hi-fi

Gramofon Pro-Ject RPM 9 Carbon

news |
Gramofon Pro-Ject RPM 9 Carbon

W ofercie Pro-Jecta pojawił się właśnie nowy gramofon RPM 9 Carbon

Nowa "dziewiątka" posiada ciężkie chassis wykonane z precyzyjnie obrobionych płyt MDF. Wewnątrz znajdują się komory wypełnione balastem (stalowe granulki powlekane żywicą). Całość jest pokryta warstwą z plecionki włókna węglowego. Podczas produkcji wykorzystano kilkuetapowy proces obróbki cieplnej. Ciężkie chassis jest odsprzężone od podłoża nowym typem nóżki magnetycznej, opracowanej specjalnie dla tego modelu gramofonu.

Talerz o masie 7,2kg i średnicy 30cm wykonano z odlewu aluminium. Posiada on specjalny wkład tłumiący rezonanse, wykonany z TPE, oraz 4mm warstwę z winylu. Ułożyskowanie talerza zrealizowano tak, jak w wypadku wszystkich wysokich modeli - czyli za pomocą odwróconego łożyska z kulką ceramiczną. Pozwala to na absolutną stabilność prędkości obrotowej.

Silnik wyprowadzono na zewnątrz, poza chassis gramofonu, i osadzono na masywnej podstawie. To nowy typ z wbudowanym stabilizatorem obrotów oraz przełącznikiem 33/45. Moment obrotowy z silnika przekazywany jest bezpośrednio na talerz za pomocą paska.

Ostatnim bezkompromisowym pod względem konstrukcji elementem gramofonu jest jego ramię - 9-calowa wersja modelu EVOLUTION cc. W zestawie wraz z gramofonem znajdują się niezbędne akcesoria potrzebne do kalibracji gramofonu, w tym zestaw 4 przeciwwag dla wkładek o masie od 5 do 14g oraz przewód sygnałowy Connect It CC o długości 1,23cm (DIN 5 - RCA).

Cena: gramofon w wersji bez wkładki gramofonowej - 8.890zł; z wkładką Ortofon Quintet Bronze - 9.990zł.

INFO www.voice.com.pl