hi-fi

Nowe Altusy na Audio Video Show

news |
Nowe Altusy na Audio Video Show

Znany polski producent Tonsil przygotował na Audio Video Show kilka atrakcyjnych premier

Jedną z ciekawszych premier zapowiadanych na zbliżającą się wielkimi krokami wystawę Audio Video Show będzie prezentacja nowego modelu kolumn Maerstro III i Altus 380 (w nowych wersjach wykończenia) firmy Tonsil.

Altus Maerstro III

Nowe Maestro III są następcą znanego i cenionego modelu Maestro II 180. Kolumny otrzymały nową obudowę, w której front jest wykończony czarnym lakierem natomiast stabilność gwarantuje gruba lakierowana podstawa. Ponadto kolumny są odchylone o kilka stopni do tyłu, co wpływa na lepszą prezencję, ale przede wszystkim ma za zadanie wyeliminować przesunięcia fazowe między głośnikami. W Maestro III zastosowano nowy głośnik średniotonowy oraz zmieniono zwrotnicę, co wpływa na właściwości soniczne kolumn, a w szczególności na tor niskotonowy.

Efektem wprowadzonych modyfikacji jest głównie lepszy dźwięk, zwłaszcza w zakresie niskich tonów czyli mocniejszy i bardziej wyrazisty bas.

Altus Maestro III

Altus 380

Jeśli chodzi o kolumny Altus 380, to będą one dostępne w nowych wersjach wykończeniowych m.in. naturalnym fornirem oraz dekorowane specjalnymi grafikami.

Nowe Altusy 380 to nowoczesny design oraz nowatorska konstrukcja, począwszy od obudowy a na okablowaniu skończywszy. Obudowa została wykonana w oparciu o całkowicie nowy projekt o zwiększonej pojemności. Konstrukcja kolumny jest bardzo solidna, dodatkowo wzmocniona wewnętrznym ożebrowaniem, wykonana z grubościennych płyt MDF co ma oczywiste przełożenie na wagę kolumny – pojedyncza kolumna Altus waży ok. 50kg.

W nowych kolumnach Altus zastosowano inne głośniki - wysokotonowy oraz niskotonowy o gruntownie zmodyfikowanej konstrukcji. Zwrotnice wykonane są ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, na podzespołach renomowanych firm gwarantujących brzmienie na wysokim poziomie.

Altus 380

Przypomnijmy, że nowe Altusy 380 miały swoją premierę podczas zeszłorocznej wystawy Audio Show 2014 i spotkały się z wyjątkowo ciepłym wręcz entuzjastycznym przyjęciem.

Tonsil zaprasza do sali Symfonia na 1 piętrze Stadionu Narodowego w Warszawie.

INFO www.tonsilproducent.pl