kino domowe

NOWE TELEWIZORY VIERA

news |

Panasonic wprowadza na polski rynek linię płaskich telewizorów Viera. Wszystkie telewizory z linii Panasonic Viera 2008

Panasonic wprowadza na polski rynek linię płaskich telewizorów Viera. Wszystkie telewizory z linii Panasonic Viera 2008 zostały wyprodukowane w trosce o środowisko naturalne. Panele produkowane są bez użycia ołowiu, co znacznie ułatwia proces recyklingu lub utylizacji.
Oferta płaskich telewizorów Panasonic Viera na wiosnę br. została poszerzona m.in. o 46-calowe telewizory plazmowe, które uzupełniają linię Full HD oraz 100-hercowy telewizor LCD o podwójnej częstotliwości skanowania, która zapewnia bardzo wysoką jakość obrazu oraz wszechstronność funkcji. Wszystkie nowe telewizory zostały stworzone w myśl koncepcji Viera, która wyraża się w szczególnej dbałości o jakość obrazu, doskonały dźwięk, intuicyjną obsługę i środowisko naturalne. Warto zaznaczyć, że dbałość o środowisko zaczyna się już na etapie projektowania, czego wynikiem są jedyne na świecie bezołowiowe panele plazmowe o przedłużonej trwałości nawet do 100 tys. godzin użytkowania. Co więcej, płaskie telewizory z nowej linii wyposażono w nowy tryb eco, który znacznie obniża pobór energii. Wszystkie cechy wyróżniające telewizory Panasonic Viera z powodzeniem połączono z unikatowym i eleganckim wzornictwem.
Telewizory plazmowe i LCD Panasonic Viera odtwarzają szybko poruszające się obrazy z niezwykłą ostrością. Szeroka gama barw nadaje żywą kolorystykę wyświetlanym filmom, a duży współczynnik kontrastu pozwala uzyskać głęboką i naturalną czerń. Tak wysoka jakość i piękno każdego rodzaju obrazu porusza emocje i działa na zmysły widzów np. podczas oglądania zmagań sportowych, filmów akcji czy programów przyrodniczych. Użytkownicy płaskich ekranów Panasonic Viera odnoszą wrażenie, że znajdują się w prawdziwej sali kinowej.
Oprócz znakomitej jakości obrazu telewizory Panasonic Viera oferują inteligentne sterowanie dzięki interfejsowi Viera Link oraz gniazdu kart SD. Viera Link umożliwia sterowanie różnymi współpracującymi urządzeniami audio-video Panasonic za pomocą jednego pilota należącego do telewizora Viera z płaskim ekranem. Większość modeli telewizorów jest wyposażona w gniazdo na karty pamięci SD. Wystarczy wyjąć kartę SD np. z cyfrowego aparatu fotograficznego lub kamery i włożyć ją do gniazda, aby natychmiast obejrzeć pokaz zdjęć lub film video na płaskim ekranie telewizora. Ponadto, modele plazmowe z serii PY800 obsługują nowy standard AVCHD, dzięki czemu użytkownicy mogą bezpośrednio oglądać filmy Full HD poprzez wygodny system bezprzewodowy.Cechy nowych telewizorów plazmowych Panasonic Viera
Technologie V-real 3 oraz V-real PRO 3
V-real to zbiorcza nazwa zastrzeżonych technologii przetwarzania obrazu opracowanych przez Panasonic, które w tegorocznych modelach Viera wyewoluowały w procesory oznaczone symbolami V-real 3 oraz V-real PRO 3. Panasonic zbadał jakość obrazu pod każdym kątem, aby zapewnić widzom wyjątkowe wrażenia oraz połączył technologie, które pierwotnie opracowano na potrzeby kamer HD przekazujących obraz z Igrzysk Olimpijskich z technologiami opracowanymi przez Panasonic Hollywood Laboratory do realizacji filmów.
Procesor Viera V-real 3 oraz V-real PRO 3
To kluczowe urządzenie przetwarza wejściowy sygnał video i tworzy sygnał wysokiej jakości, który pomaga w uzyskaniu bogatych w szczegóły obrazów wyświetlanych na ekranie.
Sterownik Viera V-real 3 /V-real PRO 3
Wydajny sterownik kontroluje moc sygnału, aby zoptymalizować działanie panelu plazmowego. Wynikowe obrazy precyzyjnie pokazują każdy ruch i szczegółowo wyrażają każdy stopień gradacji.
Panel plazmowy Viera G11 HD/G11 Full HD
Panel Full HD panel (o rozdzielczości 1920x1080) wyświetla bezpośrednio obrazy 1080p przetwarzane przez obwód video.
Inteligentne tworzenie klatek
Nieruchomy obraz złożony z 1080 linii zawsze wygląda doskonale na dużym ekranie, ale kiedy zaczyna się poruszać, jego rozdzielczość może się zmniejszyć nawet do 300 linii. Dzięki funkcji inteligentnego tworzenia klatek w panelach plazmowych Panasonic Viera rozdzielczość ruchomych obrazów wynosi ponad 900 linii. Funkcja ta zwiększa liczbę klatek i pozwala na naturalne przejścia między nimi, zapewniając płynne wyświetlanie ruchomych obrazów wysokiej rozdzielczości.
* Tylko w seriach PY800, PY85
Podwójne skanowanie 100 Hz
Telewizor plazmowy działający z częstotliwością 50 Hz może powodować irytujące migotanie ze względu na niedostateczną liczbę klatek wyświetlanych w ciągu sekundy. Dlatego każdy obraz jest wyświetlany dwukrotnie, jakby telewizor plazmowy działał z częstotliwością 100 Hz, tzn. liczba obrazów jest zwiększana w celu uniknięcia migotania.
* Kiedy aktywna jest funkcja IFC, nie można używać podwójnego skanowania 100 Hz
Wysoki rzeczywisty współczynnik kontrastu 30 000:1, dynamiczny ponad 1 000 000:1
Nowy system Real Black Drive pozwala uzyskać głęboką czerń i znakomity współczynnik kontrastu. Jest to szczególnie widoczne w scenach o delikatnym balansie między światłem a cieniem.
* Z wyjątkiem serii PV80, PV8
Filtr naturalnej wizji
Ten zaawansowany filtr utrzymuje dużą ostrość obrazów, znacznie przy tym ograniczając odbicia zewnętrzne światła. Filtr zapewnia czystą i szeroką gamę kolorów oraz wyrazisty obraz.5120 równorzędnych stopni gradacji
Znakomite przejścia barwne pozwalają dokładnie odwzorować nawet najbardziej subtelne odcienie np. zachodu słońca. Panele obsługują też standard Deep Colour (HDMITM V.1.3), który zapewnia dużą naturalność barw i optymalizuje wyświetlanie obrazów ze źródeł wysokiej jakości.
* Z wyjątkiem serii PV80, PV8
** HDMI, logo HDMI oraz High-Definition Multimedia Interface to znaki towarowe lub zastrzeżone znaki towarowe HDMI Licensing LLC

