hi-fi

TIDAL X: LemON

news |
TIDAL X: LemON

Zespół LemON świątecznie i akustycznie w ramach akcji "Muzyka przeszła do Play"

Znany serwis streamingowy Tidal różnymi sposobami chce zaistnieć w świadomości miłośników muzyki w naszym kraju. Jedną z ciekawszych inicjatyw są kameralne występy polskich artystów, które są rejestrowane, a po niezbędnej obróbce udostępniane na platformie Tidal. Serwis ten to innowacyjna platforma muzyczno-rozrywkowa do odtwarzania oraz odkrywania muzyki artystów z całego świata, pozwalająca na dostęp do unikalnych zawartości, a także na łączenie się i dzielnie się muzyką. Tidal jest obecnie dostępny w 46 krajach z katalogiem ponad 36 milionów piosenek oraz ponad 86 tys. materiałów wideo, a także ekskluzywnych treści w wysokiej jakości. Serwis oferuje muzykę w jakości Hi-Fi (jak na płytach CD), filmy w jakości HD, wyselekcjonowane treści.

3 grudnia w Studiu U22 odbył się koncert zorganizowany przez Tidal i Play w ramach akcji "Muzyka przeszła do Play". Gwiazdą wieczoru był znany i lubiany zespół LemON, który szerokiej publiczności dał się poznać dzięki udziałowi w muzycznym talent show Must Be The Music, którego to trzecią edycję wygrał.Podczas kameralnego występu, zorganizowanego przez Play oraz Tidal, grupa zaprezentowała swoje największe przeboje oraz utwory z ostatniego albumu "Etudia zimowa". To najnowsza trzecia już płyta zespołu wydana nakładem Warner Music Poland i Jake Vision. Znalazło się na niej 11 utworów, w tym kolędy i pastorałki w czterech językach: polskim, białoruskim, ukraińskim i łemkowskim. To właśnie utwory z "Etiudy zimowej" zdominowały środowy koncert w Studiu U22, choć nie zabrakło także hitów, jak chociażby "Napraw" czy "Scarlett".

Koncert LemON, rejestrowany w ramach cyklu "TIDAL X", odbył się już w świątecznej scenerii nie przez przypadek. Kompozycje z najnowszego albumu zespołu idealnie wpasowują się w tę szczególną atmosferę. W czasie koncertu grupa zaprezentowała nieznane wcześniej akustyczne oblicze, które jeszcze bardziej wyeksponowało nietuzinkowy głos lidera LemON – Igora Herbuta. Wśród gości koncertu, organizowanego w ramach akcji "Muzyka przeszła do Play", wśród zaproszonych gości, była obecna również grupa sześciu szczęśliwców, którzy zwyciężyli w konkursie przeprowadzonym przez PLAY na antenie 4Fun TV.

Koncert wypadł znakomicie, a zwłaszcza akustyczne wykonania, które każdorazowo pokazują wyższość muzyki granej na żywo od odtwarzanej mechanicznie nawet przez sprzęt wysokiej klasy.

Album "Etiuda zimowa" jak i wcześniejsze płyty zespołu LemON dostępne są w serwisie Tidal.

Foto: Tidal

INFO www.tidal.com