hi-fi

Tannoy Revolution XT - Omnimagnet

news |
Tannoy Revolution XT - Omnimagnet

Seria Tannoy Revolution XT to solidnie przebudowana, unowocześnieniona bestsellerowa seria Tannoy Revolution.

W najnowszych kolumnach Tannoy Revolution XT zachowano niepowtarzalny trapezowy przekrój poziomy kolumn, ale wprowadzono nowe opatentowane rozwiązania technologiczne i zaawansowaną inżynierię akustyczną.
Głośniki oparto na całkowicie nowym głośniku Dual Concentric zrealizowanym w technologii Omnimagnet, zapewniają naturalny i fascynujący dźwięk z wyjątkowo obszerną, namacalną sceną muzyczną i precyzyjnym rozmieszczeniem na niej źródeł pozornych, szeroką propagacją wysokich tonów i głębokim, mięsistym, dobrze kontrolowanym basem.

Ręcznie budowana z najlepszych audiofilskich komponentów zwrotnica, realizująca zasadę "łatwo i prosto", zapewnia ultraczystą i najkrótszą z możliwych ścieżek sygnału, aby zachować wszystkie najmniejsze nawet informacje muzyczne. Cewki powietrzne są laminowane, a okablowanie wykonane są z miedzi beztlenowej o wysokiej czystości pokrytej warstwą srebra. Duże, pozłacane gniazda, akceptujące połączenie bi-wire, z szerokimi pozłacanymi zworami, umożliwiają mocne połączenie dowolnie zakończonego przewodu głośnikowego, zapewniając niezawodne i bezstratne przesyłanie sygnału muzycznego.
tannoy
Ręcznie i niezwykle solidnie wykonane obudowy głośników, mogą być pokryte naturalnym fornirem w dwóch wersjach: Dark Walnut i Oak Real. Mając na celu zapewnienie wysokiej sztywności obudów modeli podłogowych XT 6F i XT 8F, zastosowano dwie komory wewnętrzne z łączącym je pionierskim systemem wewnętrznego portu bas-refleks. Konstrukcja wprowadzająca dodatkową komorę i kolejny port bas-refleks mający swoje ujście pod dolną ścianką wspartą na dwóch nóżkach, optymalizuje wydajność najniższych tonów, ich czystość, a także redukuje wewnętrzne fale stojące. Nowe podłogowe Revolution XT produkują bas bardzo melodyjny i spójny, pozbawiony wszelkich szmerów i zakłóceń wynikających ze słyszalnych turbulencji charakterystycznych dla kolumn wyposażonych w przedni bas-refleks. Dolne ujście portu zmniejsza także kłopoty wynikające z konieczności odsunięcia kolumn od ścian i minimalizuje powstawanie rezonansów w pomieszczeniu.
Aby osiągnąć najwyższą jakość reprodukowanego dźwięku konieczne jest skrupulatne spełnienie pryncypialnych zasad projektowania urządzeń akustycznych. Wszelkie usprawnienie przetworników o nienagannej konstrukcji jest więc bardzo trudnym zadaniem. By skonstruować najnowszą jednostkę głośnikową, zastosowaną po raz pierwszy w kolumnach serii Revolution XT, inżynierowie Tannoya oparli się na, specjalnie w tym celu zarządzonych, badaniach elektroakustyznych i poparli prace konstrukcyjne swoim wieloletnim doświadczeniem.
Tannoy Revolution XT
Najnowszy przetwornik Dual Concentric wykonany w technologii Omnimagnet to całkowicie odmieniona interpretacja znanego z produktów Tannoya "punktowego źródła dźwięku". W najnowszym rozwiązaniu zastosowano bardzo wydajny magnes, który równocześnie porusza dwoma cewkami napędzającymi membrany: wysokotonową i niskotonową. Pierścieniowa (torus) kopułka wysokotonowa łączy się z otoczeniem przez falowód Torus Ogive Waveguide, którego kształt dopasowany jest perfekcyjnie do kształtu membrany niskotonowej. Przed samym głośnikiem wysokotonowym znajduje się korektor fazy - Ogive - który dzięki matematycznie opracowanemu kształtowi, identycznemu jak czubek rakiety kosmicznej, drastycznie skraca czas potrzebny na rozejście się fali dźwiękowej.

Korzyści z zastosowania nowych rozwiązań technologicznych:
• Zwiększenie kąta propagacji wysokich częstotliwości
• Zwiększenie maksymalnego poziomu obciążenia membrany niskotonowej
• Możliwość podwyższenie punktu podziału w zwrotnicy
• Skrócenie niemal trzykrotnie czas równoczesnego zadziałania obu membran (ze 160ms do 70ms), co spaja brzmienie obu przetworników zbliżając się jeszcze bardziej do "punktowego źródła dźwięku"
• Znacznie polepszona reprodukcja wysokich częstotliwości również poza osią przetwornika
• Minimalizacja zniekształceń fazowych

INFO www.tannoy.pl

Tannoy Revolution XT