kino domowe

WYSOKA ROZDZIELCZOŚĆ WEDŁUG DENONA

news |

Wielokanałowy przedwzmacniacz AVP-A1HD, 10-kanałowa końcówka mocy POA-A1HD oraz zintegrowany wzmacniacz A/V referencyjnej serii AVC-A1HD

Wielokanałowy przedwzmacniacz AVP-A1HD, 10-kanałowa końcówka mocy POA-A1HD oraz zintegrowany wzmacniacz A/V referencyjnej serii AVC-A1HD - to przygotowana przez Denona oferta dla pasjonatów filmu i muzyki.
Procesor obrazu wideo REALTA T2 i porty HDMI w standardzie 1.3a, to niewątpliwe atuty tych urządzeń nie pozostające bez wpływu na jakość obrazu. Natomiast za znakomitą jakość dźwięku odpowiadają układy D.D.S.C HD, dekoder dźwięku w formatach Dolby True HD i dts-HD Master Audio oraz system kalibracji pomieszczenia Audyssey.
Nowatorski design i bogactwo możliwości połączeniowych zapewniających możliwie dużą kompatybilność z urządzeniami wykorzystującymi najnowsze technologie, powinno zapewnić żywotność tego sprzętu przez wiele lat.

INFO http://www.denon.plPełna treść komunikatu prasowego:

DENON AVP-A1HD, POA-A1HD i AVC-A1HD
Wysoka rozdzielczość z wysokiej półki

Przedstawiamy trzy nowoopracowane topowe bolidy formuły A1 ze stajni DENONa: wielokanałowy przedwzmacniacz AVP-A1HD, 10-kanałowa końcówka mocy POA-A1HD oraz zintegrowany wzmacniacz A/V referencyjnej serii AVC-A1HD - rezerwujcie miejsca w pierwszych rzędach wyrafinowanych kin domowych wysokiej rozdzielczości, to oferta specjalna dla pasjonatów filmu i muzyki. Technologiczne perełki, takie jak procesor obrazu wideo REALTA T2 i liczne porty HDMI oferujące wszystkie zalety najnowszego standardu 1.3a sprawią, że koncerty i filmy zabłysną zapierającą dech ostrością najmniejszych detali nawet na dużych ekranach projekcyjnych. A inżynierowie zrobili co w ich mocy, żeby również dźwięk był wyśmienity: ekskluzywne układy D.D.S.C HD, dekoder dźwięku w takich formatach jak Dolby True HD i dts-HD Master Audio oraz najlepszy w historii system kalibracji pomieszczenia Audyssey stanowią idealna podstawę dla pełnego doświadczenia dźwięku hi-fi ? w sposób, o którym marzą artyści i hi-endowi entuzjaści. Żeby to uniesienie mogło trwać w przyszłych latach, producenci zadbali o znakomite wykonanie, bogactwo nowatorskich możliwości połączeniowych dla mediów i sieci oraz maksymalną kompatybilność z przyszłymi technologiami.
Jeżeli DENON zdecydował się poprawiać swoją legendarną referencyjną serię przedwzmacniacz/końcówka mocy AVP-A1/POA-T2/T3 jedenaście lat od jej rynkowej premiery, to mógł się zadowolić tylko absolutnie najlepszymi rezultatami. W erze wysokiej rozdzielczości nowe giganty kina domowego są bezkompromisowo zorientowane na wspaniały wzrost wymagań, ale zachowują sprawdzone zalety swoich poprzedników. Dlatego też wszystkie zaprojektowane oddzielnie układy wysokiej rozdzielczości umieszczono w ultra-stabilnej metalowej obudowie z aluminiowymi bokami na bardzo solidnej płycie. Konstrukcja wewnętrzna opiera się na trzech zasadach, które DENON uważa za podstawy topowego brzmienia i obrazu: minimum wibracji, minimum zakłóceń i minimum szumów.

Konstrukcja wnętrza komponentów serii A1
Żeby osiągnąć tak ambitne cele, należy zacząć od przemyślanej konstrukcji fizycznej. Na przykład, wszelkie komponenty podatne na wibracje i potencjalne źródła kłopotów, takie jak wysokowydajne transformatory zasilania oraz dużych rozmiarów metalowe radiatory, anodyzowane na czarno dla zapewnienia optymalnego rozpraszania ciepła, są przymocowane bezpośrednio do płyty nośnej, w pobliżu nóżek, bo dobrze wiadomo, że właśnie tam obudowa ma największą sztywność. Co więcej, projektanci wyciszyli główne transformatory obsługujące krytyczną ścieżkę sygnału montując dodatkowe metalowe płyty nośne. W referencyjnym przedwzmacniaczu AVP-A1HD i zintegrowanym wzmacniaczu A/V AVC-A1HD niskostratne toroidalne transformatory umieszczono również w dodatkowej obudowie chroniącej pobliskie układy przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Ponadto nawet zasilanie zostało tak zaprojektowane, aby zredukować szkodliwe składowe harmoniczne sygnału. Nigdy jeszcze konstruktorzy nie przyłożyli się tak bardzo do swojej pracy: układ zasilający AVP-A1HD z certyfikatem THX Ultra2 posiada siedem transformatorów oraz 16 niezależnych zasilaczy. (POA-A1HD: 8 transformatorów, 24 zasilacze; AVC-A1HD: 6/15). Każda sekcja układów, np. sekcja audio, wideo, CPU i wyświetlacz, jest zasilana przez co najmniej jeden oddzielny zasilacz sieciowy. Dodatkowe secondary taps zapewniają możliwość zastosowania jeszcze większej liczby niezależnych zasilaczy w ramach różnych sekcji, w celu redukcji niepożądanych zakłóceń pomiędzy różnymi kanałami oraz pochodzących z uziemienia do absolutnego minimum.
Konstrukcja modułowa zapewniająca najwyższą jakość odtwarzania i maksymalną kompatybilność z przyszłymi technologiami
Podnosząca jakość brzmienia zasada separacji obowiązuje również projekt układów znajdujących się w ?dolnym biegu? strumienia sygnału. Każdy oddzielny obszar znajduje się na innej płytce. Układ płytek w całościowej architekturze jest taki, że indywidualne obszary nie powodują zakłóceń w innych obszarach. Nowy projekt obwodów skraca drogę sygnału do absolutnego minimum. Dzięki temu konstruktorzy trzymają szum w karbach. A jest i kolejna korzyść: jeżeli postęp techniczny sprawi, że trzeba będzie kiedyś wymienić jedną z płytek drukowanych, będzie to dość łatwe dzięki modułowej konstrukcji urządzenia. Bo przecież DENON chce zapewnić swoim klientom klasy premium maksymalną kompatybilność z przyszłymi rozwiązaniami. Oprócz konstrukcji modułowej, za wyśmienitą jakość dźwięku serii A1 odpowiada również projekt układów audio, w którym zapewniono izolację oddzielnych kanałów. Dzięki w pełni symetrycznemu przetwarzaniu sygnału audio, zwłaszcza kombinacja przedwzmacniacz/końcówka mocy, ustanawia nowe standardy w zakresie odporności na zakłócenia. Skutkiem tego przedwzmacniacz AVP-A1HD może się poszczycić wejściem XLR (CD) i wyjściami przedwzmacniaczowymi dla 9.3-kanałów, które w profesjonalnej wersji XLR, łączy się z gniazdami XLR 10-kanałowej, w pełni konfigurowalnej końcówki mocy POA-A1HD.

