hi-fi

HiFiMAN Edition X

news |
HiFiMAN Edition X

Znany producent audiofilskich słuchawek planarnych wprowadza na rynek model HiFiMAN Edition X

Pierwsze w historii słuchawki magnetostatyczne (planarne) HiFiMAN HE-1000, w produkcji których wykorzystano nanotechnologię zyskały uznanie u audiofilów na całym świecie. Fang Bian, założyciel firmy, posiada stopień doktora w tej dziedzinie. Tak duży sukces nie pozostał bez odzewu ze strony firmy, która kilka miesięcy po premierze HE-1000 wprowadza uproszczoną wersję, zdaniem wielu osób, najlepszych aktualnie produkowanych słuchawek świata.Charakterystyka HiFiMAN Edition X:
• Membrana o grubości jednego nanometra – zbliżona parametrami do przetwornika blisko dwukrotnie droższego modelu HE-1000
• Niska impedancja i wysoka czułość do współpracy ze źródłami przenośnymi wysokiej klasy
• Opatentowany system maskownic przetwornika "Window Shade" redukujący niechciane odbicia dźwięku
• Lekki i ergononomiczny pałąk
• Asymetryczne (dopasowane do budowy ludzkiego ucha), hybrydowe (skórzano-welurowe) pady

Edition X dziedziczą po HE-1000 to, co najcenniejsze. Ultracienka membrana zapewnia błyskawiczną reakcję na sygnał elektryczny, co przekłada się na znakomitą detaliczność oraz praktycznie zerowy poziom zniekształceń. Opatentowany system obudowy "Window Shade" tłumi zewnętrzne odbicia dźwięku, dzięki czemu otrzymujemy bardziej zogniskowane źródła pozorne. A to wszystko przy bardzo niskiej impedancji na poziomie 25 Ω. Dzięki temu Edition X stają się niezwykle komfortowym obciążeniem dla każdego, nawet mało wydajnego wzmacniacza. Przy skuteczności 103dB, co jest rekordem wśród otwartych słuchawek ortodynamicznych, nawet smartfon z wysokiej klasy sekcją analogową może stanowić poprawne źródło dźwięku.

Edition X wyposażono w wygodny, giętki i w pełni regulowany pałąk znany już z modelu HE-1000. Asymetryczne nausznice zoptymalizowano pod kątem do naturalnego kształtu ludzkiego ucha. Hybrydowe gąbki nauszne dopasowują się do kształtu czaszki, zaś welur zapewnia maksymalny poziom komfortu.

W zestawie znajdują się dwa wysokiej klasy przewody ciągnięte z jednego kryształu srebra: 1,5 m zakończony wtykiem jack 3,5 mm, rekomendowany do użytku przenośnego, oraz 3 m zakończony wtykiem jack 6,3mm, dedykowany do użytku domowego.

Różnice w stosunku do HiFiMAN HE-1000:
• Wyższa skuteczność
• Niższa impedancja
• Inny materiał obudowy nauszników
• Możliwość pracy ze smartfonami bez dodatkowego wzmacniacza

Cena słuchawek HiFiMAN Edition X: 8.799 zł

INFO www.hifiman.rafko.pl