kino domowe

Samsung Smart TV 2016

news |
niezdefiniowano - Samsung Smart TV 2016

Na targach CES 2016, które odbyły się na początku stycznia, zaprezentowano linię telewizorów Smart TV

Od końca lat 90. ubiegłego wieku, obserwujemy niebywały postęp w rozwoju telewizorów oraz zmiany w sposobie oglądania telewizji. Obecnie programy telewizyjne możemy oglądać także na urządzeniach mobilnych i za pośrednictwem komputerów. Natomiast współczesne telewizory to urządzenie wchodzące w interakcję z użytkownikiem i pozwalające mu wybierać treści do oglądania, robić zakupy czy wyszukiwać informacje w zupełnie nowy sposób. Jak wynika z raportów firm badających rynek, sprzedaż Smart TV w 2016 roku przekroczy w skali globalnej 100 milionów sztuk i będą one stanowiły 40 procent łącznej sprzedaży telewizorów. W USA usługi świadczone przez Netflix, dostawcę treści over the top (OTT), stanowią ostatnio około 50 procent całego ruchu w internecie po godzinie 18:00. Oprócz lepszego obrazu i większych ekranów do branży telewizyjnej nieodwracalnie wkroczył trend "inteligentnej" technologii.

Sieci kablowe i firmy telekomunikacyjne oferują dziś tysiące kanałów i sygnał przesyłany przez łącza internetowe. Ponadto na YouTube wciąż pojawiają się nowe materiały wideo, zaś dostawcy usług OTT, tacy jak Netflix, Player czy HBO GO umożliwiają widzom bezproblemowy odbiór niekończących się zasobów filmów i programów telewizyjnych.
telewizory Samsung Smart TV 2016
Producenci telewizorów również oferują funkcje umożliwiające korzystanie z dodatkowych rodzajów treści. Użytkownicy mogą na przykład udostępniać zdjęcia, nagrania wideo i wiadomości członkom rodziny, wyszukiwać informacje w internecie, robić zakupy i grać w gry - przykładowo firma Samsung Electronics tylko w tym roku planuje wydać ponad 500 gier na Smart TV.
Firma Samsung jest obecnie liderem w ilości powstających aplikacji na potrzeby telewizorów. Co ciekawe bardzo wiele z nich powstaje w Polsce! W 2010 roku firma otworzyła pierwszy na świecie sklep z aplikacjami do telewizorów, a rok później wprowadziła w telewizorach typu smart interfejs użytkownika Smart Hub. W 2012 roku Samsung zaoferował usługi rozpoznawania głosu, gestów i twarzy. W kolejnym roku pojawił się system dopasowywania zindywidualizowanej treści, a w roku 2014 wdrożono usługi gier i funkcje dostępności. Z kolei w ubiegłym roku firma wprowadziła do swoich telewizorów autorski system operacyjny Tizen, który ma zapewnić użytkownikom łatwiejsze sterowanie i wybieranie interesujących go treści.
telewizory Samsung Smart TV 2016
Na niedawnych targach CES 2016 zaprezentowano linię telewizorów Samsung Smart TV z pojedynczym punktem dostępu obsługiwanym jednym pilotem. Dzięki nowemu interfejsowi Smart Hub użytkownicy mogą uzyskać kompleksowy dostęp do transmisji na żywo, VOD, OTT i gier z chwilą włączenia telewizora, niezależnie od tego, kto jest dostawcą tych usług. Pilot Samsung Smart Control umożliwia sterowanie urządzeniami podłączonymi do telewizora, takimi jak dekodery, przystawki OTT, sprzęt audio i konsole do gier.
W przyszłości pojawi się jeszcze więcej atrakcyjnych usług. TV PLUS, która rozpoczęła działalność w Korei we wrześniu 2015 roku, jest pierwszym na świecie dostawcą VOD z wirtualnymi kanałami. Dzięki tej usłudze użytkownicy mogą oglądać popularne programy VOD tak samo jak standardowe kanały telewizyjne. Samsung planuje globalne rozszerzenie tej usługi.
telewizory Samsung Smart TV 2016
Firma pracuje także nad usługami telewizyjnymi umożliwiającymi łatwe udostępnianie treści rodzinie i znajomym. Samsung Smart View pozwala na przesyłanie zdjęć, muzyki i nagrań wideo z telefonu komórkowego lub komputera z systemem Windows na Smart TV jednym dotknięciem lub kliknięciem. W tym celu wystarczy pobrać aplikację Samsung Smart View na telefon lub komputer, a następnie połączyć dane urządzenie ze Smart TV poprzez sieć Wi-Fi. Telewizory Samsung Smart TV pracują w oparciu o system operacyjny Tizen, który w coraz większym stopniu pozwala integrować już nie tylko mobilne urządzenia jak smartfony czy tablety, ale także nowoczesne AGD. Użytkownicy najnowszych telewizorów SUHD z 2016 roku mogą na przykład sprawdzić, ile czasu pozostało do zakończenia prania lub co dzieje się w pokoju dziecka. Wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie telewizora. Najnowsze modele Smart TV na 2016 rok nie są jeszcze dostępne w Polsce, ale z niecierpliwością czekamy na ich premiery. Wówczas poinformujemy Was jak to wszystko działa w praktyce.
INFO www.samsung.pl