hi-fi

Kolumny Q Acoustics 3000 Series

news |
Kolumny Q Acoustics 3000 Series

Firma Q Acoustics wprowadza do oferty najnowszą serię głośników - 3000 Series.

W skład nowej serii głośników Q Acoustics wchodzi pięć nowych konstrukcji: dwa modele podstawkowe (QA 3010, QA 3020), jeden podłogowy (QA 3050), aktywny subwoofer (QA 3070S) i dedykowany głośnik centralny (QA 3090C) do zastosowania w kinach domowych. Ofertę uzupełniają stand podłogowy (QA 3000 ST) i uchwyt do montażu naściennego (QA 3010 WB). Przetworniki wysokotonowe w serii 3000 są rewolucyjnymi konstrukcjami "2 w 1" Concentric Ring Dome, oferującymi wiele akustycznych zalet: niskie zniekształcenia i szeroką reprodukcję pasma z obu typów kopułek "Ring radiator" i "Dome". Na ostateczną jakość brzmienia ma też wpływ mocowanie przetwornika wysokotonowego w kauczuku butylowym, niwelujące rezonans.

Jakość brzmienia przetworników nisko-średniotonowych poprawiono, modernizując materiał, z którego wykonano membranę (mieszanka włókien papierowo-aramidowych). Ulepszona zwrotnica składa się w większej ilości z komponentów klasy audiofilskiej, wliczając w to cewki "u-core" zmniejszające przenikanie dźwięku pomiędzy elementami układu. Wykorzystany projekt budowy "Linkwitz/Riley" minimalizuje problemy związane z fazą pomiędzy przetwornikami i częstotliwościami podziału. Konstrukcja obudów głośników serii 3000, cechująca się bardzo niskim rezonansem, została stworzona w oparciu o technologię budowy dwuwarstwowych przednich i górnych paneli, wewnętrznych usztywnień i mniejszą, montowaną z tyłu płytkę z terminalami głośnikowymi.

Poza tradycyjną kolorystyką "Matte Graphite" i "American Walnut" modele serii 3000 są dostępne w wykończeniach premium: błyszczącym czarnym, błyszczącym białym i z efektem skóry.


INFO www.horn.pl

Q Acoustics