hi-fi

Avantgarde Acoustic Zero 1

news |
Avantgarde Acoustic Zero 1

Znany niemiecki producent Avantgarde Acoustic wprowadza na rynek nowatorskie kolumny aktywne

Model Zero 1 to kolumny inne od wszystkiego, co do tej pory zostało wymyślone przez Avantgarde Acoustic. Począwszy od materiału tub i obudowy - polimer ABS o fascynujących właściwościach mechanicznych - przez nowoczesne układy FPGA, redefiniujące nasze postrzeganie sygnału cyfrowego, aż po najlepszą możliwą technikę wzmacniającą.
Mimo tak wielu zmianom, konstruktorom udało się zachować doskonale rozpoznawalne, firmowe brzmienie kolumn znane z najdroższych modeli tej firmy.

Zero 1 to trójdrożne kolumny aktywne z trzema wzmacniaczami - 2x50W i 1x400 W, do których dostarczany jest sygnał filtrowany w domenie cyfrowej i dopiero potem zamieniany na analogowy. Wzmocniony w analogowych końcówkach mocy jest następnie przesyłany bezpośrednio do głośnika, z którym dany wzmacniacz współpracuje. Sygnał nie przechodzi więc przez degradującą go pasywną zwrotnicę. System tego typu redukuje obciążenie każdego z głośników, ponieważ każdy z nich otrzymuje tylko tę część sygnału, którą ma przenosić.

W kolumnach Zero 1 zdecydowano się poprowadzić sygnał w postaci cyfrowej tak długo, jak to jest tylko możliwe, eliminując w ten sposób analogowe przełączniki i całą serię problemów tonalnych (wynikających z dodatkowych komponentów w ścieżce sygnałowej, przesuwających fazę sygnału i pogarszających odpowiedź impulsową).

Kolumny Avantgarde Acoustic komunikują się między sobą bezprzewodowo. Wystarczy je podłączyć do prądu, a do wejścia cyfrowego podpiąć źródło sygnału (np. przez AirPort Express) i gotowe.

Avantgarde Acoustic Zero 1

Specyfikacja techniczna:
Pasmo przenoszenia głośnika niskotonowego: 30-250Hz
Pasmo przenoszenia głośnika średniotonowego: 250Hz-2kHz
Pasmo przenoszenia głośnika wysokotonowego: 2kHz-20 kHz
Skuteczność sekcji tubowej: 104dB

Przetwarzanie sygnału: 6-kanałowe, 66-bitowe FPGA
Filtracja: do 100dB/oktawę
Filtry: progresywne FIR
Przesunięcie fazowe: <5 stopni
Przetworniki cyfrowo-analogowe: 3x24-bitowe Burr-Brown
Wzmacniacze: 2x50W, 1x400W
Linearyzacja amplitudy: TAK
Linearyzacja fazy: TAK
Equalizacja akustyki pomieszczenia: 100 ustawień EQ, każdy z 16.000 punktów referencyjnych
Kolory: biały i czarny
Wymiary: 490x1040x318 mm
Waga: 30kg/sztuka

INFO www.eteraudio.pl, www.avantgarde-acoustic.de/pl