hi-fi

Lumin M1 nowy odtwarzacz plików

news |
Lumin M1 nowy odtwarzacz plików

Marka Lumin przebojem wdarła się na rynek oferując znakomite odtwarzacze plików muzycznych

Najnowszy model Lumina oznaczony symbolem M1 jest także odtwarzaczem sieciowym, ale w odróżnieniu od swoich poprzedników ma na pokładzie wzmacniacz. Premierę modelu M1 poprzedziło 18 miesięcy wytężonej pracy – aż tyle czasu zajęło projektantom i inżynierom przygotowanie tego urządzenia. Według zapewnień producenta ten model nie powinien być traktowany przez miłośników dzielonych systemów z lekceważeniem. Dysponuje wzmacniaczem klasy D o mocy 60W/8Ω (100W/4Ω), co pozwala na poprawne wysterowanie większości kolumn głośnikowych dostępnych na rynku, i co ważne, dźwięk nie odbiegać od standardów do jakich Lumin nas przyzwyczaił. Zalecane jest stosowanie zestawów głośnikowych o impedancji od 4Ω w górę.

Jako wejścia można wykorzystać gniazdo sieciowe Ethernet (1000Base-T) oraz gniazda USB. Do USB można podłączyć pamięci/dyski FAT32 (pojedyncza partycja), NTFS lub EXT2/3.Urządzenie obsługuje protokół UPnP AV z rozszerzeniami dla strumieniowania audio. Możliwe jest odtwarzanie bez przerw (gapless). Wspierane są formaty DSD (DSF, DIFF, DoP) bezstratne PCM (FLAC, Apple Lossless, WAV, AIFF) oraz stratnie skompresowane PCM (MP3, AAC w kontenerze M4A). Obsługiwane są częstotliwości/rozdzielczości PCM w zakresie 44.1-384kHz, 16-32bity (stereo). Obsługuje także DSD 2,8MHz i 5,6MHz (1bit, stereo). Dla plików PCM do 96kHz dostępna jest opcja upsamplingu do DSD.

Dzięki aplikacji na tablety Apple iPad (wersja 2 lub późniejsza, wymagany system iOS 5.0 lub późniejszy) możliwe jest sterowanie M1 za pomocą tabletu. Ponadto aplikacja ta jest kompatybilna z AirPlay i obsługuje serwisy Tidal i Qobuz. Od niedawna funkcjonuje także aplikacja na urządzenia z Androidem.
Wymiary (SxWxG) 361x58x323mm ciężar 4,5kg.

Cena urządzenia to 11.900 zł.

Test urządzenia ukaże się w najbliższym wydaniu cyfrowym nr 1/2016 (#11).

INFO www.mojeaudio.pl