kino domowe

HITACHI ULTRACIENKIE EKRANY LCD JUŻ W POLSCE!

news |

Opracowując ekrany nowej generacji UT (ultra-thin), firma Hitachi w znacznym stopniu zmieniła wewnętrzną konstrukcję paneli.

Opracowując ekrany nowej generacji UT (ultra-thin), firma Hitachi w znacznym stopniu zmieniła wewnętrzną konstrukcję paneli. W efekcie gotowy produkt ma teraz grubość wynoszącą zaledwie 1/3 konwencjonalnego telewizora płaskiego.
Nowe modele są zgrabne i lekkie: mają grubość zaledwie 35 mm i ciężar już od 10,9 kg. Nowe urządzenia mają ekrany o przekątnych 32" (format HD, model UT32MH70) oraz 37 i 42" (format 1080 HD, modele UT37MX70 i UT42MX70). Zastosowano w nich technologię LCD IPS, która daje bardzo dużą jasność i kontrast oraz silnie nasycone kolory.
Urządzeń serii UT nie trzeba ustawiać w kącie pomieszczenia, ani ustawiać tyłem do ściany. W naszych nowych urządzeniach kable są ukryte, a podstawa bardzo niewielka. Całość jest wykończona eleganckimi detalami i skosami; dotyczy to również tylnej ścianki, dlatego każdy z tych modeli prezentuje się wspaniale z każdej strony. To zupełnie nowy design - tak zaprojektowane urządzenia można ustawiać w praktycznie dowolnym miejscu i w dowolny sposób.
Ekrany wyświetlają obraz wysokiej rozdzielczości HD oraz standardowy z różnych źródeł - naziemnego sygnału antenowego, satelity, odbiorników telewizji kablowej, odtwarzaczy i nagrywarek DVD, konsol do gier oraz innych urządzeń multimedialnych (przez złącze HDMI). Nowe modele są dostępne w różnych kolorach - (szczegółowe dane na ten temat do uzupełnienia) ? które świetnie komponują się zarówno ze współczesnymi, jak i tradycyjnymi wystrojami wnętrz.Supernowoczesne technologie
Do zaprojektowania serii UT firma Hitachi wykorzystała globalne zasoby wiedzy, zróżnicowane portfolio technologii oraz pomysłowy design. Wszystko to pozwoliło zredukować grubość nowych modeli nawet o 66%, co stanowczo wyróżnia te urządzenia na tle produktów konkurencyjnych.Jak to możliwe? Zastosowano różne rozwiązania. Zmniejszono grubość warstw LCD, niektóre elementy zastąpiono mniejszymi układami, zredukowano wielkość zasilacza oraz przeprojektowano system wentylacji. Wszystko to pozwoliło zmniejszyć rozpraszanie ciepła, usprawnić obieg powietrza oraz zmniejszyć całkowitą wielkość bez uszczerbku na jakości obrazu czy niezawodności podzespołów. Tak powstały urządzenia LCD z pełną obsługą standardów HD i wbudowanym zasilaczem, których wymiary to zaledwie 1/3 tradycyjnych płaskich telewizorów.We wszystkich modelach zastosowano opracowaną przez firmę Hitachi technologię IPS (In-Plane Switching), która pozwala uzyskać obraz jaśniejszy i wyraźniejszy, o lepszym kontraście i kolorach i szerokim kącie widzenia.

Podczas projektowania serii UT uwzględniono współczesne trendy mieszkaniowe, czyli tworzenie otwartych przestrzeni mieszkalnych. Dlatego sam panel jest otoczony ramą o minimalnej grubości, a o interesujący design zadbano nie tylko z przodu, ale z każdej strony urządzenia. Dzięki temu nowe urządzenia można ustawiać w dowolnym miejscu. Ekran nie musi stać pod ścianą czy w rogu - można go wykorzystać na przykład jako element dzielący pomieszczenie na przestrzeń odpoczynku i pracy; sprawdza się w każdym miejscu.

"W firmie Hitachi staramy się, aby produkt był dopasowany do człowieka, a nie odwrotnie" - mówi Richard Bass, kierownik w dziale urządzeń wyświetlających w firmie Hitachi Digital Media Group. "Klienci poszukują odbiorników o dużym ekranie i świetnej jakości obrazu, ale zależy im również na tym, aby te urządzenia nie kłóciły się z wystrojem wnętrza i stylem życia. Dziś liczy się sposób zagospodarowania przestrzeni, wygoda i łatwa obsługa".

"Nasze nowe płaskie ekrany doskonale odpowiadają tym wymaganiom. Są cieńsze, lżejsze, prostsze i dostępne w różnych kolorach. Sprawdzają się w różnych aranżacjach i doskonale uzupełniają naszą przestrzeń mieszkaniową. Modele serii UT dają także większą swobodę aranżacji i instalacji w miejscach publicznych, np. pokojach hotelowych, recepcjach, na wystawach itp."

INFO http://www.hitachi.pl