24p Real Cinema
Zwiększenie liczby klatek sprawia, że film jest odtwarzany płynniej. Funkcja inteligentnego tworzenia klatek działa również w przypadku źródeł 24p. Podczas odtwarzania filmów 24p funkcja 24p Real Cinema generuje płynne przejścia w oparciu o pierwotne 24 klatki. Modele, które nie oferują funkcji 24p Real Cinema są wyposażone w funkcję 24p Playback. Zapewnia ona filmową jakość obrazu przez wykorzystanie konwersji do 96 Hz.
*Tylko serie PY800, PY85
***
Cechy nowych telewizorów LCD Panasonic Viera
Technologie 100 Hz Motion Picture Pro 2 i Motion Focus
Nawet obrazy wyświetlające szybki ruch np. w zawodach sportowych i filmach akcji wyświetlany jest ostro i wyraźnie. Przy wejściowym sygnale wideo 50 Hz technologia Motion Picture Pro tworzy 100 klatek na sekundę z 50 klatek na sekundę. Zwiększa to liczbę klatek i zapewnia bardziej naturalne przejścia między nimi, czego skutkiem jest płynny ruch przy wysokiej rozdzielczości. Telewizory Panasonic Viera LCD wykrywają też obszary z ruchem i aktywują podświetlenie tylko w tych obszarach, znacznie zwiększając rozdzielczość obrazu.
* Tylko serie LZD800, LZD85
Technologia Motion Picture Pro
Tworzy klatki poprzez precyzyjne wykrywanie wektora ruchu w każdym kierunku.
Technologia Motion Focus
Sprawia, że poruszające się obiekty np. przewijany tekst wyglądają ostrzej i wyraźniej. Technologia ta wykrywa obszary ruchu i optymalizuje podświetlenie, aby zwiększyć rozdzielczość ruchomych obrazów.178-stopniowy kąt patrzenia w panelach IPS Alpha
Szeroki 178-stopniowy kąt patrzenia zapewnia klarowność obrazów nawet widzianych pod dużym kątem. Szeroka przesłona podświetlenia zwiększa kontrast między światłem a cieniem i przyspiesza czas reakcji podczas wyświetlania ruchomych obrazów.
* Kąt, w którym współczynnik kontrastu wynosi 10:1 lub więcej
Wysoki współczynnik kontrastu 10 000:1 dzięki I.S.C. (Inteligentnemu Kontrolerowi Scen)
Czerń jest głębsza dzięki rozszerzonemu obszarowi dostrajania podświetlenia. Ulepszony kontrast panelu oraz I.S.C pozwalają uzyskać dynamiczny współczynnik kontrastu rzędu 10 000:1 lub większy.
* Do użytku w trybie dynamicznym

