hi-fi

Słuchawki Master & Dynamic

news |
Słuchawki Master & Dynamic

Konstruktorzy tych słuchawek mówią o sobie, że mają obsesję na punkcie dźwięku...

Master & Dynamic to amerykańska firma z siedzibą w Nowym Jorku, która produkuje najwyższej jakości audiofilskie słuchawki. W ofercie znajdziemy zarówno większe modele wokółuszne, nauszne jak i modne już od dłuższego czasu słuchawki douszne, przeznaczone dla sprzętu przenośnego.

Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy zaraz po otworzeniu pudełka to znakomita jakość wykonania. Zadbano tutaj o wszystkie detale. W dwóch modelach nausznych (MH30 i MH40) nie znajdziemy żadnych plastikowych elementów, bo wykorzystane materiały to wyłącznie wysokiej jakości skóra (dostępnych jest kilka kolorów), stal nierdzewna i aluminium (w niektórych wersjach anodyzowane na grafitowy lub czarny kolor). W słuchawkach zastosowano plecione, odłączane przewody z miedzi beztlenowej. Modele MH30 i MH40 posiadają odłączane nauszniki, co zdecydowanie ułatwia ich czyszczenie bądź wymianę.

W przypadku słuchawek dousznych zadbano również o trwałość konstrukcji. Została ona oparta na korpusie z precyzyjnie obrabianego, anodyzowanego aluminium. Do zestawu dołączane są wymienne silikonowe końcówki dostępne w czterech różnych rozmiarach. Płaski przewód (także z przewodnikiem z miedzi beztlenowej) został zaprojektowany w taki sposób, aby zapobiec jego skręcaniu bądź zaplątaniu.

We wszystkich słuchawkach zastosowano najwyższej jakości przetworniki neodymowe o wysokiej dynamice. W przypadku modeli nausznych MH30 i MH40, mają one rozmiary odpowiednio 40 i 45mm. Słuchawki douszne ME03 wyposażono w przetworniki o średnicy 8mm.

Inżynierowie Master & Dynamic, którzy sami o sobie mówią, że posiadają "obsesję na punkcie dźwięku i kreatywności" dostroili brzmienie słuchawek tak, aby uzyskać jak najbardziej naturalną, detaliczną zbliżoną do wykonania na żywo sygnaturę dźwiękową. Rozległa scena dźwiękowa w znakomity sposób prezentuje szczegółowość i potęgę odtwarzanej muzyki, a brzmienie słuchawek stanowi dopełnienie różnorodnych gustów i gatunków muzycznych.

Słuchawki są już dostępne w Polsce. Ceny słuchawek są bardzo atrakcyjne i odpowiednio wynoszą: 1650 zł za model MH40, 1330 zł za model MH30 i 660 zł za ME03.

INFO www.audiofast.pl

Master & Dynamic