hi-fi

McIntosh C52

news |
McIntosh C52

Firma McIntosh wprowadziła do oferty stereofoniczny przedwzmacniacz C52. To najbardziej zaawansowany, jednomodułowy preamp w historii tej firmy

Oparte na układach półprzewodnikowych urządzenie obsługuje zarówno źródła cyfrowe jak i analogowe. Łącznie posiada 16 wejść w tym te umożliwiające odtwarzanie najnowszych cyfrowych formatów dźwięku, włączając w to pliki DSD. C52 ma po trzy wyjścia symetryczne XLR i niesymetryczne RCA. Oprócz tego jest też wyjście RCA o stałym poziomie. Dla źródeł cyfrowych przeznaczono trzy wejścia optyczne, dwa wejścia koaksjalne RCA, jedno wejście USB i firmowe wejście MCT. Wejścia optyczne i koaksjalne obsługują sygnały do 24-bitów/192kHz. Wejście USB obsługuje sygnały PCM do 32-bitów/384kHz (w tym także DXD 352.8kHz i DXD 384kHz) oraz 1-bitowe sygnały DSD64, DSD128, DSD256. Przy odtwarzaniu płyt SACD z transportu SACD/CD McIntosh MCT450 można skorzystać z firmowego połączenia MCT.

Dla sygnałów analogowych do dyspozycji są trzy wejścia symetryczne XLR, cztery wejścia niesymetryczne RCA oraz dwa konfigurowalne wejścia gramofonowe, osobne dla wkładek MM i wkładek MC.

W celu zapewnienia jak najlepszego poziomu jakości odsłuchu za pomocą słuchawek przedwzmacniacz posiada technologię Headphone Crossfeed Director (HXD). Umożliwia ona wysokiej jakości nagraniom stworzenie iluzji uzyskania brzmienia typowego dla odsłuchu za pomocą konwencjonalnych kolumn głośnikowych.C52 posiada ośmiozakresowy analogowy korektor barwy dźwięku pozwalający na idealne dopasowanie muzyki pochodzącej z wielu źródeł do swoich preferencji odsłuchowych.

Funkcja Home Theater Pass Through pozwala na możliwość idealnego zintegrowania przedwzmacniacza z posiadanym systemem kina domowego.

Wyposażenie uzupełniają gniazda do transmisji danych sterujących i sygnałów wyzwalaczy.

Dzięki klasycznemu, szklanemu przedniemu panelowi , podświetlanemu logo i elementom z aluminium przedwzmacniacz stanowi niepowtarzalną atrakcję nie tylko dla uszu ale i dla oczu swoich posiadaczy. C52 może zostać połączony z dowolnym urządzeniem z szerokiej oferty firmy McIntosh w celu stworzenia doskonałego systemu audio.

C52 dysponuje ustawieniami które można regulować według własnych potrzeb. Dotyczą one następujących funkcji użytkowych:
• balans kanałów
• regulacja poziomu sygnału wejściowego
• regulacja natężenia wysokich tonów
• regulacja natężenia niskich tonów
• wybór trybu mono/stereo
• włączenie/wyłączenie podświetlenia wskaźników wychyłowych
• regulacja jasności wyświetlacza
• wybór możliwości podłączenia gramofonu z wkładką typu MC lub MM i ustawienie odpowiedniej impedancji wejściowej
• wybór w przedwzmacniaczu słuchawkowym odpowiedniego trybu pracy HXD

Wszystkie wymienione powyżej ustawienia mogą zostać zapisane w pamięci C52 i przypisane do konkretnych wejść sygnału. Każde z poszczególnych wejść posiada bowiem niezależną pamięć ustawień. Jedynie regulacja podświetlenia wskaźników wychyłowych i poziomu jasności podświetlenia wyświetlacza są jednakowe dla wszystkich wejść.

Dane techniczne przedwzmacniacza McIntosh C52:

Zniekształcenia THD: 0.003% od 20Hz do 20kHz
Pasmo przenoszenia: +0, -0.5dB 20Hz-20kHz
Stosunek sygnał/szum na wejściach liniowych: 100dB
Impedancja wejściowa: 44kΩ XLR | 22kΩ na RCA
Nominalne napięcie wyjściowe: 5Vrms na XLR | 2,5Vrms na RCA
Maksymalne napięcie wyjściowe: 16Vrms na XLR | 8Vrms na RCA
Wymiary (SWG): 44,45 x 15,2 x 45,72 cm
Waga: 12,5 kg

Urządzenie jest dostępne w sprzedaży i jego cena wynosi 31.500 zł

INFO www.hificlub.pl