hi-fi

Hegel HD30

news |
Hegel HD30

Najnowszy topowy DAC/streamer firmy Hegel zapowiada się imponującą

Zrobienie urządzenia referencyjnego wymaga czegoś więcej niż tylko zebrania najlepszych komponentów dostępnych na rynku i włożenia ich do obudowy. Referencja to coś więcej... oznacza stworzenie czegoś nowego... czegoś co nie jest dostępne na półkach sklepowych.

HD30 jest właśnie taką referencją. Przy opracowywaniu DACa inżynierowie Hegla musieli poddać modyfikacji swoje urządzenia pomiarowe, czyniąc je jednymi z najdokładniejszych na świecie. Tylko wtedy byli technicznie przygotowani do zmierzenia rzeczy, które słyszeli (lub raczej, których nie słyszeli) od czasu, kiedy powstały pierwsze DACi.

hegel hd30

HD30 w pigułce

Wyjątkowo niski poziom szumów: dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu elementów, zastosowaniu osobnych zasilaczy dla obszarów niskoszumnych i wysokoszumnych oraz zachowaniu odpowiednich odległości od transformatorów otrzymano szumy na poziomie -150 dB.

Szum fazowy: szum fazowy jest formą jittera, która powoduje powstanie szumu w częstotliwościach położonych tuż obok głównego tonu. Efektem szumu fazowego jest brak precyzji zamazanie detali. Zmniejszenie szumu fazowego jest możliwe przez opracowanie na nowo zegara, z dokładnym doborem tranzystorów i nowym kryształem oscylatora. Zupełnie jak w Super Zegarze. Rezultatem jest wyjątkowa precyzja przedstawiania przestrzeni oraz wyjątkowo naturalny dźwięk.

Streaming HD30

W urządzeniu zastosowano kilka ciekawych rozwiązań technicznych, co znacząco przełożyło się na jakość dźwięku.

Poprawiony AirPlay: Z ulepszonym zegarem głównym udało się poprawić dźwięk z AirPlay do poziomu jakościowego nieznanego dotychczas, HD30 zmaksymalizuje doznania streamowania z serwisów takich jak Tidal, Beats i innych.

hi fi choice

Streaming UPNP: Streamowanie z NASa do HD30 zostało zdecydowanie poprawione w porównaniu do pierwszych produktów, które to potrafiły, takich jak H160. Z nowym zegarem i zaawansowanym ekranowaniem HD30 jest prawdziwym streamerem.

Działa ze wszystkimi aplikacjami: Pomysł na streaming w wykonaniu Hegla jest taki, żeby użytkownik mógł skorzystać z aplikacji z jakiej tylko będzie chciał, będzie też mógł ją zmieniać jak tylko zapragnie. HD30 będzie działał z większością aplikacji na rynku.

DSD 64/128: Wejście USB obsługuje natywne DSD 64/128.

Nowy konwerter cyfrowo-analogowy: Nowy układ DAC z poprawionym
zegarem, i dwoma czipami AKM4490 działającymi w mono.

• Dac: 32bit AKM4490 DAC chip (dual mono)
• DSD: USB
• Frequency response: 0Hz-50Hz
• Digital Inputs: 1 x coaxial, 3 x optical, 1 x usb-b, 1 x AES/EBU, 1 x BNC,
1 x network
• Analog Outputs: XLR balanced and RCA unbalanced
• Noise Floor: -150dB
• Distortion: Less than 0.0005%
• Wymiary: (SxWxG) 100x430x310 mm
• Waga: 10kg
• Dostępne kolory - srebrny i czarny

Cena urządzenia 18.900 zł.

Urządzenie będzie miało swoją premierę na listopadowym Audio Video Show
w Warszawie. Jego test będziecie mogli przeczytać w numerze 12/2015.

INFO www.mojeaudio.pl