10-kanałowa końcówka mocy POA-A1HD
Ważąca 60 kg, posiadająca certyfikat THX Ultra2 ?elektrownia? serii A1 zawdzięcza najwyższej klasy jakość wzmocnienia wyszukanemu projektowi, w którym każdy kanał znajduje się na oddzielnej płytce. Wzmacniacz jest zasilany przez dużych rozmiarów zasilacz o rozdzielnych kanałach posiadający superszybkie mostkowe diody rektyfikujące (wartości szczytowe prądu do 250A) i kondensatory filtrujące opracowane specjalnie dla DENONa (20 x 10,000 ?F). Ma on oddzielny układ zasilający każdy kanał mocą do 300W przy impedancji 4 ?. Możliwość całkowicie dowolnej konfiguracji kanałów wzmacniacza otwiera pełen wachlarz opcji zasilania topowych kolumn głośnikowych niezbędnych w hi-endowym kinie domowym, np. bi-amping (oddzielne wzmacniacze dla przetworników niskotonowych i średnio/wysokotonowych w maksymalnie pięciu kolumnach). Dzięki opcji przełączania głośników A/B możliwe jest również podłączenie innego zestawu kolumn systemu surround znajdującego się w innym pomieszczeniu do solidnych, śrubowych terminali z litego mosiądzu. A każdy, kto ma tendencję do wyciskania wszystkiego, co możliwe z systemu kina domowego, na pewno ucieszy się z faktu, że w trybie zmostkowanym (5 x 500 W, 4 ?) każdy głośnik w typowym układzie 5-kanałowym będzie mieć do swojej wyłącznej dyspozycji dwa znakomite wzmacniacze. W rezultacie całościowy system kina domowego będzie nadal oferować znakomite brzmienie, bez najmniejszych oznak zniekształceń, nawet przy imponująco dużej głośności. Co ciekawe, poziom kontrolowanego sygnału wyjściowego jest wyświetlany na trzech atrakcyjnych, odłączanych wskaźnikach głośności, które można przypisać do wybranych kanałów przy użyciu przycisków.

Układy dźwięku cyfrowego D.D.S.C. HD ponownie udoskonalone
Referencyjny przedwzmacniacz AVP-A1HD oraz sekcja przedwzmacniacza w zintegrowanym wzmacniaczu A/V AVC-A1HD zasługują swoją grą na miejsce w Lidze Mistrzów komponentów A/V o doskonałym brzmieniu dzięki indywidualnie zaprojektowanym obwodom 9.3-kanałowego przedwzmacniacza oraz układowi D.D.S.C. HD (Dynamic Discrete Surround Circuit for High Definition), który znajdziemy tylko u DENONa. Są tu aż trzy zmiennoprzecinkowe, 32-bitowe cyfrowe procesory dźwięku DSP o wysokich osiągach. Zapewniają one perfekcyjne przetwarzanie cyfrowego sygnału audio. Dla porównania - w topowym amplitunerze AVR-4308 są tylko dwa procesory D.D.S.C. HD. Procesor SHARC dekoduje wszystkie nowoczesne wielokanałowe formaty dźwięku, w tym bezstratne formaty HD, takie jak Dolby True HD i dts-HD Master Audio. Drugi cyfrowy geniusz zajmuje się wyłącznie obróbką i korekcją graficzną zdekodowanego sygnału, podczas gdy trzeci SHARC-DSP koryguje zdekodowany sygnał THX Ultra2 zapewniając optymalną adaptację ścieżek dźwiękowych przygotowywanych specjalnie do prezentacji w dużych salach kinowych do wymogów kina domowego, na przykład przygotowując materiał 5.1 do prezentacji w trybie 7.1. Co więcej, jakość sygnału we wszystkich kanałach podnosi dodatkowo dostępny tylko w DENONIE układ Advanced AL24 Multichannel. Dodatkowy układ scalony FPGA posada zintegrowane obwody i algorytmy podnoszące częstotliwość próbkowania cyfrowych sygnałów muzycznych nawet do 192 kHz i zwiększające ich rozdzielczość do 24 bitów. Notabene, analogowe wielo-kanałowe sygnały wejściowe również skorzystają na wyjątkowych możliwościach trzech wyjątkowych procesorów DSP oraz procesora AL będących na wyposażeniu AVP-A1HD. A to dlatego, że ten referencyjny przedwzmacniacz posiada cztery konwertery A/D (4 x PCM 1804), które działają w wyszukanym trybie dyferencjnym. Zintegrowany wzmacniacz AVC-A1HD, tak jak AVR-4308, posiada najwyższej jakości konwertery audio 24-bit/192 kHz dla aż dwóch wejść analogowych. Wyrafinowany konwerter D/A nowego referencyjnego przedwzmacniacza również ustanawia nowe standardy. Do obsługi samej strefy głównej AVP-A1HD oferuje dwanaście topowych układów DAC typu PCM-1796 w podwójnym układzie dyferencjalnym. Powstały w ten sposób symetryczny 12-kanałowy sygnał wychodzący o wysokiej precyzji jest gwarancją, że podłączony przez złącza XLR POA-A1HD wzmacniacz jest właściwie ?zasilany? sygnałem. Zintegrowany wzmacniacz AVC-A1HD powierza cyfrowo/analogową konwersję sygnału tym samym modułom firmy Analog Devices, ale zadowala się pojedynczym układem dyferencjalnym (6 x PCM 1796; dla porównania, AVR-4308 ma 4 x PCM1791). Zarówno AVP-A1HD jak AVC-A1HD obsługują nie tylko układ Compressed Audio Restorer, znacząco udoskonalający akustycznie materiał skompresowany, ale również Dolby Headphone, dzięki któremu ścieżka filmowa słuchana nocą w słuchawkach stereo jest odtwarzana z zachowaniem przestrzenności dźwięku.

