hi-fi

Castle Richmond Anniversary Limited Edition

news |
Castle Richmond Anniversary Limited Edition

Podstawkowe kolumny Richmond firmy Castle doczekały się jubileuszowej limitowanej edycji

Jeśli dany model pozostaje na rynku przez długie lata, to zazwyczaj mamy do czynienia z produktem wyjątkowym, ponadczasowym, bardzo popularnym albo wręcz kultowym.

Tak właśnie było w przypadku podstawkowych Richmond firmy Castle. Zaprojektowane w latach 80. XX wieku, nagrodzone laurem "Best Buy" w roku 1981 oraz w 2004 (wersja 3i), kolumny przetrwały przez długie lata w różnych wersjach, jednak z identycznym pomysłem na zarys konstrukcji. Dziś firma oferuje ostateczną wersję specjalną: Richmond Anniversary Limited Edition.

Inżynierowie Castle wzięli tu pod lupę właściwości obudowy (przy zastosowaniu najnowszych metod pomiarów wibracji i analizy spektralnej zredukowano przede wszystkim wibracje bocznych paneli, stosując wzmocnienia wewnętrzne i strukturę wielowarstwową), maksymalizację wydajności 110mm mid-woofera (oprócz plecionki z włókna węglowego o najkorzystniejszym stosunku masy do sztywności membrany zastosowano cewkę z pokrytego miedzią aluminium, nawiniętą na nowoczesnym karkasie z kaptonu i solidny kosz odlewany z aluminium), jakość wysokich tonów (zastosowano poliamidową kopułkę 19mm z szerokim pasmem przenoszenia), strojenie układu głośników (dopracowano firmowe wyrównanie fazowe z tweeterem w konfiguracji odwrotnej), filtry zwrotnic (zaprojektowane je na nowo, z użyciem transparentnych komponentów wysokiej klasy), a także nowy kształt obudowy, poprawiający charakterystyki kierunkowe dźwięku.

Castle Richmond Anniversary dostępne są w rudo-ceglastym kolorze Lacewood, cena specjalna wynosi 2.990zł za parę. Kolumny są dostępne w ściśle limitowanej serii.

INFO www.eteraudio.pl

paradigm