hi-fi

McIntosh C1100

news |
McIntosh C1100

Legenda rynku High-End audio - firma McIntosh wprowadza do oferty nowy dwuelementowy przedwzmacniacz lampowy McIntosh C1100

Model C1100 wprowadza nowy poziom jakości dźwięku do oferty przedwzmacniaczy McIntosha, czego potwierdzeniem stało się uzyskanie najmniejszego poziomu szumu na wysokopoziomowych wejściach sygnałowych, w całej historii firmowych przedwzmacniaczy. C1100 składa się z dwóch elementów, kontrolera oraz układu wzmacniającego, zamkniętych w osobnych obudowach. Całkowite odseparowanie od siebie dwóch kluczowych układów przedwzmacniacza – sterowania oraz wzmacniania – zostało osiągnięta dzięki niecodziennemu lecz efektywnemu projektowi, gwarantującemu najczystszą z możliwych reprodukcję dźwięku.

Przedwzmacniacz C1100 składa się z modułu sterującego i z modułu wzmacniającego opartego na lampach elektronowych. Wewnątrz każdego z modułów odseparowano od siebie elektronicznie i mechanicznie kanały prawy i lewego celem uzyskania prawdziwej konstrukcji dual-mono, co umożliwiło osiągnięcie optymalnej czystości i separacji dźwięków. Oba moduły są połączone ze sobą za pomocą, specjalnie zaprojektowanej pary ekranowanych kabli, uniemożliwiających przenikanie zewnętrznych szumów do sygnału dźwiękowego.

Obie obudowy wykonano z polerowanej stali nierdzewnej i czarnej szczotkowanej stali nierdzewnej Titanium, oferując klientom nowy poziom wyrafinowania wizualnego. W jednej obudowie umieszczono układy wzmacniające, wraz ze wskaźnikami wysterowania i gniazdem słuchawkowym, a wszystkie układy sterowania, w tym sterowanie siłą głosu i przełącznikami znajdują się w drugiej. Zastosowanie podwójnego mikroprocesora zaowocowało zwiększeniem niezawodności układów kontrolnych.

Z tyłu modułu wzmacniającego znajdują się liczne przyłącza. Osobno ulokowano sekcję niezbalansowaną i zbalansowaną. W tej ostatniej mamy aż sześć wejść i dwa regulowane wyjścia. Cztery linowe wejścia niezbalansowane RCA, zrealizowane na znakomitej jakości gniazdach. Dodatkowo zainstalowano pętlę dla procesora kina domowego oraz dwa konfigurowalne wejścia dla gramofonu z wkładką MM lub MC. Poza tym mamy też dwa regulowane wyjścia RCA na końcówki mocy jak również wyjście umożliwiające nagrywanie. Poniżej nich umieszczono jeszcze dwa specjalne podłużne gniazda dla przewodów systemowych – osobne dla prawego i lewego kanału.

Dwanaście lamp (6 typu 12AX7 oraz 6 typu 12AT7) stanowi zasilanie modułu wzmacniającego. W porównaniu do poprzedniej generacji przedwzmacniacza C1000, w którym wykorzystano 8 lamp, dodatkowe cztery lampy zastosowane w nowym modelu, zmniejszają problemy z doborem odpowiedniej tranzystorowej końcówki mocy. Dzięki zastosowaniu specjalnych układów, udało się w znaczący sposób zredukować wszelkie szumy wprowadzane przez interkonekty.

W celu zapewnienia jak najlepszego poziomu jakości odsłuchu za pomocą słuchawek w C1100 zastosowano technologię Headphone Crossfeed Director (HXD). Dzięki niej wbudowany wzmacniacz słuchawkowy zapewnia wyższy poziom wyjściowy niż którykolwiek wzmacniacz słuchawkowy zainstalowany we wcześniejszych przedwzmacniaczach McIntosha. Umożliwia ona wysokiej jakości nagraniom stworzenie iluzji uzyskania lokalizacji instrumentów typowej dla odsłuchu za pomocą kolumn głośnikowych. Do wyboru są trzy opcje dopasowania wzmacniacza do impedancji podłączonych słuchawek.

Funkcja Home Theater Pass Through pozwala na możliwość idealnego zintegrowania każdego z przedwzmacniaczy z posiadanym systemem kina domowego.

Przedwzmacniach C1000 to w pełni zbalansowana konstrukcja, która idealnie pasuje pod względem jakości dźwięku do każdej z końcówek mocy McInstosha zbudowanej w oparciu o technologię Quad Balanced. Zapewnia to uzyskanie najwyższego poziomu mocy przy jak najmniejszej ilości zniekształceń.

Dzięki klasycznym szklanym panelom przednim, podświetlanym logo, elementom z aluminium, wszystkie przedwzmacniacze stanowią niepowtarzalną atrakcję nie tylko dla uszu ale i dla oczu. Każdy z nich może zostać połączony z dowolnym urządzeniem z szerokiej oferty firmy McIntosh w celu stworzenia doskonałego systemu audio.

Dane techniczne przedwzmacniacza McIntosh MC1100:

 • 12 wejść analogowych: 6 symetrycznych XLR, 4 niesymetryczne RCA oraz gramofonowe MM i MC
 • Dwa zestawy wyjść symetrycznych XLR i niesymetrycznych RCA.
 • Headphone Crossfeed Director (HXD)
 • Funkcja Home Theater Pass Through
 • Pilot zdalnego sterowania
 • Charakterystyka przenoszenia +0, -0.5dB od 20Hz do 20kHz
 • Charakterystyka przenoszenia +0, -3dB od 10Hz do 100kHz
 • Zniekształcenia THD 0,005% na wejściu liniowym
 • Zniekształcenia THD 0,05% na wejściu gramofonowym
 • Odstęp sygnał/szum 107dB na wejściu liniowym
 • Znamionowe napięcie wyjściowe 5V symetryczne | 2,5V niesymetryczne
 • Maksymalne napięcie wyjściowe 20V symetryczne | 10V niesymetryczne
 • Wymiary każdego modułu 44,5 x15,2 x45,7 cm
 • Waga przedwzmacniacza 11,3 kg
 • Waga kontrolera 12,3 kg

Urządzenie trafiło już na nasz rynek i kosztuje 55.000 zł.

INFO www.hificlub.pl