Udoskonalony system kalibracji pomieszczenia Audyssey MultEQ-XT z dynamiczną korekcją
Ponownie udoskonalony system kalibrujący Audyssey, zapewni optymalne brzmienie w każdym pomieszczeniu przeznaczonym na kino domowe. Ulepszone algorytmy i najwyższej klasy mikrofon kalibrujący Audyssey z odpornym na wibracje metalowym statywem w zestawie, pozwalają na precyzyjniejszą kalibrację i korekcję charakterystyki pomieszczenia dla ośmiu pozycji odsłuchowych. Równie wyrafinowany układ korekcji pasma przeniesienia częstotliwości basowych (ALFC, Adaptive Low Frequency Correction) obsługuje teraz trzy subwoofery.
Ale to nie wszystko: referencyjne wzmacniacze serii A1 posiadają teraz Dynamiczny Korektor Audyssey. Ta nowatorska technologia uwzględnia nieregularności charakterystyki ludzkiego słuchu zależne od częstotliwości i w czasie rzeczywistym dostosowuje całe pasmo przenoszenia do żądanej głośności. Kluczowa korzyść jest taka, że w przeciwieństwie do innych dynamicznych korektorów biorących pod uwagę charakterystykę ludzkiego słuchu, Audyssey Dynamic EQ w pełni uwzględnia również charakterystykę akustyczną pomieszczenia i podłączonych głośników, a więc jest bezwzględnie lepszy od innych dynamicznych korektorów pasma przenoszenia pracujących w czasie rzeczywistym.Profesjonalna 10-bitowa obróbka sygnału wideo w układzie REALTA T2 firmy Silicon Optix
Fakt, że nowoopracowane, znacznie przejrzyściej rozmieszczone panele tylne urządzeń A1 oferują więcej, niż widać na pierwszy rzut oka można zilustrować na przykładzie: Dzięki sześciu wejściom i dwom wyjściom HDMI do jednoczesnej obsługi projektora i ekranu HD (AVR-4308: 4 wejścia/2wyjścia), przedwzmacniacz i zintegrowany wzmacniacz serii A1 są już gotowe do współpracy z najnowszymi źródłami obrazu HD. Najbardziej zaawansowane szerokopasmowe interfejsy HD audio/wideo są zgodne z najnowszym standardem HDMI (wersja 1.3a) oraz obsługują funkcję CEC (Consumer Electronics Control) zapewniającą wygodniejszą współpracę różnych systemów. Dane wideo o rozdzielczości kolorów większej o 64 a nawet 4096 razy (tryb Deep Colour o 30/36-bitowej głębi kolorów) są przetwarzane z taką wydajnością, jak sygnały o poszerzonej przestrzeni kolorystycznej xv.YCC, obejmującej wszystkie barwy postrzegane przez ludzkie oko. Jeżeli podłączony jest ekran kompatybilny z formatem HDMI 1.3a, to funkcja Auto Lip Sync również automatycznie zrekompensuje wszelkie czasowe rozbieżności pomiędzy ścieżką dźwiękową a obrazem.
Oprócz REALTA T2 wyspecjalizowanej firmy Silicon Optics, centralnym elementem 10-bitowej sekcji przetwarzającej sygnał wysokiej rozdzielczości jest dokładnie ten sam procesor wideo, który walnie przyczynił się do faktu otrzymania przez odtwarzacz DENON DVD-3930 tytułu najlepszego odtwarzacza wszech czasów w wielu testach. Zintegrowana profesjonalna technologia HQV wspaniale radzi sobie nie tylko z wymagającymi zadaniami związanymi z obróbką obrazu, czyli usuwaniem przeplotu i skalowaniem wszystkich sygnałów wejściowych na potrzeby wszystkich nowoczesnych formatów HDTV, takich jak 720p, 1080i oraz 1080p. Dla zapewnienia optymalnej jakości obrazu układ redukcji szumów HQV analizuje pojedyncze klatki z dokładnością do pojedynczego piksela w celu odróżnienia rzeczywistego ruchu od przypadkowego szumu. W ten sposób wszelki szum w danych obrazu o rozdzielczości standardowej (SD) i wysokiej (HD) może zostać prawie zupełnie wyeliminowany, bez pogorszenia jakości obrazu poruszających się obiektów. Najwyższej jakości 12-bitowe/216 MHz konwertery wideo D/A i A/D oraz skalowanie obrazu w standardzie HDMI w górę/dół (Wideo <--> S-Video <--> Komponent -> HDMI) sprawia, że korzyści oferowane przez układ REALTA T2 będą dostępne również dla starszych źródeł wideo bez wyjść HDMI/DVI.