Przejrzysty panel
Przejrzysty panel rozszerza zunifikowane wzornictwo Panasonic Viera na telewizory LCD. Zapewnia on atrakcyjniejszy wygląd telewizora, a jednocześnie gwarantuje wyświetlanie ostrych i wyrazistych obrazów.
* Tylko seria LZD800
***

Łatwa intuicyjna obsługa
Ulepszony interfejs Viera Link
VIERA Link umożliwia obsługę różnych urządzeń audio-video Panasonic przy użyciu jednego pilota Viera. Wystarczy połączyć wszystkie urządzenia kablem HDMI. W 2008 roku interfejs Viera Link oferuje nowe funkcje.
W połączeniu z nagrywarką DIGA DVD
Za pomocą pilota Viera można natychmiast rozpocząć rejestrowanie programu telewizyjnego na nagrywarce DIGA DVD. Funkcja Direct TV Rec. pozwala szybko i łatwo nagrać obecnie oglądany program. Funkcja Pause Live TV pozwala wstrzymać bieżący program, a później obejrzeć go do końca.

W połączeniu z odtwarzaczem płyt Blu-ray
Graficzny interfejs użytkownika ułatwia obsługę odtwarzacza BD albo systemu kina domowego zawierającego odtwarzacz BD.
W połączeniu z systemem dźwiękowym kina domowego
Cały system dźwiękowy kina domowego można włączyć jednym naciśnięciem przycisku na pilocie Viera.
W połączeniu z kamerą HD
Pilot Viera wyświetla na ekranie telewizora panel sterowania, który umożliwia odtwarzanie filmu, przewijanie oraz wykonywanie innych operacji na kamerze.
Przeglądarka zdjęć HD
Przeglądarka zdjęć HD wyznacza nowy standard oglądania fotografii. Wystarczy włożyć do gniazda kartę pamięci SD, aby bezpośrednio wyświetlić zdjęcia na dużym ekranie. Zdjęcia są znacznie ciekawsze, kiedy można obejrzeć je na telewizorze HD w wysokiej rozdzielczości 1920x1080 wraz z rodziną i przyjaciółmi.
Odtwarzanie formatu AVCHD
Telewizory Panasonic Viera umożliwiają odtwarzanie filmów video Full HD z doskonałą płynnością ruchu i żywymi kolorami. Wystarczy włożyć kartę pamięci SD do gniazda w telewizorze, aby obejrzeć na dużym ekranie wideoklipy Full HD zarejestrowane przez kamery HD Panasonic.
* Co to jest AVCHD?
AVCHD to standard opracowany wspólnie przez Panasonic i Sony. Dzięki zastosowaniu efektywnych kodeków pozwala rejestrować sygnały HD 1080i na nośnikach takich jak 8-centymetrowe płyty DVD oraz karty pamięci SD/SDHC. Format AVCHD umożliwia kamerom HD tworzenie długich nagrań na płytach DVD i kartach pamięci SD/SDHC.


Dbałość o środowisko naturalne

Bezołowiowy panel
Panasonic wytwarza produkty przyjazne dla środowiska. Wszystkie panele plazmowe Viera są produkowane bez użycia ołowiu. Zmniejsza to wpływ na środowisko podczas ich przyszłego recyklingu lub utylizacji.
*Tylko modele plazmowe
Ograniczenie zużycia ołowiu o 280 ton rocznie
W roku 2007 wyprodukowana około 4 miliony telewizorów plazmowych. W 2006 roku typowe panele plazmowe zawierały około 70 gramów ołowiu, natomiast nowe modele Panasonic Viera nie zawierają ołowiu. Może to oznaczać ograniczenie zużycia ołowiu o 280 ton rocznie.
Tryb ekologiczny
Telewizor automatycznie reguluje ustawienia obrazu w zależności od warunków oświetleniowych. Jasność obrazu zmienia się zgodnie z poziomem oświetlenia, zapewniając energooszczędną pracę.
Duża żywotność panelu - do 100 000 godzin
Paneli plazmowych VIERA można używać nawet przez 30 lat po osiem godzin dziennie. Panasonic stara się maksymalizować zasoby zgodnie z zasadą opracowywania produktów, które zachowują wysoką jakość przez długi czas.
*Tylko modele plazmowe

