kino domowe

Yamaha RX-S601 i RX-S601D Amplitunery AV

news |
Yamaha RX-S601 i RX-S601D Amplitunery AV

Yamaha wprowadza dwa sieciowe amplitunery AV typu "slim" – RX-S601 i RX-S601D

Obydwa nowe modele wyróżniają się kompaktowymi rozmiarami i znakomitą funkcjonalnością. Przy wysokości obudowy wynoszącej zaledwie 111mm, ok. 2/3 większości "pełnowymiarowych" amplitunerów AV, najnowsze modele Yamahy są idealnym centrum rozrywki dla mniejszych mieszkań, gabinetów i biur oraz miejsc z ograniczoną przestrzenią. To także doskonałe rozwiązania w przypadku konieczności ustawienia amplitunera AV pod telewizorem o dużej przekątnej ekranu. Łatwość w wyborze miejsca ustawienia urządzeń idzie w parze z wszechstronnością modeli, która jest m.in. konsekwencją zgodności z domowym systemem bezprzewodowej muzyki MusicCast.

Tak jak wszystkie produkty Yamaha MusicCast, amplitunery AV RX-S601 i RX-S601D obsługują Bluetooth, w tym funkcję opracowaną przez projektantów Yamahy – Bluetooth output. Użytkownik może przesyłać bezprzewodowo dźwięk ze smartfonu lub tabletu wprost do RX-S601/RX-S601D i jednocześnie strumieniować z amplitunera do innych urządzeń Bluetooth, takich jak głośniki bezprzewodowe ustawione w innym pokoju lub słuchawki Bluetooth. Ponadto szeroki dostęp do łączności Bluetooth umożliwia dzielenie się swoją muzyką przez znajomych lub przyjaciół, którzy mogą przesyłać dźwięk ze swojego urządzenia przenośnego bez potrzeby logowania się do prywatnej sieci Wi-Fi.

RX-S601 i RX-S601D udostępniają fanom muzyki i filmów możliwość odtwarzania plików audio wysokiej rozdzielczości: DSD, WAV, FLAC i AIFF (aż do 192kHz/24bity) oraz przepustowość wideo 4K Ultra HD wraz z obsługą zabezpieczenia HDCP 2.2. Dzięki wbudowanemu Wi-Fi i Bluetooth oba modele zapewniają dostęp do internetowych serwisów muzycznych, takich jak Spotify, radia internetowego i mogą odtwarzać nagrania zgromadzone na urządzeniach przenośnych lub komponentach podłączonych do domowej sieci DLNA. Amplituner AV Yamaha RX-S601D dodatkowo wykorzystuje tuner do odbioru radia cyfrowego DAB/DAB+.

Yamaha RX-S601

Pod obudowami RX-S601 i RX-S601D projektanci umieścili zaawansowane technicznie podzespoły, m.in. przetworniki C/A Burr-Brown 192kHz/24bity oraz układ Yamaha Cinema DSP 3D. Urządzenia dekodują formaty dźwięku przestrzennego, takie jak Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, a dzięki 17 programom DSP i układowi Compressed Music Enhancer zapewniają wysoką jakość brzmienia dźwięku stereo i wielokanałowego. W uzyskaniu najlepszego brzmienia w pokoju odsłuchowym z pomocą przychodzi układ YPAO, który automatycznie kalibruje parametry systemu AV, dopasowując je do charakterystyki akustycznej pokoju, w którym zostaną ustawione urządzenia.

Amplitunery AV Yamaha RX-S601 i RX-S601D można obsługiwać za pomocą aplikacji AV Controller i MusicCast Controller. Obie są bezpłatne i można je pobrać z App Store i Google play. Druga z aplikacji pełni funkcję pilota zdalnego sterowania dla wszystkich urządzeń Yamahy z rodziny MusicCast.
Ceny: RX-S601 – 2.499zł, RX-S601D – 2.799zł.

INFO www.audioklan.pl

Yamaha RX-S601