Udoskonalona obsługa wielu stref, mediów i zwiększona wygoda sterowania
Jak przystało na najwyższej jakości supernowoczesne moduły A/V, produkty linii A1 nie zadowalają się obsługą pojedynczej ?imprezy?, czyli - mówiąc precyzyjniej ? demonstrowaniem swoich cnót tylko w jednym pomieszczeniu. Co za tym idzie, zarówno przedwzmacniacz, jak i zintegrowany wzmacniacz oferują 2-kanałowe wyjścia (pre-out) dla dodatkowych stref 2 i 3, które, dzięki dodatkowym konwerterom D/A, mogą być wykorzystywane również do wysyłania cyfrowych sygnałów wejściowych (w tym sieciowych i USB).
Dzięki czterem dowolnie asygnowanym wyjściom głośnikowym o najwyższej jakości posiadającym solidne śrubowe terminale z litego mosiądzu, AVC-A1HD oferuje wiele różnych możliwości wykorzystania swoich siedmiu wzmacniaczy. A można je wykorzystać do bi-ampingu lub wzmocnienia sygnałów w strefie 2 i/lub 3.
W obu modelach są również inne gniazda, takie jak wyjścia wideo na strefy 2 i 3 oraz optyczne wyjście cyfrowe z konwerterem A/D na strefę 2 dla urządzeń znajdujących się w ?górnym biegu? strumienia sygnału. W rezultacie maniacy kina domowego mogą stworzyć system kinowy w innym pokoju używając innego amplitunera A/V i wykorzystać wszystkie analogowe i cyfrowe 2-kanałowe źródła (funkcja kinowa w 2 strefie) podłączone do AVP-A1HD lub AVC-A1HD. Konwersja sygnału komponentowego do postaci cyfrowej (Wideo <--> S-Video --> Komponentowe) dla strefy 2 zarezerwowana jest wyłącznie dla referencyjnego przedwzmacniacza. Wygodne menu ekranowe dla kina domowego w 2 strefie są za to dostępne już w obu nowych produktach.

Ponieważ jednak w kinie domowym najważniejszy jest człowiek, a nie sprzęt o ogromnych możliwościach, DENON opracował bardzo dobrze ułożony, wielojęzyczny interfejs użytkownika (GIU), który jest przesyłany w każdym sygnale wideo, w tym 1080p. A ponieważ obsługuje on wyświetlanie okładek i informacji o płytach (tytuł, wykonawca, album), to źródła audio i wideo takie jak serwery multimediów kompatybilne z DLNA, podłączone przez porty USB, port iPod Dock Control, czy za pośrednictwem interfejsów LAN lub Wi-Fi, integrują się perfekcyjnie z ekranowymi menu. Uporządkowany układ bogactwa elementów na tylnym panelu minimalizuje ryzyko błędu podczas instalacji, a kalibracja i korekcja charakterystyki pomieszczenia Audyssey w dużej mierze automatyzuje wstępne ustawienie parametrów dźwięku i urządzenia.
Dodatkowo konwencjonalne przyciski programowanego pilota panelem dotykowym EL-Touch-Panel są teraz również podświetlane w ciemności, tak jak trzy przyciski szybkiego wyboru na przednim panelu urządzenia, co ułatwia codzienne użytkowanie. Ta wygodna funkcja pozwala na przywołanie często używanych, dowolnie definiowanych funkcji jednym naciśnięciem przycisku. Drugi pilot w komplecie ma czytelny układ przycisków i obsługuje najważniejsze, używane na co dzień funkcje (we wszystkich strefach). Jeżeli to konieczne, możliwe jest też użycie dwukierunkowego wielostrefowego systemu sterowania RC7000CI/RC7001RCI z przyjaznym interfejsem użytkownika, komunikacją radiową/podczerwienią i przez port USB, oraz zintegrowanie z centralnym systemem sterowania mediami za pośrednictwem istniejących interfejsów RS 232C.
Jak już wcześniej wspomniano, referencyjne przedwzmacniacze AVP-A1HD oraz zintegrowany wzmacniacz AVC-A1HD serii A1 są również supernowoczesne, jeśli chodzi o obsługę multimediów i domowej sieci. Strumieniowy przekaz danych audio i obrazów z serwerów multimediów kompatybilnych z DLNA (MP3, WMA, bezstratne WMA, AAC, FLAC, WAV i JPEG) poszerzają horyzonty rozrywki, podobnie jak możliwość odbioru ponad 7,000 internetowych stacji radiowych z całego świata (MP3 i WMA) oraz obsługa muzyki i obrazów z urządzeń USB lub ? dzięki użyciu opcjonalnej stacji dokującej ASD-1R ? z odtwarzacza Apple iPod.
Co więcej, dostęp do Internetu poprzez antenę WLAN lub interfejs Ethernet tych komponentów A/V klasy hi-tech oferuje dodatkowe fascynujące możliwości, takie jako tworzenie i konfiguracja innowacyjnych centrów sterowania systemami A/V na monitorze komputera PC. Po wpisaniu swojego adresu IP w przeglądarce internetowej (WebControl) zaawansowani użytkownicy kina domowego mogą w bardzo prosty sposób sterować urządzeniami AVP-A1HD i AVC-A1HD przy użyciu klawiatury i myszy. Ten odmienny sposób zdalnego sterowania ma bez wątpienia swój urok rodem z filmów science fiction. Dzięki możliwości łączenia się z Internetem nowe produkty A/V pozostają zgodne z filozofią kompatybilności z przyszłymi rozwiązaniami. Integracja z siecią domową jest również ułatwiana dzięki komunikacji z serwerem DENON. W rezultacie, entuzjaści kina domowego mogą w niezmiernie prosty sposób instalować najnowsze aktualizacje oprogramowania. Jedno jest pewne: każdy, kto zdecyduje się zainwestować w trzy nowe produkty referencyjnej serii DENONa, może mieć pewność, że jego centrum sterowania A/V zachowa swoje supernowoczesne atuty również w przyszłości i przez długi czas będzie cieszyć swoimi szerokimi możliwościami, takimi jak jakość obrazu i dźwięku, która uszczęśliwi nawet najwytrawniejszych kino- i melomanów.

INFORMACJE TECHNICZNE:

DENON AVP-A1HD
Referencyjny A/V przedwzmacniacz z certyfikatem THX Ultra 2

Premiera rynkowa: Marzec 2008
Kolory: Srebrny - Premium Silver
Cena: 26.995,- PLN

Obsługiwane formaty dźwięku:
Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby Digital EX, Dolby Digital, Dolby Pro Logic IIx, Dolby Headphone
dts-HD Master Audio, dts-HD High Resolution Audio, dts-ES, dts 96/24, dts Neo:6, dts,
HDCD

