kino domowe

Polk Audio nowe kolumny

news |
niezdefiniowano - Polk Audio nowe kolumny

Na polskim rynku debiutuje nowa seria przystępnych cenowo kolumn Polk Audio oznaczonych literą T

W skład nowej serii wchodzą trzy produkty: T50 - kolumny podłogowe, T30 - kolumna centralna oraz T15 - kolumny podstawkowe/biurkowe/surround. Ofertę uzupełniają subwoofery PSW dedykowane do zestawów kina domowego (Polk Audio zaleca modele PSW110, PSW111 i PSW125).
Cechy wyróżniające serię T to przede wszystkim obudowa MDF z winylową okleiną wyposażona w dwie membrany pasywne (jedyne tego typu rozwiązanie na rynku w tym segmencie cenowym; faktyczne pasmo przenoszenia już od 37Hz), jedwabny głośnik wysokotonowy (faktyczne pasmo przenoszenia co najmniej do 20kHz), średnio- i niskotonowa membrana kompozytowa zaprojektowana w technologii Dynamic Balance, możliwość konfiguracji dowolnego zestawu kina domowego wraz z subwooferami PSW, a ponadto korzystny stosunek jakości do ceny.

T50 to pełnoprawna kolumna podłogowa wyposażona w komplet przetworników aktywnych i pasywnych, z optymalnie dopasowaną pod względem akustycznym obudową wykonaną ze sztywnej płyty MDF. Kosztowny i zaawansowany technologicznie system dwóch pasywnych membran zapewnia więcej niż prawidłowe przetwarzanie basu aż do poziomu 37Hz (wynik niezależnych pomiarów hometheaterreview.com). Za wysokie tony odpowiada 2,5-centymetrowa jedwabna kopułka otoczona kołnierzem rozpraszającym w technologii Wave Guide. Całości dopełnia aktywna średniotonowa membrana z kompozytów. Wszystkie przetworniki wykonano w autorskiej technologii Dynamic Balance.
T30 to kolumna centralna wyposażona w jedwabną kopułkę wysokotonową, znaną dotychczas ze sporo droższych kolumn, oraz dwa 13,3-centymetrowe przetworniki z kompozytowej membrany w firmowej technologii Dynamic Balance. T30 jest głównym (obok subwoofera PSW) filarem każdego systemu kina domowego serii T. Szeroki zakres pracy sprawia, że głośnik ten może wspierać kolumny podłogowe, ale z powodzeniem poradzi sobie także w systemie z monitorami T15 na frontach, co znacząco obniża cenę całego zestawu.
T15 to uniwersalne monitory gotowe do zastosowania w prostym systemie stereo lub z miniwieżą (na biurku lub małych standach w niewielkich pomieszczeniach), bądź jako kanały boczne (frontowe lub tylne) w zestawach kina domowego wspartych subwooferem. Pomimo niskiej ceny T15 wyposażono w pełnoprawną obudowę MDF oraz przetwornik 13,3cm z kompozytową membraną w technologii Dynamic Balance, a także wysokotonowy przetwornik z jedwabną kopułką.
Ceny: T50 - 1499 zł (para); T30 - 699 zł; T15 - 699 zł (para).
INFO www.polkaudio.rafko.pl