hi-fi

Auralic Aries Mini

news |
Auralic Aries Mini

Aries Mini to kompaktowe urządzenie z wbudowanym DAC-iem oferujące większość możliwości i funkcji dostępnych u droższych braci za ułamek ich ceny

Aries Mini to bezprzewodowy streamer przeznaczony do podłączenia do istniejącego systemu audio. Nie tylko wykorzystuje większość możliwości oprogramowania i sprzętu pochodzących z topowego Ariesa, ale posiada także dodatkowe wyjście analogowe, wysokiej jakości gniazda audio/USB oraz możliwość zainstalowania opcjonalnego dysku twardego.

Aries Mini oferuje zaawansowaną bezprzewodową transmisję poprzez Wi-Fi w praktycznie każdej częstotliwości próbkowania, w tym Quad-Rate DSD/DXD. Wbudowane gniazdo pamięci masowej umożliwia podłączenie 2,5-calowego dysku HDD lub SSD. Dodatkowo wbudowany DAC Chip ESS Sabre ES9018K2M plus nowe funkcjonalności znacznie przybliża Ariesa Mini do szerszego rynku konsumentów – nie tylko audiofilów, ale również tych entuzjastów muzyki, którzy swoje systemy muzyczne opierają na budżetowych urządzeniach audio.Aries Mini jest oparty na zastrzeżonej przez Auralic platformie sprzętowej Tesla, mającej moc obliczeniową 25 000 MIPs, czyli więcej niż wystarczająco, aby zdekodować szeroką gamę formatów audio, w tym AAC, AIFF, ALAC, APE, DIFF, DSF, FLAC, MP3, OGG, WAV, WMA i WV. Tym wszystkim steruje procesor Quad-Core ARM Cortex-A9 1GHz przy wsparciu 512MB DDR3 wbudowanej pamięci. Dodatkowo mamy 4GB pamięci do przechowywania danych wewnętrznych.

Dostęp do muzyki zapisanej na PC/Mac lub NAS itp. zapewnia aplikacja Auralica – DS Lightning, która oferuje proste wskazówki instalacyjne na iPadzie/iPhonie. Wkrótce będzie również dostępna aplikacja na systemy Windows, Android oraz Linux. Aplikacja obsługuje także Songcast, usługę dystrybucji muzyki, który pozwala użytkownikom na mapowanie dźwięku z komputera do dowolnego innego systemu oraz strumieniowego dźwięku chociażby przez AirPlay.

Dodatkowo otrzymujemy dostęp do serwisów streamingowych, takich jak np. Tidal, który oferuje 35 mln nowych pozycji muzycznych rocznie i to w jakości Hi-Fi. Auralic dodał także obsługę Bluetooth w Aries Mini, umożliwiając dostęp do innych usług strumieniowych, takich jak Spotify, Pandora i SoundCloud z urządzenia mobilnego lub komputera PC/Mac.

Aries Mini można też zastosować jako element systemu multiroom w połączeniu z wysokiej jakości głośnikami. Aries Mini oferuje bowiem wysoką wydajność, a także lepszą łączność i funkcjonalność niż popularne (tzw. "hi-fi") bezprzewodowe systemy wielopokojowe.

Konfiguracja Aries Mini jest bardzo prosta, a wraz z wbudowanym chipem ESS Sabre DAC, zestawem analogowych i cyfrowych wyjść oraz opcją dodatkowego napędu SSD/HDD 2,5" stanowi świetny zestaw dla każdego, kto nie chce inwestować w dedykowany DAC i/lub NAS.

INFO www.mip.bz