hi-fi

Einstein nowa marka na polskim rynku

news |
Einstein nowa marka na polskim rynku

W Polsce zadebiutowała audiofilska marka Einstein Audio

Einstein Audio to firma nie nowa lecz do tej pory nie obecna na rodzimym rynku. Zmieniło się to dzięki katowickiemu RCM-owi. Założona w latach osiemdziesiątych przez Volkera Bohlmeiera Einstein Audio swoją produkcję skupia wokół lamp, choć nie tylko. Oferta nie obejmuje setki modeli, gdyż jest to niewielka firma dla której zdecydowanie na pierwszym miejscu jest jakość i pasja. Dlatego też produkty Einstein Audio charakteryzują się wyjątkowym "pierwiastkiem umuzykalnienia". Właściciel Volker Bohlmeier to pasjonat, gitarzysta i kolekcjoner tych instrumentów. Jego dążenie do perfekcji pozwoliło na zaprojektowanie i zbudowanie urządzeń odtwarzających muzykę w sposób bezpretensjonalny, potrafiących oddać jej naturę i emocje w niej zawarte. Każde urządzenie zanim opuści fabrykę jest wnikliwie sprawdzane pod kątem wykończenia i spełniania norm technicznych wyznaczonych przez samego właściciela.

Flagowe urządzenia Einstein Audio to monobloki The Silver Bullet OTL bazujące na triodach 6C33C, jak sama nazwa wskazuje, są pozbawione transformatora wyjściowego. Taki układ pozwala na "wyciśnięcie" z lampy wszystkiego co najlepsze, eliminując wąskie gardło jakim jest transformator wyjściowy. Ale aby taki układ był bezpieczny dla kolumn należy je odpowiednio zabezpieczyć. Ta sztuka z powodzeniem udała się Einstein Audio. Do kompletu oferowany jest przedwzmacniacz liniowy o oryginalnej nazwie The Preamp, gdzie prym również wiodą lampy. Oryginalna jest również budowa przedwzmacniacza. Nie ma on typowego selektora źródeł, a zmiana źródła następuje w wyniku włączenia i wyłączenia odpowiednich par lamp znajdujących się na wejściu. Monobloki to koszt na poziomie 40.000 euro, a przedwzmacniacz kosztuje 17.000 euro.

Einstein-Audio

Dla osób ceniących tranzystory przygotowano stereofoniczną hybrydową końcówkę mocy The Poweramp oraz hybrydowy wzmacniacz zintegrowany The Amp Ultimate.
Cena końcówki to 15.000 euro, a integra kosztuje 16.000 euro. W pełni tranzystorowy jest najnowszy wzmacniacz The Tune który kosztuje 6.500 euro.

Dla miłośników analogu przewidziano przedwzmacniacz gramofonowy MC The little Big Phono. Konstrukcję dual mono, zamknięto w trzech zgrabnych obudowach. Jedna to zasilacz pozostałe dwie to układy pasywnej korekcji RIAA i wzmocnienia. Cena tego urządzenia to 2.900 euro.

Na uwagę zasługuje wkładka gramofonowa o jakże finezyjnej nazwie The Pickup. Ten "przetwornik" produkowany jest wg. ścisłej specyfikacji Einstein Audio przez Ortofona. Jej możliwości w połączeniu z odpowiednią resztą toru są ogromne. Wkładka kosztująca 4.400 euro jest doskonałym uzupełnieniem nawet najbardziej zaawansowanych systemów analogowych.

Einstein-Audio

Ofertę uzupełnia terminal zasilający The Octopus. Wyposażony w osiem gniazd (4 filtrowane, 4 niefiltrowane), efektywny filtr RF, układ zabezpieczający z detektorem fazy oraz wyświetlacz na którym możemy monitorować napięcie w naszej sieci doskonale wpasowuje się w każdy system. Jego cena to 1.990 euro. I na koniec kable. Sygnałowe The Flash dostępne w wersji RCA i XLR, ich cena zaczyna się od 1.500 euro, oraz głośnikowe The Tunder 2 500 euro za odcinki 2x2m.

Tak pokrótce przedstawia się oferta nowej na polskim rynku marki Einstein Audio.

INFO www.rcm.com.pl

Einstein-Audio The Octopus