hi-fi

Melodika BL30 taniej!

news |
Melodika BL30 taniej!

Jeśli zależy Wam na kupnie niedrogich, ale dobrej jakości polskich kolumn, to jest okazja!

Melodika, jeden z największych polskich producentów kabli i kolumn hi-fi wprowadza wyjątkową ofertę promocyjną na okres wiosenny. Cena kolumn Melodika BL30 została okresowo obniżona z 1.795zł do 1.499zł, a więc niemal 300zł.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, w numerze 11/2014 kolumny Melodika BL30 otrzymały wyróżnienie redakcji magazynu "Hi-Fi Choice & Home Cinema" – Najlepszy Zakup!

Fragment recenzji:
Melodika BL30 nie udają czegoś, czym nie są – materiały są typowe dla tak tanich kolumn, ale muszę przyznać, że skrzynki wykonano z dbałością o detale, mające bezpośredni wpływ na jakość dźwięku. Ścinaki wykonano z płyt MDF o wystarczającej grubości, a od wewnątrz wzmocniono je poprzecznymi wieńcami oraz wytłumiono w newralgicznych obszarach matami bitumicznymi, zdolnymi pochłaniać wibracje. Oprócz tego wnętrze wytłumione jest dodatkowo sporą ilością waty syntetycznej. Obydwa głośniki stożkowe pracują we wspólnej komorze, jednak dysponują już nie oddzielnymi filtrami dolnoprzepustowymi, ale tnącymi pasmo w różnych punktach, co ewidentnie świadczy o tym, że są to układy dwuipółdrożne. Obydwa stożki wyposażono w membrany wykonane z plecionki włókna szklanego, natomiast konstrukcyjnie dostosowano je do pracy w różnych zakresach. Dolny głośnik niskotonowy wyposażono w centralną nakładkę nadającą mu sztywności, przez co ma on ciut większą masę. Z kolei górny stożek ma lżejszą membranę i wyposażono go w aluminiowy korektor fazy, poprawiający zachowanie się cewki w zakresie średnich tonów. Wysokie tony powierzono miękkiej polimerowej kopułce o średnicy 25mm. Zwrotnicę z filtrami dobrej jakości (w obwodzie tweetera znalazła się cewka powietrzna i kondensator polipropylenowy) zamocowano do plastikowego kołnierza z podwójnymi złoconymi terminalami wejściowymi, akceptującymi zarówno widełki, jak i wtyki oraz kable odarte z izolacji. Na uwagę zasługuje również bardzo ładnie i estetycznie wykonany cokół, który należy przykręcić po wypakowaniu kolumn. Na wyposażeniu znalazły się też chromowane kolce, dzięki którym wygodnie można dokonać wszelkich regulacji. Melodiki zaopatrzono w maskownice – co ciekawe, są one tak integralną częścią skrzynek, że kolumny zdecydowanie lepiej prezentują się z założonymi grillami niż bez nich. Poza tym dzięki ich specyficznej konstrukcji nie tak łatwo je zdjąć. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się je zdemontować, powinien działać ostrożnie i z rozwagą.

Gdyby ktoś zapytał mnie o to, jakie tanie i dobre kolumny głośnikowe mógłbym mu polecić, to bez dłuższego zastanowienia zaproponowałbym m.in. model BL30. Dlaczego? Gdyż to nie tylko przyzwoicie wykonane skrzynki, ale przede wszystkim prezentują brzmienie żywe i energiczne. BL30, tak jak pozostałe kolumny w katalogu Melodiki, należą do kolumn przyciągających uwagę już od pierwszych chwil odsłuchu. Przekaz jest wyraźny i bezpośredni, na co wpływ ma nie tylko rzetelnie brzmiąca kopułka wysokotonowa, ale również zwarty i sprężysty bas. Tony średnie nie są tutaj traktowane z takim namaszczeniem, jak w innych budżetowych kolumnach, takich jak chociażby Indiana Line z serii Nota. Z drugiej jednak strony Melodika bardziej stawia na emocjonalny przekaz muzyki niż jej plastykę czy koloryt...

INFO www.melodika.pl