hi-fi

Wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585

news |
Wzmacniacz zintegrowany Mark Levinson No 585

Mark Levinson No 585 został zaprojektowany tak, by dostarczać high-endowy dźwięk zarówno ze źródeł analogowych

Mark Levinson No 585 został zaprojektowany tak, by dostarczać high-endowy dźwięk zarówno ze źródeł analogowych, jak i cyfrowych, włącznie z komputerami i serwerami muzycznymi. Konstrukcja klasy AB dostarcza moc 200W przy 8 ohm oraz 350W przy 4 ohm, a do tego zapewnia szeroką różnorodność cyfrowych źródeł dźwięku, łącznie z wysoką rozdzielczością 32-bit/192kHz audio komputerowego i DSD za pośrednictwem USB. Wzmacniacz posiada sześć wejść cyfrowych oraz cztery analogowe, w tym USB, wejście optyczne, coaxial, AES/EBU XLR i RCA. Wykorzystuje indywidualny sygnał zmiennej transmisji dla każdego z czterech analogowych wejść: jedno XLR i trzy RCA. Regulacja głośności oparta jest na dyskretnych 15-bit R-2R rezystorach i niskoszumnych zwrotnicach dla maksymalnej spójności sygnału i jak najszerszego pasma. Odseparowane regulowane liniowe końcówki mocy dla prawego i lewego kanału zastosowano dla wszystkich obwodów analogowych, by utrzymać maksymalną czystość sygnału. Każda końcówka mocy wykorzystuje 12 tranzystorów wyjściowych o mocy 200W na kanał przy 8 ohm.

Mark Levinson No 585

Sercem cyfrowego przetwarzania jest w tym wypadku konwerter ESS Sabre 32-bit D/A z firmową eliminacją jittera i w pełni zbalansowanym oraz zróżnicowanym stosunkiem I/V (prąd do napięcia). Procesor audio Cmedia USB jest zdolny do asynchronicznego transferu DSD i PCM aż do rozdzielczości 192kHz/32-bit. Dla niższej rozdzielczości formatów audio udostępniono harmanowską technologię Clari-Fi, która przetwarza i rekonstruuje dźwięk oraz jego utraconą szerokość pasma w skompresowanym formacie, odzyskując brzmienie hi-fi.
Model No 585 jest wyposażony w wyjście stereo preamp/subwoofer z regulowanym 80Hz filtrem górnoprzepustowym do wykorzystania w systemie 2.1, oraz Ethernet, RS-232, IR i 12V trigger do podłączenia ze zintegrowanym systemem sterowania.
Prostotę obsługi zapewnia panel frontowy z pokrętłami oraz sześcioma przyciskami funkcyjnymi. Solidny, wytłaczany i obudowany aluminium panel frontowy ma dwa kolory: szczotkowaną czerń i charakterystyczne srebrne wykończenie z rozpoznawalnym akcentem firmy w postaci czerwonego wyświetlacza i LED-owych wskaźników.
Wzmacniacz będzie dostępny w sprzedaży na polskim rynku w grudniu tego roku, w cenie 49.990zł.

INFO www.jbl.pl

Mark Levinson