hi-fi

Technics dostępny w Polsce!

news |
Technics dostępny w Polsce!

Zapowiadany podczas Audio Show 2014 triumfalny powrót na rynek legendarnej marki Technics stał się faktem.

Zapowiadany podczas Audio Show 2014 triumfalny powrót na rynek legendarnej marki Technics stał się faktem. 22 kwietnia br. w salonie Elektris Audio na warszawskim Wilanowie odbyło się spotkanie dla przedstawicieli mediów branżowych, na którym zaprezentowano dwa zestawy marki Technics - R1 Reference i C700 Premium. Właściciel salonu Elektris Audio przygotował bardzo atrakcyjną playlistę, m.in.: Bruce'a Springsteena, Shelby Lynne, The Dave Brubeck Quartet, Amy Winehouse, The Rolling Stones. Materiał muzyczny to FLAC 24-bit, ale dla porównania odtwarzano również MP3. Zgromadzeni goście mogli odsłuchać nagrania raz na jednym, raz na drugim systemie.

Po oficjalnej prezentacji nowych systemów muzycznych Technics nadszedł czas na mały poczęstunek i rozmowy. Wielu z zaproszonych gości przyniosło własne płyty, co w tej branży nie jest żadnym ewenementem. W związku z tym, że system R1 Reference nie dysponuje dedykowanym odtwarzaczem CD, to oblegany był zestaw C-700 Premium - test tego systemu znajdziecie w numerze 4/15 HFC&HC.

technics

Bez względu na rodzaj odtwarzanej muzyki urządzenia Technicsa sprawowały się znakomicie. Wprawdzie wielu osobom pamiętającym czasy, kiedy produkty tej marki dostępne były w Pewexach, Technics kojarzy się z relatywnie tanimi wieżami stereo. Jednak w Japonii czy USA sprzedawane były głównie modele z segmentu Premium. Obecnie Technics to również marka Premium. Porównania do produktów innego japońskiego producenta urządzeń high-end, a mianowicie Accuphase, wcale nie są bezzasadne i te najnowsze zestawy Technicsa tego dowodzą. Nie chodzi tylko o podobny design z charakterystycznymi wskaźnikami wychyłowymi, ale głównie o klasę brzmienia. Reaktywowany Technics wypada pod tym względem nadspodziewanie dobrze. Jeśli więc ktoś liczył na powrót sprzętu low-price bazującego na nostalgii do lat 80. XX wieku, to w tych nowych konstrukcjach poza nieco oldschoolowym wyglądem z pewnością tego nie znajdzie.

Technics w nowej odsłonie zaprezentował się znakomicie, wprawdzie wygląda jakby z innej epoki, ale już rozwiązania technologiczne są jak najbardziej współczesne, co przekłada się na wysoką jakość dźwięku.

W skład systemu R1 Reference wchodzą: wzmacniacz SE-R1E-S, przedwzmacniacz sieciowy SU-R1E-S, oraz dwie kolumny głośnikowe SB-R1E-K (cena kompletu ok. 170 tys. zł). Natomiast w skład zestawu C700 Premium wchodzą: wzmacniacz zintegrowany SU-C700EG-S, odtwarzacz sieciowy ST-C700EG-S, odtwarzacz CD SL-C700E-S, oraz kolumny SB-C700E-W (cena kompletu 24.595zł)
Podobna impreza będąca jednocześnie oficjalną premierą sprzętu Technics w Polsce, odbyła się w dniach 6-7 maja 2015 roku w Poznaniu również w salonie firmy Elektris Audio.

INFO www.elektris-audio.pl