Wytrzymały panel Panasonic Viera
Przedni panel szklany jest bardzo odporny na uderzenia i zadrapania, tzw. tough panel. Z przodu telewizorów plazmowych Panasonic Viera znajduje się szklana tafla, które zapewnia dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualnym uderzeniem. Jest on, więc zatem doskonałym rozwiązaniem np. dla rodzin z dziećmi. Ochronny panel ułatwia także czyszczenie - w razie potrzeby wystarczy przetrzeć go miękką szmatką.
*Tylko modele plazmowe

Łagodny dla oczu
Telewizory Panasonic Viera ograniczają zmęczenie wzroku, aby zarówno dzieci, jak i dorośli mogli komfortowo oglądać telewizję, nawet przez dłuższy czas. W telewizorach plazmowych zapala się każdy piksel, a intensywność światła jest regulowana w zależności od sceny. Dzięki temu obrazy nie są nadmiernie jasne.Inne specjalne funkcje - jakość obrazu i dźwięku

Żywe kolory niezależnie od kąta patrzenia
Obrazy cechują się bogatymi, żywymi barwami bez względu na miejsce, z którego się je ogląda. Telewizory plazmowe same generują światło, więc obraz wygląda doskonale niezależnie od kąta patrzenia. Czarne obszary nie blakną, a kolory wyglądają niemal identycznie bez względu na to, w którym miejscu znajduje się widz. Zmierzono to z wykorzystaniem indeksu kąta widzenia kolorów opracowanego przez Advanced PDP Development Center Corporation (APDC). Gwarantuje to uzyskanie wysokiej jakości obrazu nawet w bardzo dużym salonie.
Inteligentna konstrukcja systemu dźwiękowego
Nowoopracowany moduł głośnika jest cieńszy, ale zachowuje wysoką jakość dźwięku. Przez zmianę z płótna na gumę udało się zmniejszyć jego grubość o 15 mm. Dzięki temu cały moduł głośnika jest cieńszy o 38,7 mm.
Cyfrowy optymalizator
Cyfrowy obwód wykrywania szumu bada poziom szumu w każdej scenie, a następnie stosuje optymalne techniki jego redukcji. Pozwala to wyeliminować szum ze wszystkich typów obrazów.
Redukcja szumów oparta na wzorcach ruchu
Ta funkcja zapewnia klarowną reprodukcję szybkiego ruchu przez wykorzystanie dużych możliwości gradacji paneli plazmowych. Wykrywa ona wzorce ruchu, które mają tendencję do generowania szumu i dokonuje odpowiednich regulacji, aby zmaksymalizować jakość obrazu.

Inne specjalne funkcje - konstrukcja przyjazna dla użytkownika
Cztery wejścia HDMI
Aby zapewnić przyszłą rozszerzalność i łatwość użycia, telewizory Viera wyposażono w cztery* gniazda HDMI, jedno umieszczone z przodu, a trzy z tyłu.
*Tylko serie PZ/PY800, LZD800
Wejście PC
Telewizory VIERA są również wyposażone w gniazdo wejściowe dla komputera PC. Użytkownicy biznesowi mogą wykorzystać duży ekran i niezrównaną jakość obrazu telewizora VIERA podczas prezentacji i programów szkoleniowych.
Pilot Viera
Pilot jest zaokrąglony i dobrze leży w dłoni. Duże przyciski łatwo poddają się naciskowi i są rozmieszczone w sposób gwarantujący łatwą obsługę. Mają również kolory i oznaczenia, które ułatwiają ich identyfikację i użycie.
Koncepcja wzornicza: poziomy łuk
Z płaskim ekranem przypominającym powierzchnię wody, modele na 2008 rok wywodzą się z koncepcji "pojedynczej tafli szkła" - są cienkie, lekkie i szerokie. W oparciu o te trzy słowa kluczowe wzornictwo Viera łączy funkcjonalne piękno z formatywną sztuką, harmonizujące z każdym wnętrzem.

***
Nowe płaskie telewizory Panasonic Viera będą dostępne na polskim rynku od kwietnia br. w sugerowanych cenach brutto:

PDP
TH-37PV8 - 3699 PLN
TH-37PV80 - 4399 PLN
TH-42PV8 - 4199 PLN
TH-42PV80 - 4799 PLN
TH-42PY8 - 5499 PLN
TH-42PY80 - 5999 PLN
TH-42PY85 - 6599 PLN
TH-42PY800 - 7999 PLN

LCD
TX-32LZD80 - 4299 PLN
TX-32LZD85 - 4599 PLN
TX-37LZD80 - 5199 PLN
TX-37LZD85 - 5499 PLN
TX-37LZD800 - 6199 PLN

INFO http://www.panasonic.pl