hi-fi

Vitus Audio Reference RCD-101

news |
Vitus Audio Reference RCD-101

Duński Vitus Audio wprowadził do sprzedaży nowy odtwarzacz CD z serii Reference

Model RCD-101 miał swoja premierę w Monachium podczas targów High End 2014, a teraz na rynek trafiła wersja handlowa, a w Polsce dystrybuowane jest przez firmę RCM, kóra niedawno gościła nas w nowootwartym salonie w Katowicach.

W stosunku do poprzedniego modelu, a więc RCD-100, zmiany objęły napęd i przetwornik. W wyniku zaprzestania produkcji napędu CDPro-2 zrezygnowano z jego stosowania w serii Reference, a zastąpiono go napędem SACD Sony. Producent informuje że napędy są wstępnie selekcjonowane zanim trafią do urządzeń. Rozszerza to oczywiście uniwersalność odtwarzacza dając możliwość odtwarzania płyt zapisanych także w formacie SACD.

RCD-101 to top loader, a więc płytę wkładamy do napędu i dociskamy niewielkim stabilizatorem. Odtwarzacz RCD-101 możemy wykorzystać również jako przetwornik. Zmiany jakie zostały wprowadzone w tej części urządzenia pozwalają na przetwarzanie sygnału DSD ze źródła podłączonego przez USB. Mamy oczywiście do dyspozycji "standardowe" wejścia SPDiF oraz AES/EBU, które przyjmują sygnał o rozdzielczości do 24/192kHz.

To nie koniec zmian. Bardzo istotnym elementem jest zastosowanie części układów z SCD-010 czyli odtwarzacza z serii Signature. Te wszystkie zmiany pozwoliły na zbudowanie odtwarzacza o wyjątkowo czystym i doskonale zrównoważonym brzmieniu. Można więc śmiało powiedzieć, że po starym RCD-100 została tylko obudowa. Cena 11 500 Euro.

INFO www.rcm.com.pl