kino domowe

Nowe filmy w Samsung Strefa VOD UHD

news |
Nowe filmy w Samsung Strefa VOD UHD

Posiadacze telewizorów SUHD i UHD firmy Samsung mogą cieszyć się nowymi filmami

Strefa VOD UHD dostępna na telewizorach Samsung Smart TV to pierwsza tego typu aplikacja, która zadebiutowała na polskim rynku, a było to już ponad rok temu. Teraz Samsung ogłosił, że w ramach tej usługi udostępnianej bezpłatnie nowym nabywcom telewizorów SUHD i UHD pojawi się wiele nowych ciekawych pozycji filmowych w jakości 4K.

Wśród pozycji zagranicznych warto wspomnieć o adaptacji poczytnego kryminału Jo Nesbo "Łowcy głów". Wielbicieli horrorów z pewnością zainteresuje film "Kolekcjoner" w reżyserii Marcusa Dunstana, jak również amerykańska "Inkarnacja" twórców słynnego "The Ring". Z kolei na miłośników melodramatów czeka wzruszająca historia miłosna "Na zawsze Twoja" oraz francuski romans "Pożądanie" z Sophie Marceau i François Cluzet w rolach głównych.
Nie zabraknie też propozycji dla najmłodszych, takich jak pełny baśniowych motywów niemiecki film animowany "7 krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę", hiszpańska produkcja "Tulisie" i wiele innych.

W Strefie VOD UHD znajduje się też wiele rodzimych produkcji m.in. oficjalny kandydat do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny - "W ciemności" Agnieszki Holland czy wielokrotnie nagradzane "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy. Warto wspomnieć także o kinie młodych twórców - kontrowersyjnym filmie "Bejbi Blues" wyreżyserowanym przez Katarzynę Rosłaniec, autorkę głośnych "Galerianek", a także poruszającym obrazie Leszka Dawida pt. "Jesteś Bogiem", opartym na historii działalności polskiej grupy hip-hopowej - Paktofonika i jej lidera - rapera Piotra Magika Łuszcza. Amatorów mocnego kina z trudną historią w tle z pewnością poruszy thriller wojenny "Obława", zaś na wielbicieli twórczości Jerzego Pilcha czeka wielokrotnie nagradzany dramat Wojciecha Smarzowskiego "Pod Mocnym Aniołem" - pierwszy polski film wyprodukowany w natywnym 4K.

samsung vob

To kolejna inicjatywa firmy Samsung mająca na celu rozpropagowanie nowego standardu obrazu - rozdzielczości UHD wręcz niewiarygodnie lepszą jakość obrazu od dotychczasowego standardu HD. Przekłada się to na dynamiczny i niesamowicie czysty obraz pełen detali dorównujący, a czasami przewyższający to, co możemy zobaczyć w kinie.

INFO www.samsung.pl