kino domowe

NAGRYWARKA DVDIRECT OD SONY

news |

Firma Sony zapowiedziała wprowadzenie od października do sprzedaży nowej nagrywarki DVD VRD-MC5...

Firma Sony zapowiedziała wprowadzenie od października do sprzedaży nowej nagrywarki DVD VRD-MC5.
Urządzenie kopiuje materiał wideo na DVD z praktycznie dowolnej kamery. Współpracuje ze wszystkimi kamerami Sony, zarówno tymi wyposażonymi w twardy dysk, napęd DVD, jak i modelami DV oraz 8mm. Jest to również pierwsza nagrywarka DVDirect, która umożliwia rejestrację nagrań HD 1080i pochodzących z kamery Handycam wyposażonej w nośniki Memory Stick HD lub twardy dysk, przy zachowaniu ich pełnej jakości. Model VRD-MC5 umożliwia ponadto archiwizację zdjęć w formacie cyfrowym i pomoże w efektownym zaprezentowaniu zdjęć z podkładem muzycznym utworów w formacie MP3. Cena ok. 1.000 zł
INFO www.sony.pl


Pełna wersja komunikatu prasowego


Nagrywarka DVDirect - szybkie i łatwe zapisywanie danych wideo HD oraz zdjęć na płytach DVD


Dzięki nowej nagrywarce DVD VRD-MC5 zapisywanie amatorskich filmów i zdjęć na płytach DVD jest jeszcze łatwiejsze.

Urządzenie kopiuje materiał wideo na DVD z praktycznie dowolnej kamery. Współpracuje ze wszystkimi kamerami Sony, zarówno tymi wyposażonymi w twardy dysk, napęd DVD, jak i modelami DV oraz 8mm. Jest to również pierwsza nagrywarka DVDirect, która umożliwia rejestrację nagrań HD 1080i pochodzących z kamery Handycam wyposażonej w nośniki Memory Stick HD lub twardy dysk, przy zachowaniu ich pełnej jakości. Dyski HD w formacie AVCHD można odtwarzać na komputerze PC*, PlayStation 3, lub przy użyciu nagrywarki/odtwarzacza zgodnych ze standardem Blu-ray Disc.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i nie wymaga posiadania komputera PC, ani korzystania z dodatkowego oprogramowania.

Wystarczy podłączyć kamerę Handycam lub użyć stacji Handycam Station. VRD-MC5 automatycznie wykrywa sygnały wejściowe pochodzące z podłączonych urządzeń. Informacje dotyczące obsługi są wyświetlane na wyraźnym ekranie ciekłokrystalicznym o przekątnej 2,5 cala, który funkcjonuje też jako monitor umożliwiający podgląd filmów i zdjęć.

Materiał pochodzący z kamer Handycam wyposażonych w twardy dysk lub nośniki Memory Stick można przenieść na DVD wybierając przycisk "Disc Burn" na kamerze lub stacji dokującej. VRD-MC5 równie szybko radzi sobie ze skopiowaniem treści z kamery Handycam w standardzie DV lub DVD.


Funkcja kopii przyrostowej umożliwia przesłanie tylko ostatnio dodanego materiału, co pozwala oszczędzić czas, jeśli nie jest konieczne przesłanie całego filmu. Jeśli użytkownik chce skopiować ulubioną scenę lub fragment nagrania z konkretnego dnia, funkcje wybór scen, wybór daty, lista odtwarzania (Scene Selection/Date Selection/Playlist Dubbing) oferują taką możliwość**.

W łatwy sposób tworzy się menu DVD z informacjami o rozdziałach i tytułach. Tło do menu wybiera się spośród czterech gotowych opcji lub przenosi z cyfrowego aparatu fotograficznego za pomocą wbudowanych w urządzenie gniazd.Pięć trybów nagrywania (z różną jakością) umożliwia zapisanie do 12 godzin materiału wideo w standardowej rozdzielczości lub do 2 000 cyfrowych zdjęć na płycie 4,7 GB DVD+R/+RW lub 8,5 GB DVD+R Double Layer (tylko przy użyciu wejść analogowych i DV). Na płytach DVD+R/+RW o pojemności 4,7 GB można zapisać do 95 minut materiału wideo AVCHD w trybie HD. Dostępna jest również opcja rejestracji dźwięku przestrzennego Dolby Digital 5.1.


Produkt rejestruje sekwencje wideo w formacie 4:3 lub 16:9 przy podłączeniu kamery zgodnej z danym trybem.

Model VRD-MC5 umożliwia ponadto archiwizację zdjęć w formacie cyfrowym. Wystarczy umieścić kartę pamięci z aparatu fotograficznego w gnieździe nośników i postąpić zgodnie z prostymi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Zdjęcia można także przesłać za pomocą interfejsu USB z kamery HandycamŽ wyposażonej w twardy dysk, napęd DVD lub nośniki Memory Stick, a następnie wypalić płytę. Podobnie jak wiele innych urządzeń, prezentowana nagrywarka pomoże w efektownym zaprezentowaniu zdjęć z podkładem muzycznym utworów w formacie MP3.


Najważniejsze cechy:
? Możliwości nagrywania danych wideo: SD/HD (wideo AVCHD na DVD) i nagrywanie zdjęć.
? Możliwość nagrywania płyt HD w formacie AVCHD przy użyciu kamer Handycam HDD/MS, za pomocą złącza USB.
? Możliwość nagrywania płyt SD przy użyciu kamer Sony Handycam HDD/MS/DVD, za pomocą złącza USB.
? Możliwość nagrywania płyt SD przy użyciu kamer Sony Handycam MiniDV, za pomocą złącza i.LINK.
? Funkcja kopii przyrostowych.
? Funkcje Scene Selection/Date Selection/Playlist Dubbing (wybór scen, wybór daty, lista odtwarzania).
? Automatyczne tworzenie menu DVD, tytułów i rozdziałów.
? Możliwość tworzenia pokazów slajdów oraz importowania muzyki do pokazu (w formacie MP3).
? Kolorowy ekran ciekłokrystaliczny o przekątnej 2,5 cala służący do obsługi urządzenia i podglądu materiału.
? Wejścia wideo:
o USB.
o DV IN (i.LINK).
o Analogowe kompozytowe / S-Video.
? Obsługiwane nośniki: DVD+/-R, DVD+/-RW, DVD+R DL.
? Gniazda nośników wymiennych do przenoszenia zdjęć w formacie cyfrowym: Memory Stick Pro i Memory Stick Pro Duo, Compact Flash, Secure Digital (SD?/SDHC?) i xD-Picture Card.Nagrywarka VRD-MC5 będzie dostępna od października.