kino domowe

Blaupunkt SB200BT zestaw głośnikowy z Bluetooth

news |
Blaupunkt SB200BT zestaw głośnikowy z Bluetooth

Funkcjonalny zintegrowany dwukanałowy zestaw głośnikowy do współpracy z telewizorem

SB200BT to 2.1-kanałowy zestaw głośnikowy, którego głównym zadaniem jest znacząca poprawa jakości dźwięku wszelkich nowych telewizorów. Urządzenie posiada również wiele dodatkowych funkcji, które czynią z niego uniwersalne źródło dźwięku niezbędne w każdym domu.

Wbudowany moduł Bluetooth umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie plików muzycznych ze smartfonów, tabletów czy laptopów, dzięki czemu w każdej chwili możemy cieszyć się ulubionymi dźwiękami. Port USB pozwala zarówno na odtwarzanie muzyki z przenośnych pamięci USB, jak i na ładowanie urządzeń mobilnych. W centralnej części głośnika znajduje się duży, czytelny, niebieski wyświetlacz LED, na którym wyświetlane są oznaczenia trybu pracy zestawu, jak również częstotliwość odsłuchiwanej stacji radiowej. Dostępny tuner FM z cyfrową syntezą PLL pozwala na wprowadzenie do pamięci 40 stacji radiowych.W tylnej części obudowy zamontowano gniazda dla zewnętrznych analogowych i cyfrowych źródeł dźwięku. Dzięki złączu optycznemu, jak i koncentrycznemu możliwe jest jednoczesne podłączenie dwóch cyfrowych źródeł dźwięku np. dekodera cyfrowej telewizji naziemnej oraz odtwarzacza DVD. Oprócz tego możliwe jest podłączenie dodatkowych analogowych źródeł za pomocą wtyków RCA oraz wejścia Line-in minijack. Wbudowany wzmacniacz dysponuje łącznie mocą wyjściową 80W RMS. Dla głośników szerokopasmowych przewidziane są dwa kanały po 20W, natomiast głośnik niskotonowy zasilany jest mocą 40W. Wysoka skuteczność zestawu, odpowiednia konstrukcja obudowy oraz szerokie pasmo przenoszenia (40Hz–20kHz) zapewniają wysokiej jakości brzmienie zarówno przy cichym, jak i nieco głośniejszym odsłuchu.

W celu jak najlepszego dostosowania profilu brzmienia do odsłuchiwanego źródła pomocne będzie wykorzystanie wbudowanego korektora z kilkoma zaprogramowanymi ustawieniami, np. Normal, Music, News. Bardzo istotnym elementem zestawu SB200BT jest pilot zdalnego sterowania z funkcją uczenia się obsługi telewizora. Dzięki temu użytkownik uniknie konieczności stosowania kilku pilotów jednocześnie.

Cena urządzenia: 499zł.

INFO www.blaupunkt.com/pl

Blaupunkt SB200BT