s-e-r-v-e-r-a-d-s-3

kino domowe

Krüger & Matz Passion 5.0

news |
niezdefiniowano - Krüger & Matz Passion 5.0

Krüger&Matz poszerzył ofertę produktową z zakresu audio o zestaw kolumn głośnikowych

Do niedawna w segmencie audio Krüger&Matz oferował miniwieże, boomboxy oraz słuchawki. Jednak koniec 2015 roku obfituje w wiele nowości, a wśród nich w zapewniające przestrzenną i realną scenę dźwiękową designerskie kolumny Passion, dostępne w zestawach 2.0 i 5.0.
Podstawowym elementem obydwu zestawów są dwie trójdrożne kolumny przednie. Ich stabilne brzmienie zostało osiągnięte dzięki odpowiedniej budowie i zastosowanym przetwornikom. Wysoka skuteczność wynosząca 91dB umożliwia współpracę ze wzmacniaczami o mniejszej mocy wyjściowej i zapewnia efektywne, czyste brzmienie. Z przodu każdej z kolumn znajdują się dwa 5-calowe głośniki średniotonowe oraz tweeter. Z boku umieszczony został 8-calowy głośnik niskotonowy zapewniający mocną reprodukcję najniższych częstotliwości, której efektem jest duża dynamika zróżnicowanego basu.
W zestawie Passion 5.0 znalazły się także dwie kolumny efektowe. Wbudowane głośniki: nisko-średniotonowe i wysokotonowy kreują bogate brzmienie, zapewniając szczegółowy dźwięk przestrzenny. Ostatnim elementem zestawu jest kolumna centralna, z dwoma 5-calowymi głośnikami nisko-średniotonowymi i dopełniającym je tweeterem, której zadaniem jest eksponowanie angażującego widza dźwięku dialogów oraz muzyki przedniej sceny.

We wszystkich kolumnach zestawu Passion wykorzystano tej samej wielkości tweetery z jedwabną kopułką, dzięki czemu wysokie tony charakteryzują się jednolitym brzmieniem w konfiguracji wielokanałowej. Podobną konstrukcję z wykorzystaniem celulozowych membran mają też przetworniki zastosowane w głośnikach średniotonowych kolumn podłogowych oraz nisko-średniotonowych w przypadku kolumn efektowych i centralnej.
Zestaw Passion wyróżnia także niebanalny design. Umieszczenie głośnika basowego z boku kolumn podłogowych sprawia, że zachowują one smukłą linię, a tym samym zajmują mniej miejsca, dzięki czemu z łatwością można je wkomponować w każdą przestrzeń. Kolumny te doskonale sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Konstrukcja obudowy, wykonanej z płyty MDF pokrytej fornirowanym drewnem, w połączeniu z elementami w kolorze fortepianowej czerni, nada każdej przestrzeni elegancki charakter. Podłogówki Passion można ustawić na dodatkowych podstawkach, dzięki czemu nie tylko świetnie wyglądają, ale także zapewniają stabilność i izolację od podłoża, co pozytywnie wpływa na jakość dźwięku.
Ceny: zestaw 2.0 – 1.199zł, zestaw 5.0 – 1.599zł.
INFO www.krugermatz.com