i zamkniętych drzwi, próby odporności na różnego rodzaju źródła interferencji, a nawet wycieczki do wszelkich znanych nam miejskich okolic, w których występują zakłócenia transmisji bezprzewodowej. Wyniki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Słuchawki wypadły celująco w każdej z prób i ustanowiły nowy wzorzec odniesienia dla jakości dźwięku przesyłanego w technologii Bluetooth. Mówiąc wprost – nie ma lepszych słuchawek bezprzewodowych na rynku." – Magazyn WIRED, grudzień 2015.

Słuchawki będą wkrótce dostępne w Polsce, a dystrybutor skalkulował cenę na poziomie 2690 PLN.

INFO www.audiofast.pl