Obsługa wysokiej rozdzielczości
+ wejścia/wyjścia (6/2) HDMI 1.3a z obsługą CEC i repeaterem
+ 10-bitowe przetwarzanie sygnału wideo dzięki procesorowi obrazu Silicon Optix Realta T2 (identyczny z wykorzystanym w najwyższej klasy odtwarzaczu DVD-3930)
+ Dekoder audio HD o dużych możliwościach, obsługujący nie tylko wszystkie nowoczesne wielokanałowe formaty dźwięku, ale również nowe standardy BD-/HD-DVD, takie jak Dolby Digital Plus, dts-HD High Resolution oraz bezstratne standardy HD, takie jak Dolby TrueHD i dts-HD Master Audio (HDMI 1.3a)
+ Optymalne przetwarzanie sygnałów wideo o wysokiej rozdzielczości o podniesionej rozdzielczości koloru (Deep Colour 30 i 36 bit) oraz rozszerzonej przestrzeni kolorystycznej xv.YCC (HDMI 1.3a)
+ Funkcja Auto LipSync (HDMI 1.3a) automatycznie synchronizująca dźwięk z obrazem

Hi-endowa budowa i przetwarzanie sygnału zapewniają wysoką jakość dźwięku i obrazu o wysokiej rozdzielczości
+ Architektura wewnętrzna umożliwiająca modernizację zapewnia optymalną kompatybilność z przyszłymi technologiami
+ Super stabilna obudowa z litego metalu (aluminiowe boki, 2-warstwowa pokrywa górna)
+ Konstrukcja zapobiegająca wibracjom ? dodatkowe obudowy i metalowe płyty nośne głównych transformatorów, krytyczne elementy, takie jak anodyzowany na czarno radiator i transformatory mocowane bezpośrednio do płyty nośnej, całość spoczywająca na pięciu żeliwnych nóżkach
+ Architektura wnętrza złożona z całkowicie oddzielnych sekcji na oddzielnych płytkach zapewniająca minimum zakłóceń, a projekt układów został zoptymalizowany dla zapewnienia najkrótszej drogi sygnału
+ Systematyczna konfiguracja oddzielnych kanałów audio
+ W pełni symetryczna obróbka sygnału audio z wejściami XLR (CD) i wyjściami XLR (9.3-kanałowy pre-out)
+ 9.3-kanałowy przedwzmacniacz o separowanych, identycznych układach dla każdego kanału
+ Wyszukany system zasilający obejmujący 7 transformatorów i 16 oddzielnych zasilaczy eliminujący niepożądane harmoniczne sygnału
+ Zasilacz audio o wysokich osiągach z dwoma niskostratnymi transformatorami toroidalnymi, wysokoprądowymi mostkowymi diodami rektyfikującymi (maksymalna wartość prądu: 50A) i filtrami kondensatorowymi wyprodukowanymi zgodnie ze specyfikacjami firmy DENON ( 4 x 10,000 ?F)

D.D.S.C. HD czyli najwyższa jakość dźwięku
+ Certyfikat THX Ultra 2 ze wszystkimi układami korygującymi, np. do optymalnego przetwarzania 5.1-kanałowych ścieżek dźwiękowych do odtwarzania w rzeczywistym trybie 7.1.
+ Trzy ultraszybkie zmiennoprzecinkowe 32-bitowe procesory dźwięku SHARC DSP
+ Zaawansowany układ AL24 Processing Multichannel, występujący tylko w produktach DENON (desamplowanie 192 kHz i zwiększenie rozdzielczości do 24 bitów) zapewniający optymalną jakość dźwięku we wszystkich kanałach
+ Udoskonalony system kalibrujący Audyssey MultEQ-XT z korekcją basów ALFC (Advanced Low Frequency Correction) oraz najwyższej jakości wieżowy oryginalny mikrofon kalibrujący Audyssey z metalowym statywem
+ Układ Audyssey Dynamic EQ zapewniający korekcję pasma przeniesienia w czasie rzeczywistym z uwzględnieniem głośności
+ Konwertery D/A 24-bit/192 kHz BurrBrown (12 x PCM1796, tylko dla głównej strefy!), które działają w bardzo wyszukanej, super precyzyjnej podwójnej konfiguracji dyferencyjnej
+ Konwertery D/A 24-bit/192 kHz BurrBrown (4 x PCM1796, działające w konfiguracji dyferencyjnej), zapewniające najwyższej klasy 8-kanałową konwersję A/D.
+ Tryb Pure Direct oferujący radość z odsłuchu muzyki stereo w najlepszej jakości
+ Układ Compressed Audio Restorer zapewniający najwyższej znakomite brzmienie skompresowanego materiału muzycznego (MP3, WMA, ?)

Przetwarzanie obrazu o wysokiej rozdzielczości
+ Najwyższej klasy procesor obrazu REALTA T2 firmy Silicon Optix odpowiadający za usuwanie przeplotu i skalowanie oraz wysoce efektywną redukcję szumów HQV w sygnałach wideo o rozdzielczości SD I HD (wyjście HDMI)
+ Zarządzenie obrazem w jakości Full HD z pełną obsługą rozdzielczości 1080p (wyjście 50 Hz, 60Hz i 24 Hz)
+ 6 wejść HDMI (1.3a) + 2 wyjścia HDMI (1.3a) zapewniające wygodę przełączania pomiędzy projektorem a ekranem plazmowym/LCD z opcją jednoczesnej obsługi obu urządzeń
+ Pełna, dwukierunkowa konwersja obrazu z wyjściem HDMI (Wideo ? S-Video ? Komponentowe ? HDMI)
+ Najwyższej jakości konwertery obrazu A/D i D/A 12-bit/216 MHz
+ Konfigurowalny tryb progresywny zapewniający optymalną jakość obrazu pomimo problematycznych sygnałów wejściowych

Wygoda obsługi
+ Wielojęzyczny interfejs użytkownika w wysokiej rozdzielczości (GUI)
+ Programowalny, wstępnie zaprogramowany pilot EL-Touch-Panel z panelem dotykowym i przyciskami podświetlanymi w ciemności
+ Przejrzystsze grupowanie i oznaczenie gniazd na tylnym panelu znacznie ułatwiające podłączenie okablowania
+ Wygodne przyciski programowane przez użytkownika oferujące szybki dostęp do najczęściej wykorzystywanych funkcji
+ Drugi pilot obsługujący niezbędne funkcje do codziennego użytku lub służący jako pilot do obsługi wielu stref (w zestawie)
+ Dwukierunkowy system zdalnego sterowania (RC-7000CI, RC-7001RCI) zapewniający pełną kontrolę nad sprzętem w całym domu, dostępny opcjonalnie
+ Wygodne aktualizacje oprogramowania przez Internet (serwer DENON)

