kino domowe

LG dodaje filmy 4K do telewizorów UHD

news |
LG dodaje filmy 4K do telewizorów UHD

Firma LG rozpoczęła akcję dodawania filmów 4K przy zakupie wybranych modeli telewizorów

Nie ma wątpliwości, że technologia 4K jest przyszłością telewizji. Wszyscy liczący się producenci mają w swojej ofercie modele oferujące możliwość oglądania materiałów wideo w ultrawysokiej rozdzielczości (UHD) problem w tym, że materiałów w takiej rozdzielczości jest jak na lekarstwo., a wiadomo, że bez tego trudno jest przekonać potencjalnych nabywców do wyższości tej technologii. Dlatego nie dziwi fakt, że producenci telewizorów Ultra HD (4K) starają się na różne sposoby dostarczać kontent w najwyższej rozdzielczości. Niedawno informowaliśmy, że inny koreański gigant wprowadził w Polsce aplikację Strefa UHD, która umożliwia bezpłatny (czasowo) dostęp do kilkunastu pozycji filmowych posiadaczom flagowych modeli TV Samsunga.

Teraz LG Electronics zaproponował coś innego, a mianowicie obdarowuje każdego, kto zakupi jeden z najnowszych modeli LG Ultra HD z linii UB980, UB950, UB850 oraz UC970 LG, przenośnym dyskiem twardym z filmami 4K. Na dysku o pojemności 500GB zamieszczono filmowy hit ze stajni Marvela - "Wolverine" w jakości 4K, oraz dwa inne przeboje światowego kina. Całość dopełnia film dokumentalny nakręcony przy użyciu kamer 4K.

Telewizory Ultra HD od LG, które biorą udział w promocji, zostały wyposażone w innowacyjny system webOS z nowym interfejsem użytkownika, który ułatwia korzystanie z funkcjonalności Smart TV. Platforma webOS została nagrodzona za wyjątkowo intuicyjny interfejs użytkownika przez prestiżowe Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (EISA).

Akcja trwa od początku września.

INFO www.lge.pl