kino domowe

Premiera LG OLED TV

news |
Premiera LG OLED TV

Jedną z najważniejszych tegorocznych premier w kategorii kina domowego było wprowadzenie na rynek nowych telewizorów w technologii OLED

Bez wątpienia jest to kolejny skok jakościowy związany z wyświetlaniem obrazu i zarazem kolejny kamień milowy w rozwoju współczesnych telewizorów.

Liderem i propagatorem technologii OLED jest koreański gigant LE Electronics, który nie bacząc na problemy natury technicznej związane z produkcją tego typu paneli, konsekwentnie ją rozwijał. Od dawna bowiem było wiadomo, że możliwości ekranów OLED są dużo wyższe niż LED, zwłaszcza w zakresie kontrastu, a co za tym idzie wierności wyświetlanych kolorów. Wyższość paneli OLED jest spowodowana zasadniczą różnicą technologiczną, a mianowicie telewizory LED działają na zasadzie podświetlania, podczas gdy OLED-y same w sobie są źródłem światła – mówiąc inaczej, nie potrzebują podświetlania matrycy, aby uzyskać jasny, żywy obraz, a tam, gdzie potrzeba, wręcz absolutną czerń. Pod tym względem panelom OLED jest bliżej do technologii plazmowej, która również przewyższała LED-y pod względem kontrastu i głębokości czerni. Na ekranach LED-owych podczas oglądania filmów, gdzie występują duże obszary czerni, np. rozgwieżdżone niebo, wyraźnie widać, że czerń nie jest tak głęboka, jak na ekranach OLED czy plazmowych, lecz – w zależności od klasy telewizora i rodzaju podświetlenia – wpada mniej lub bardziej w odcień szarości. Nic więc dziwnego, że podczas premiery nowych telewizorów OLED w Warszawie takiego porównania dokonano. Na głównej scenie jednym z czterech ustawionych telewizorów był odbiornik LED-owy i było to widać od samego początku, tym bardziej że prezentowano fragmenty "Gwiezdnych wojen" obfitujące przecież w sekwencje z przewagą koloru czarnego.

Premiera-LG-OLED-TV

Premiera nowej generacji telewizorów OLED TV 2015 odbywała się pod hasłem "najlepszy obraz galaktyki", co wraz z licznymi odwołaniami do "Gwiezdnych wojen" – fragmentami filmów wyświetlanych na wszystkich telewizorach, maskami i strojami, w które można się było przebierać, świetlnymi mieczami i zapowiedzią prezentu dla nabywców nowych OLED TV w postaci sagi filmowej – świetnie z sobą współgrało, składając się na efektowną premierę, godną tak świetnych telewizorów.

Premiera-LG-OLED-TV

Najnowsza linia OLED 2015 będzie składała się z flagowego, 65-calowego modelu OLED 4K–EG960, zdobywcy EISA AWARD 2015 w kategorii "Najlepszy europejski TV do kina domowego", oraz modelu OLED FULL HD – EG910 w rozmiarze 55 cali. Telewizory prezentują się naprawdę świetnie, a jakość obrazu jest zachwycająca.

Premiera-LG-OLED-TV

Firma LG przygotowała także dla swoich klientów specjalną promocję, w ramach której nowi nabywcy telewizorów LG klasy Premium (LG OLED z linii 2014 i 2015) otrzymają ekskluzywną sagę kultowego "Star Wars" na płytach Blu-ray ze wszystkimi dotychczasowymi filmami z tej serii – promocja obowiązuje od 2 listopada 2015.

INFO www.lge.pl