Sieć i nowe rodzaje mediów
+ Bezpośrednia integracja z bezprzewodowymi sieciami LAN (WLAN, Wi-Fi) oraz przewodowymi sieciami LAN (interfejs Ethernet)
+ Radio Internetowe (MP3, WMA) z 7,000 stacji z całego świata
+ Streaming Audio z serwerów muzycznych kompatybilnych z DLNA (MP3, WMA, bezstratne WMA Transcode, AAC, FLAC i WAV)
+ Streaming zdjęć JPEG z serwerów mediów kompatybilnych z DLNA, oraz wyświetlanie okładek płyt (Album Art)
+ Certyfikat DLNA
+ 2 porty USB (przód/tył) do odtwarzania muzyki (MP3, WMA, AAC, FLAC i WAV)
+ Gotowość do współpracy z odtwarzaczami iPod ? interfejs Dock Control do podłączenia ze stacją dokującą DENON (najlepiej ASD-1R)
+ Łatwa obsługa źródeł NET/USB dzięki interfejsowi GUI współpracującymi z urządzeniami sieciowymi/multimedialnymi ? graficzny interfejs oferuje również wyświetlanie okładek płyt (Album Art)
+ Funkcje Web Control i PC Setup (oferujące możliwość dokonywania ustawień i obsługi przedwzmacniacza A/V za pośrednictwem komputera lub PDA)

Rozszerzona funkcjonalność wielostrefowa
+ Obsługa do 4 stref odsłuchowych
+ Dodatkowe konwertery D/A oraz cyfrowe wyjście audio dla 2 strefy do konfiguracji kina domowego ze źródłami sygnału (analogowymi, optycznymi i koaksjalnymi) należącymi do istniejącego systemu
+ Konwertery D/A dla stref 2 i 3 (2-kanałowe) pozwalają na korzystanie z cyfrowych źródeł dźwięku (CD, radio Internetowe, streaming audio, urządzenia USB) w strefach 2 i 3
+ Wyjścia wideo na strefę 2 (kompozytowe, S-Video, komponentowe) i 3 (kompozytowe)
+ Konwersja sygnału komponentowego do postaci cyfrowej (Wideo <--> S-Video --> Komponentowe) dla strefy 2
+ Menu ekranowe dla strefy 2 (OSD)

Elastyczność połączeń
Cyfrowe A/V:
6 x wejście HDMI (1.3a), 2 x wyjście HDMI (1.3a)

Audio analogowe:
Wejścia 2-kanałowe: 1 x XLR (CD), 10 x chinch wysokiego poziomu (w tym z przodu), 1 x Phono MM (chinch)
1 x wejście 7.1-kanałowe
3 x wyjście 2-kanałowe
1 x 9.3-kanałowe przedwzmacniaczowe (XLR)
1 x 9.3-kanałowe przedwzmacniaczowe (chinch)
1 x słuchawkowe

Audio cyfrowe:
Wejścia: 6 x coaxial (4 x chinch, 2 x BNC), 5 x optyczne (z tym z przodu), 1 x DENON Link 3rd,
Wyjścia: 3 x optyczne (1 z nich może obsługiwać strefę 4)

Wideo (analogowe):
Wejścia: 6 x Komponentowe (5 x chinch, 1 x BNC); 8 x S-Video i Kompozytowe (z tym z przodu)
Wyjścia: (strefa główna, w tym wyjście na monitor): 2 x Komponentowe (1 x chinch, 1 x BNC); 4 x S-Video i Kompozytowe


Gniazda wielostrefowe:
Wyjścia Wideo:
1 x Komponentowe (strefa 2), 1 x S-Video (strefa 2) , 2 x Kompozytowe (strefy 2 i 3)

Wyjścia audio:
Strefa 2: 1 x pre-out (analogowe, chinch), z regulacją głośności
Strefa 3: 1 x pre-out (analogowe, chinch), z regulacją głośności, 1 x cyfrowe (optyczne)

Pozostałe interfejsy:
2 x USB (przód + tył), 1 x Ethernet, 1 x WLAN,
1 x iPod? Dock Control
2 x RS232C, 1 x we/wy systemu sterowania (Remote In/Out), 4 x wyjście trigger

Specyfikacje:
Wymiary (Szerokość x Wysokość x Głębokość): 434 x 217 x 500 mm
Waga: 30 kg


DENON POA-A1HD
Referencyjny 10-kanałowy wzmacniacz mocy z certyfikatem THX Ultra2

Premiera rynkowa: Marzec 2008
Kolory: Srebrny - Premium Silver
Cena: 26.995,- PLN

Najważniejsze cechy
+ Całkowicie dowolnie konfigurowalny referencyjny 10-kanałowy wzmacniacz z certyfikatem THX Ultra2
+ Systematyczna architektura mono z całkowicie identycznymi, oddzielnymi obwodami i dużą rezerwą mocy dla wszystkich kanałów (10 x 300 W, 4?)
+ Dowolnie konfigurowalny referencyjny 10-kanałowy wzmacniacz z certyfikatem THX Ultra2
+ Super stabilna obudowa z litego metalu z aluminiowymi bokami
+ Konstrukcja zapobiegająca wibracjom ? krytyczne elementy, takie jak radiator i transformatory, są mocowane bezpośrednio do płyty nośnej, dodatkowa metalowa płyta nośna dla transformatorów, całość spoczywająca na pięciu żeliwnych nóżkach
+ Architektura wnętrza złożona z całkowicie oddzielnych sekcji (wszystkie kanały na oddzielnych płytkach) zapewniająca minimum zakłóceń, a projekt układów został zoptymalizowany dla zapewnienia najkrótszej drogi sygnału
+ Tylko pozłacane wejścia XLR i chinch (każdy 9.3-kanałowy)
+ Przełączanie głośników A/B dla każdego kanału
+ Wyszukany system zasilający obejmujący 8 transformatorów i 24 oddzielnych zasilaczy eliminujący niepożądane harmoniczne sygnału
+ Układ zasilania o wysokich osiągach z czterema dużymi transformatorami EI oddzielonymi w ekranowanej obudowie (L+, L-; R+, R-), dziesięć wysokoprądowych mostkowych diod rektyfikujących (maksymalny prąd: 250 A) z filtrami kondensatorowymi wyprodukowanymi zgodnie ze specyfikacjami firmy DENON (20 x 10,000 ?F)
+ Duże terminale głośnikowe wykonane z pozłacanego, litego mosiądzu
+ Trzy podświetlane, analogowe wskaźniki głośności do kontroli sygnałów wyjściowych (wskaźniki można przypisać do różnych kanałów jednym naciśnięciem przycisku, lub zupełnie wyłączyć)

