hi-fi

Furutech Power Guard E-11 / E-48 i FI-50 R NCF

news |
Furutech Power Guard E-11 / E-48 i FI-50 R NCF

Japoński producent przewodów i wtyków sieciowych przed świętami wprowadził do sprzedaży kilka nowości

W ofercie pojawiły się dwa nowe przewody o nazwie Power Guard: dedykowany do budżetowych systemów Power Guard E-11, oraz kabel dla bardziej wymagających, Power Guard E-48. Ich wspólną cechą jest zastosowanie wtyków z serii FI-68 wyposażonych w filtr EMI. Bazę stanowi przewód FP-S35 TC. Oba kable mają długość 1,8m. Przewody doskonale sprawdzają się w zasilaniu takich źródeł, jak odtwarzacze CD lub "plikowce". Znajdą również zastosowanie w zasilaniu przedwzmacniaczy lub małych i średnich wzmacniaczy.

Ceny przewodów kształtują się na średnim poziomie i wynoszą 1.950zł za wersję "E-11" oraz 3.150zł za wersję "E-48".Kolejną nowością jest nowa seria wtyków FI-50 R NCF, na pierwszy rzut oka różniąca się od starych "pięćdziesiątek" przede wszystkim kolorem. Różnice są jednak dużo bardziej złożone. Istotą jest wykorzystanie srebrzonego włókna węglowego, kopolimeru acetatu, pyłu węglowego oraz ceramicznych nanocząstek o nazwie Nano Crystal²-Nano Crystalline, w skrócie NCF. Razem z pierścieniami wykonanymi z niemagnetycznej stali nierdzewnej powstał korpus wtyku o wyjątkowych właściwościach tłumiących. Charakterystyczną cechą technologii NCF jest generowanie ujemnych jonów eliminujących problemy z elektrostatyką. Wprowadzenie do sprzedaży nowej serii zostało poprzedzone serią testów przeprowadzonych na japońskim rynku. Cena za te audiofilskie precjoza nie należy do najniższych, ale efekt jest wart jej poniesienia.

FI-50R NCF i FI-E50R NCF kosztują po 1.650zł. Furutech już planuje zastosowanie nowej "receptury" do innych produktów, takich jak np. gniazda.

INFO www.rcm.com.pl