hi-fi

Himalaya Signature Series

news |
Himalaya Signature Series

Premiera polskich wysokiej klasy kabli dla wymagających melomanów

Seria Signature o nazwie Himalaya jest ukoronowaniem wieloletnich dążeń polskiej firmy KBL Sound do stworzenia takich kabli, które byłyby absolutnie przezroczyste dla systemów audio i które pozwoliłyby urządzeniom zaprezentować pełnię swoich możliwości. Kable z serii Signature zdaniem twórców jest dowodem na to, że wytyczony cel udało się ostatecznie osiągnąć. Ci, którzy lekceważą udział kabli w kreowaniu brzmienia nie mieli prawdopodobnie okazji przekonać się, jak wiele ich urządzenia audio potrafią, jeśli zapewni się im właściwe zasilanie z gniazdka, a poszczególne elementy systemu połączy ze sobą w sposób, który nie spowoduje strat w przesyle sygnału od źródła aż do przetworników w kolumnach. Podobnie jak wszystkie kable z najwyższego segmentu, tak również Himalaya polecane są wyłącznie do systemów w pełni zrównoważonych klasy top hi-end, ponieważ tylko wtedy kable odkryją przed słuchaczem wszystkie zalety urządzeń audio.

Zastosowano kosztowne i pracochłonne rozwiązania, bo inna droga po prostu nie istnieje, jeśli chce się uzyskać wyjątkowe rezultaty. Produkcja masowa ma jedną niezaprzeczalną wadę: w jej ramach nie można stworzyć tego, co najlepsze. Ręczne składanie kabli ma swoje specyficzne przewagi, które głównie dotyczą aspektów mechanicznych konstrukcji, związanych z tłumieniem drgań i naprężeniami. Tych aspektów produkcji nie da się potraktować bezkompromisowo w produkcji maszynowej. Kable z serii Himalaya, w których przestrzenna architektura prowadzenia przewodników odgrywa kluczową rolę, jest dość karkołomne, ale możliwe - tak jak zdobywanie najtrudniejszych górskich szczytów.

Produkty te dostarczą miłośnikom muzyki sposobności przeżywania emocji porównywalnych z tymi, jakie towarzyszą alpinistom zdobywających najwyższe szczyty górskie - i to właśnie do nich nawiązuje nazwa specjalnej, limitowanej serii Signature. Wszystkie kable z serii Himalaya są wykonywane na zamówienie i dołączają do światowej elity najlepszych.

Himalaya IC.


Interkonekt Himalaya IC
W interkonektach Himalaya zastosowano te same przewodniki, co w modelu Red Eye Ultimate tego samego producenta, ale ich przekrój jest dwa razy większy, a geometria bardziej przestrzenna. Są to przewody z najczystszego srebra monokrystalicznego, pozyskiwanego w technologii OCC (Ohno Continous Casting). W wersji RCA ten model zakończony jest wtykami WBT 0152 Ag nextgen Signature. W wersji XLR zastosowano wykonane z precyzją aparatu fotograficznego konektory Oyaide Focus. W rezultacie tych bezkompromisowych i nie spotykanych w innych przewodach rozwiązań uzyskano kabel, który wprowadza w magię muzyki z pełnym ładunkiem emocji i ze wszystkimi niuansami we właściwych proporcjach, jakby połączenie urządzeń z jego pomocą nie powodowało żadnych strat. Jest to produkt godny najbardziej wymagających systemów, które pozwolą docenić jego zalety i przewagę nad znacznie droższymi propozycjami szeroko rozumianego rynku.

SPECYFIKACJA
• Przewodniki: czyste srebro monokrystaliczne OCC
• Ekranowanie: multiscreen
• Zakończenia RCA: wtyczki WBT 0152 Ag nextgen Signature
• Zakończenia XLR: wtyczki Oyaide Focus
• Dostępne również  jako interkonekty phono, z jednej strony zakończone wtykami RCA, a od strony ramienia albo 5 DIN, albo RCA
• Standardowe długości: 1, 1,5, 2m
• Inne długości na zamówienie

Cena
14.250 zł za kpl. 1m RCA,
15.150 zł za kpl. 1m XLR

INFO www.kblsound.pl