Specyfikacje:
Moc wyjściowa (8 ?, 1 kHz): 10 x 150 W
Moc wyjściowa (4 ?, 1 kHz): 10 x 300 W
Wymiary (Szerokość x Wysokość x Głębokość): 434 x 281 x 530 mm
Waga: 60 kgDENON AVC-A1HD
Referencyjny zintegrowany wzmacniacz A/V

Premiera rynkowa: Luty 2008
Kolory: Srebrny - Premium Silver
Cena: 19.995,- PLN

Obsługiwane formaty dźwięku:
Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, Dolby Digital EX, Dolby Digital, Dolby Pro Logic IIx, Dolby Headphone
dts-HD Master Audio, dts-HD High Resolution Audio, dts-ES, dts 96/24, dts Neo:6, dts,
HDCD

Obsługa formatów o wysokiej rozdzielczości
+ Wejścia/wyjścia (6/2) HDMI 1.3a z obsługą CEC i funkcją repeater
+ 10-bitowe przetwarzanie sygnału wideo dzięki procesorowi obrazu Silicon Optix Realta T2 (identyczny z wykorzystanym w najwyższej klasy odtwarzaczu DVD-3930)
+ Dekoder audio HD o dużych możliwościach, obsłygujący nie tylko wszystkie nowoczesne wielokanałowe formaty dźwięku, ale również nowe standardy BD-/HD-DVD, takie jak Dolby Digital Plus, dts-HD High Resolution oraz bezstratne standardy HD, takie jak Dolby TrueHD i dts-HD Master Audio (HDMI 1.3a)
+ Optymalne przetwarzanie sygnałów wideo o wysokiej rozdzielczości o podniesionej rozdzielczości koloru (Deep Colour 30 i 36 bit) oraz rozszerzonej przestrzeni kolorystycznej xv.YCC (HDMI 1.3a)
+ Funkcja Auto LipSync (HDMI 1.3a) automatycznie synchronizująca dźwięk z obrazem

Hi-endowa budowa i przetwarzanie sygnały zapewniające doskonałą jakość dźwięku i obrazu o wysokiej rozdzielczości
+ Architektura wewnętrzna umożliwiająca modernizację zapewnia optymalną kompatybilność z przyszłymi technologiami
+ Super stabilna obudowa z litego metalu z aluminiowymi bokami
+ Konstrukcja zapobiegająca wibracjom ? dodatkowe obudowy i metalowe płyty nośne głównych transformatorów, krytyczne elementy, takie jak anodyzowany na czarno radiator i transformatory mocowane bezpośrednio do płyty nośnej, całość spoczywająca na pięciu żeliwnych nóżkach
+ Architektura wnętrza złożona z całkowicie oddzielnych sekcji na oddzielnych płytkach zapewniająca minimum zakłóceń, a projekt układów został zoptymalizowany dla zapewnienia najkrótszej drogi sygnału
+ Systematyczna konfiguracja oddzielnych kanałów audio
+ Wyszukany system zasilający obejmujący 6 transformatorów i 15 oddzielnych zasilaczy eliminujący niepożądane harmoniczne sygnału
+ Zasilacz audio o wysokich osiągach z dwoma niskostratnymi transformatorami toroidalnymi, wysokoprądowymi mostkowymi diodami rektyfikującymi i filtrami kondensatorowymi wyprodukowanymi zgodnie ze specyfikacjami firmy DENON ( 2 x 33,000 ?F)
+ Duże terminale głośnikowe wykonane z pozłacanego, litego mosiądzu
+ Inteligentne sterowanie wzmacniaczem (końcówki mocy wzmacniacza zasilające tylne kanały surround można przyporządkować do dwóch dodatkowych par głośników) posiadającym 11 terminali głośnikowych, umożliwia na przykład skonfigurowanie systemu 7.1-kanałowego i obsługę oddzielnej pary głośników stereo w trybie bi-amping

D.D.S.C. HD czyli najwyższa jakość dźwięku
+ Dowolnie konfigurowalny mocny, 7-kanałowy wzmacniacz z identyczną charakterystyką wyjścia dla wszystkich kanałów (170 W, 6 ?)
+ Certyfikat THX Ultra 2 ze wszystkimi układami korygującymi, np. do optymalnego przetwarzania 5.1-kanałowych ścieżek dźwiękowych do odtwarzania w rzeczywistym trybie 7.1.
+ Trzy ultraszybkie 32-bit procesory dźwięku SHARC DSP typu floating-point
+ Zaawansowany układ AL24 Processing Multichannel, występujący tylko w produktach DENON (desamplowanie 192 kHz i zwiększenie rozdzielczości do 24 bitów) zapewniający optymalną jakość dźwięku we wszystkich kanałach
+ Udoskonalony system kalibrujący Audyssey MultEQ-XT z korekcją basów ALFC (Advanced Low Frequency Correction) oraz najwyższej jakości wieżowy oryginalny mikrofon kalibrujący Audyssey z metalowym statywem
+ Układ Audyssey Dynamic EQ zapewniający korekcję pasma przeniesienia w czasie rzeczywistym z uwzględnieniem głośności
+ Konwertery D/A 24-bit/192 kHz BurrBrown (6 x PCM1796, tylko dla głównej strefy!), które działają w wyszukanej, konfiguracji dyferencyjnej.
+ Konwertery D/A 24-bit/192 kHz BurrBrown (1 x PCM1804, działające w konfiguracji dyferencyjnej), dla źródeł 2-kanałowych
+ Tryb Pure Direct oferujący radość z odsłuchu muzyki stereo w najlepszej jakości
+ Układ Compressed Audio Restorer zapewniający najwyższej znakomite brzmienie skompresowanego materiału muzycznego (MP3, WMA, ?)

