hi-fi

Soul Note SA710

news |
Soul Note SA710

W ofercie polskiego dystrybutora pojawiła się bardzo ciekawa konstrukcja japońskiej marki Soul Note o symbolu SA710

Do sprzedaży w Polski trafił oryginalny wzmacniacz nazywany przez producenta "monitorowym" z uwagi na bardzo dużą wierność odtwarzania muzyki. Wzmacniacz cechuje prosta budowa bez zbędnych bajerów, czysta linia wzornicza i nieduża głębokość - zaledwie 24cm! Japoński producent ma obecnie w swojej ofercie trzy wzmacniacze, a ten plasuje się w środku stawki.
To dosyć specyficzna konstrukcja. Wzmacniacz jest zbalansowany wykonany w technologii bez sprzężenia zwrotnego. Producent uważa, że zastosowanie takiego rozwiązania bardzo pozytywnie wpływa na efekty soniczne takie jak czystość, otwartość i wręcz krystaliczność przekazu. Mimo że SA710 nie jest tytanem mocy, to jak zapewnia producent bez problemu radzi sobie nawet z dużymi kolumnami. Przysłowiową wisienką na torcie jest wbudowany wzmacniacz słuchawkowy który nie ma problemu z wysterowaniem nawet najtrudniejszych słuchawek dynamicznych czy planarnych, według specyfikacji technicznej max. moc wzmacniacza słuchawkowego wynosi 3W!
Na wyposażeniu wzmacniacza znajdziemy specjalne kolce, które możemy wkręcić od spodu urządzenia. Zgodnie z sugestią producenta powinny one być zastosowane aby maksymalnie wykorzystać  potencjał brzmieniowy wzmacniacza. Jak zapewnia polski dystrybutor, bardzo dobrze sprawdza to się w praktyce.
Cena wzmacniacza Soul Note SA710 wynosi 9.000zł
Ceny pozostałych urządzeń marki Soul Note:
wzmacniacze: SA300 - 6.200zł, SA730 - 17.000zł
odtwarzacze: SC300 - 4.200zł, SC710 - 16,500zł
przetwornik C/A SD - 12.500zł

INFO www.soulnote.pl