kino domowe

Onkyo TX-NR555 i TX-NR656

news |
niezdefiniowano - Onkyo TX-NR555 i TX-NR656

Japońska firma zapowiedziała wprowadzenie na rynek dwóch siedmiokanałowych amplitunerów A/V: Onkyo TX-NR555 i Onkyo TX-NR656

Urządzenia dzięki wysokoprądowej konfiguracji wzmacniaczy (Dynamic Audio Amplification) wprowadzają doskonały dźwięk stereo w świat amplitunerów ze średniego poziomu cenowego. W najnowszych Onkyo znajdują się: dekodery dźwięku trójwymiarowego DTS:X oraz Dolby Atmos, Coogle Cast, AirPlay, Wi-Fi i zupełnie nowe systemy bezprzewodowego przesyłania dźwięku.
AccuReflex to debiutująca w tych amplitunerach technologia, która jest częścią znanej z poprzednich modeli korekcji akustyki pomieszczenia – AccuEQ. Nowa wersja dodaje regulację fazy sygnału emitowanego przez głośniki dedykowane Dolby Atmos (ustawiane na głośnikach frontowych lub/i na głośnikach surround), tak by docierał on do słuchacza w zgodnej fazie z sygnałem emitowanym przez głośniki frontowe przy perfekcyjnym zsynchronizowaniu całości z pracą głośników surround. Dzięki temu dźwięki poruszające się swobodnie po pomieszczeniu odsłuchowym będą wspaniale wydzielone, klarowne i z łatwością rozpoznawalne.

Latem tego roku pojawi się aktualizacja, która oprócz tego, że pozwoli cieszyć się użytkownikom zdekodowanym sygnałem DTS:X, doda również nową funkcjonalność: FireConnect. Technologia stworzona przez Blackfire Research Corp. zapewnia bezprzewodowy stabilny streaming sygnału audio z dowolnego urządzenia podpiętego do amplitunera do wyspecjalizowanych głośników znajdujących się w innych pomieszczeniach. Poczynając od dźwięku z gramofonu (oba modele posiadają wejście gramofonowe), przez sygnał z wejścia cyfrowego, a na sygnale z radia internetowego kończąc – wszystko może być dostarczone do dowolnego miejsca w mieszkaniu czy w domu.
Oba amplitunery oferują nieprawdopodobnie szeroki zakres współpracy ze źródłami audio, co niewątpliwie ucieszy miłośników muzyki. Google Cast, AirPlay, Wi-Fi czy Bluetooth umożliwiają streaming z dowolnego urządzenia mobilnego czy z PC, a dzięki Onkyo Remote App uzyskamy wygodny dostęp do dowolnych plików od MP3 po DSD 5.6. Konwersja sygnału następuje w doskonałym przetworniku D/A firmy Asahi Kasei Microsystems, który pracuje z rozdzielczością 32-bit. Wyodrębnienie sygnału audio następuje w filtrze VLSC, co w połączeniu z wzorcowym przetwarzaniem sygnału cyfrowego, zapewnia uzyskanie klarownego, dynamicznego i głębokiego dźwięku, rzadko spotykanego w tej cenie.
Modele TX-NR555 (130W/kanał) i TX-NR656 (160W/kanał) współpracują także z najnowszym standardem Ultra HD i dostarczą sygnał 4K / 60Hz / 4:4:4 / HDR do telewizorów kompatybilnych z tą technologią. Dzięki wyświetlaniu funkcji na ekranie podłączonego telewizora, regulowanie dowolnego parametru jest proste i intuicyjne.
INFO www.onkyo.pl