Przetwarzanie obrazu o wysokiej rozdzielczości
+ Najwyższej klasy procesor obrazu REALTA T2 firmy Silicon Optix odpowiadający za usuwanie przeplotu i skalowanie oraz wysoce efektywną redukcję szumów HQV w sygnałach wideo o rozdzielczości SD i HD (wyjście HDMI)
+ Zarządzenie obrazem w jakości Full HD z pełną obsługą rozdzielczości 1080p (wyjście 50 Hz, 60Hz i 24 Hz)
+ 6 wejść HDMI (1.3a)
+ 2 wyjścia HDMI (1.3a) zapewniające wygodę przełączania pomiędzy projektorem a ekranem plazmowym/LCD z opcją jednoczesnej obsługi obu urządzeń
+ Pełna, dwukierunkowa konwersja obrazu z wyjściem HDMI (Wideo ?? S-Video ?? Komponent ? HDMI)
+ Najwyższej jakości konwertery obrazu A/D i D/A 12-bit/216 MHz
+ Konfigurowalny tryb progresywny zapewniający optymalną jakość obrazu pomimo problematycznych sygnałów wejściowych

Wygoda obsługi
+ Wielojęzyczny interfejs użytkownika w wysokiej rozdzielczości (GUI)
+ Programowalny, wstępnie zaprogramowany pilot EL-Touch-Panel z panelem dotykowym i przyciskami podświetlanymi w ciemności
+ Przejrzystsze grupowanie i oznaczenie gniazd na tylnym panelu znacznie ułatwiające podłączenie okablowania
+ Wygodne przyciski programowane przez użytkownika oferujące szybki dostęp do najczęściej wykorzystywanych funkcji
+ Drugi pilot obsługujący niezbędne funkcje do codziennego użytku lub służący jako pilot do obsługi wielu stref (w zestawie)
+ Dwukierunkowy system zdalnego sterowania (RC-7000CI, RC-7001RCI) zapewniający pełną kontrolę nad sprzętem w całym domu, dostępny opcjonalnie
+ Wygodne aktualizacje oprogramowania przez Internet (serwer DENON)

Sieć i nowe rodzaje mediów
+ Bezpośrednia integracja z bezprzewodowymi sieciami LAN (WLAN, Wi-Fi) oraz przewodowymi sieciami LAN (interfejs Ethernet)
+ Radio Internetowe (MP3, WMA) z 7,000 stacji z całego świata
+ Streaming Audio z serwerów muzycznych kompatybilnych z DLNA (MP3, WMA, bezstratne WMA Transcode, AAC, FLAC i WAV)
+ Streaming zdjęć JPEG z serwerów mediów kompatybilnych z DLNA, oraz wyświetlanie okładek płyt (Album Art)
+ Certyfikat DLNA
+ 2 porty USB (przód/tył) do odtwarzania muzyki (MP3, WMA, AAC, FLAC i WAV)
+ Gotowość do współpracy z odtwarzaczami iPod ? interfejs Dock Control do podłączenia ze stacją dokującą DENON (najlepiej ASD-1R)
+ Łatwa obsługa źródeł NET/USB dzięki interfejsowi GUI współpracującymi z urządzenia mi sieciowymi/multimedialnymi ? graficzny interfejs oferuje również wyświetlanie okładek płyt (Album Art)
+ Funkcje Web Control i PC Setup (oferujące możliwość dokonywania ustawień i obsługi wzmacniacza A/V za pośrednictwem komputera lub PDA)

Rozszerzona funkcjonalność wielostrefowa
+ Obsługa do 4 stref odsłuchowych
+ Inteligentne sterowanie wzmacniaczem (4 końcówki mocy, które można przyporządkować np. do stref 2 i 3)
+ Dodatkowe konwertery C/A oraz cyfrowe wyjście audio dla 2 strefy do konfiguracji kina domowego ze źródłami sygnału (analogowymi, optycznymi i współosiowymi) należącymi do istniejącego systemu
+ Konwertery C/A dla stref 2 i 3 (2-kanałowe) pozwalają na korzystanie z cyfrowych źródeł dźwięku (CD, radio Internetowe, streaming audio, urządzenia USB) w strefach 2 i 3
+ Wyjścia wideo na strefę 2 (kompozytowe, S-Video, komponentowe) i strefę 3 (kompozytowe)
+ Menu ekranowe dla strefy 2 (OSD)

Elastyczność połączeń
Cyfrowe A/V:
6 x wejście HDMI (1.3a), 2 x wyjście HDMI (1.3a)

Audio analogowe:
Wejścia 2-kanałowe: 1 x XLR (CD), 10 x chinch wysokiego poziomu (w tym z przodu), 1 x Phono MM (chinch)
1 x wejście 7.1-kanałowe
3 x wyjście 2-kanałowe
1 x 9.3-kanałowe przedwzmacniaczowe (chinch)
1 x słuchawkowe

Audio cyfrowe:
Wejścia: 6 x coaxial (4 x cinch, 2 x BNC), 5 x optyczne (z tym z przodu), 1 x DENON Link 3rd,
Wyjścia: 3 x optyczne (1 z nich może obsługiwać strefę 4)

Wideo (analogowe):
Wejścia: 6 x komponentowe (5 x chinch, 1 x BNC); 8 x S-Video i kompozytowe (z tym z przodu)
Wyjścia (strefa główna, w tym wyjście na monitor): 2 x Komponentowe (1 x chinch, 1 x BNC); 4 x S-Video i Kompozytowe

Gniazda wielostrefowe:
Wyjścia Wideo:
1 x Komponentowe (strefa 2), 1 x S-Video (strefa 2) , 2 x Kompozytowe (strefy 2 i 3)

Wyjścia audio:
Strefa 2: 1 x pre-amp (analogowe, chinch), z regulacją głośności
Strefa 3: 1 x pre-amp (analogowe, chinch), z regulacją głośności, 1 x cyfrowe (optyczne)

Pozostałe interfejsy:
2 x USB (przód + tył), 1 x Ethernet, 1 x WLAN,
1 x iPod? Dock Control
2 x RS232C, 1 x we/wy systemu sterowania (Remote In/Out), 4 x wyjście trigger

Specyfikacje:
Moc wyjściowa (6 ?, 1 kHz): 7 x 170 W
Wymiary (Szerokość x Wysokość x Głębokość): 434 x 217.1 x 300 mm
Waga: 31 kg
http://www.horn.pl
http://www.denon.pl